Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért hívjam a mostohaanyámat...

Miért hívjam a mostohaanyámat mamának?

Figyelt kérdés

10 éves voltam, amikor a szüleim szétmentek. Apukámmal maradtam, mert anyukám nem tudott volna eltartani, stb.

Mai napig tartjuk a kapcsolatot, hetente találkozunk. Mindig segít mindenben, amiben csak tud. Neki is van másik családja és ott is jól érzem magam, mint ahogy apukám új családjában is.

Összesen 4 mostohatestvérem van, anyukám részéről 3, apukám részéről 1.

Szerencsére, már ha lehet ezt mondani, mind a két szülőmtől várhatok normális segítséget, támogatást bármiben.


Nem rég megszületett (3 hónapja) a legkisebb húgom (apukám részéről). Mókás, elvagyunk, segítek, ha olyan.

Viszont a mostohaanyukám állandóan azt mondja a húgomnak, hogy "mama itt van".

Nem nagyon tulajdonítottam ennek nagyobb hangot, de tegnap megkérdezte vacsoránál, hogy mi lenne, ha mostantól őt is mamának hívnám, nem pedig anyusnak.


Nem igazán értem, hogy miért?! Hiszen én a nagyszülőket (mind a hatot, ahányan élnek) hívom mamának. Az anyukáim pedig anyukák. Vagy nem?

Jó, zavaros már .. szóval a mostohaanyámat is anyunak hívom, ahogy az édesanyukámat is. Bár csak az előbbinél használom kiejtve is az "édes" szót.


Gondolom sok családban hívják az anyukát mamának, de nekem ez eléggé távol áll. A mama nálam a nagyi.


Vagy ilyen esetben ez a tök mindegy kategória?!


Ja és ha őt mamázom, akkor a nagyszülőknek mit mondok? :o


2013. aug. 2. 15:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%

Háááát. Érdekes. Megértelek. Nálam is az Anyukám az Anya, a nagyi meg a mama.

Furcsa lenne Anyukámat mamának hívni. :)

De ugye filmekben is, meg külföldön is minden gyerek mamának hívja az anyukáját.

Ha modern dologként fogod fel, akkor nyugodtan hívhatod mamának. Gondolj csak a németekre, angolokra. Úgyhogy nem lesz furcsa. :)

2013. aug. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ha alapból anyusozod akkor ha azt szeretné mamázd.

Gondolom azért mondja, mert azt szeretné ha a kicsi majd úgy hívná. A kicsi előtt mamázd akkor.

2013. aug. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
27%

Láttál már amerikai filmet?


A 90%-ukban az anyát mamának szólítják.

2013. aug. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ezt magadnak kell ledonteni, mert ahány ház, annyi szokás. Mifelénk az édesanyát mamának szólítjuk, és a nagyszülőket nagyapa, nagymama.
2013. aug. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
67%

De szerintem ez meg Magyarország, és itthon furcsa is hallani szerintem anyára, hogy MAMA.

Nálunk is a nagymama --> mama , anya--> anya

2013. aug. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Beszéld meg vele, hogy miért akarja, hogy így szólísd, máshogy mint eddig. Szerintem valamiért azt szeretné, hogy a kicsi ezt a megszólítást használja és ha te is így mondod, akkor a picinek ez lesz a természetes.

Esetleg abban megegyezhettek, hogy a testvéred elött így mondod, egyébként meg úgy, ahogy megszoktad.

2013. aug. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Sztem meg ha kenyelmetlen szamodra, marajd az "anyu/anya"-nal. NEm hiszem, hogy ezert beragna rad, vagy ilyesmi.
2013. aug. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

"Nem igazán értem, hogy miért?! Hiszen én a nagyszülőket (mind a hatot, ahányan élnek) hívom mamának. Az anyukáim pedig anyukák. Vagy nem? "

6 nagyszülődet hívod mamának? :O Egy embernek max. 4 nagyszülője lehet (az anyja 2 szülője és az apja 2 szülője), ebből 2 lehet nő, és gondolom papádat nem hívod mamának. Szóval ezt nem igazán értem.

Amúgy szerintem tök m1, anyu vagy mama, bár én is anyumat hívom anyának és az ő anyját pedig mamának (meg apum anyját is).

2013. aug. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
54%

Egyetértek. Magyarországon élünk, olyan furcsa itt úgy szólítani egy anyát, hogy "mama". Lehet ezzel akar kitűnni.

Kérdező, ha nem akarod , akkor szerintem mondd meg neki. Egyébként nekem eléggé nehezemre esne, már csak azért is mert eddig másképp szólítottam.

2013. aug. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
29%
József Attila is mamának hívta az anyját.
2013. aug. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!