Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális dolog az, hogy egy...

Normális dolog az, hogy egy 22 életévében lévő fiú semmit nem segít otthon?

Figyelt kérdés
Szülők, korban hasonló fiatalok válaszát várja egy nagyon besokallt anya. Egy szem fiúnk semmit nem csinál itthon, pedig rengeteget dolgozunk a férjemmel. Egy időben csak itthon kuksolt fent szobájában a számítógépével, most már hál' Istennek, bár ez megint átfordult a másik végletbe - vagy bulizik, haverozik, csajozik, számítógépezik. Szóval nem értem, itthon teljesen természetes, hogy anya-apa mindent megcsinál. Sokat vitatkoztunk már emiatt, ő is belátja, hogy ez nincs így rendjén, de a szokott válasz, hogy a többi fiatal is ilyen. Nem tudom elhinni, világ életünkben nagyon sokat dolgoztunk a férjemmel, hogy a gyereknek és a családnak viszonylag mindene meglegyen, nem ezt a tunya, semmirevaló életformát látta tőlünk. Tényleg ilyenek a mai fiatalok? Biztosan sok ilyen van, de nem hiszem el, hogy mind ilyen lenne. A múltkor már mondtam neki, hogy - most csinálja a 2. szakmáját, - ha végez, lehet menni dolgozni, azt sem bánom, ha elköltözik itthonról, ha ennyire nem csinál semmit. Nem tudom, hova lett az a rengeteg foglalkozás és törődés, amiben része volt, amikor tanult, csak azt sulykoltam bele, hogy első a tanulás, szerettük volna, ha továbbtanul főiskolán vagy egyetemen, de ahhoz lusta volt. Sajnos, a férjem nem sok mindent nevelt a gyereken, mert állandóan dolgozott, úgyhogy fiú létére sokszor úgy éreztem, hogy egyedülálló anya vagyok. Most is engem bánt ez a mérhetetlen lustaság, a férjem nemigen kapja el a gyereket, emiatt aztán persze állandóan én vagyok a "rossz." Minden hasznos választ örömmel fogadok, úgy érzem, hogy teljesen egyedül vagyok ezzel a problémámmal "is".

2013. aug. 4. 07:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
34%
Kötsögség vagy nem, ha ennyire nem tisztel titeket kapjon büntetést. Pl. Pakold ki a számítógépét, tvjét a szobájából /gondolom ti vettétek/ tekerd ki a villany körtéjét.. Vegye észre azt, hogy amije van meg kell dolgozni.
2013. aug. 4. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
87%

Nekem két ekkora fiam van, és természetes, hogy több minden az ö dolguk itthon. (Azin kivül, hogy a saját szobájukat takarítjákm a ruhákat kimossák, meg a lakás többi részében is elpakplnak maguk után.)


Ha a fiad nem hajlandó semmit megcsinálni otthon, akkor nincs kaja neki, nincs zsebpénz, vagy egyéb kedvezmény. HA egy hónapig kibirjátok, akkor addigra rájön, hogy ez így nem megy.

MEg ha végzett, akkor mindenképpen küldjétek el otthonról éppen a saját érdekében.

2013. aug. 4. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
22 éves vagyok én is, és még otthon lakom a szüleimmel. Napi 10 órákat dolgozom, de e mellett szoktam házimunkát is végezni, mégpedig magamtól és rendszeresen. Nem kell megkérni, emlékeztetni rá. Szerintem ez ebben a korban igy normális. Kitakarítom a saját szobámat, még emellé a fürdőszobát, nappalit, konyhát mindig én csinálom meg. Sokszor be is vásárolok, vagy kiteregetek, ha éppen más nem csinálja meg. Nem igaz, hogy minden fiatal "ilyen", mint a fiad. Nekem az ismerettségi köröm is olyan, hogy mindenki, aki otthon lakik, az rengeteget segít!
2013. aug. 4. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
50%

Ugyan ilyen a bátyám! Semmit de tényleg semmit nem csinál itthon. Kitanulta a 2. szakmáját,sulival végzett. Dolgozni nem volt hajlandó menni. Nemrég kb. 3 hete nevelőapám lebetegedett és nagy nehezen anyám rá tudta beszélni bátyámat hogy menjen helyette dolgozni. Pénzt nem ad le itthon,ha megkérjük hogy vegyen valamit itthonra akkor Ő van felháborodva. Fekszik,internetezik,eszik,alszik vagy éppen csavarog.. ez hétvégén van mikor nem dolgozik. Ha dolgozik haza jön eszik,internetezik elmegy csavarogni ha haza ért megint eszik és alszik. Anyám is kérte már hogy segítsen itthon,én is kértem már de mintha a falnak beszélnénk. Most pedig még nehezebb lesz a helyzet mert anyáék (anya,öcsém,nevelőapám) költöznek el nevelőapám házába. Én maradok itthon és bátyám. Nem tudok mit tanácsolni :/ Am bátyám szintén 22 éves. Beszélj vele hogy ez így nem oké és vagy besegít a házimunkába vagy pakoljon és menjen amerre lát.


/Hibáért bocsi telefonról vagyok./

2013. aug. 4. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
én 20 évesen költöztem el otthonról, és azelőtt soha, de soha nem segítettem anyámnak, mert neki egyszerűen nem lehet, max. főztem... De ablakot ne így mosd, mert csíkos lesz, rosszul raktad el a poharakat, ne fél 7 kor öntözz, hanem 6 kor, most mindent eláztattál, most minden száraz stb. stb. egy idő után arra jöttem rá, hogy ő ezt otthon szívesen csinálja... meg is kaptam kedves rokonoktól, hogy majd megesz a kosz stb. De nem :-) Magamra takarítok, főzök, mosok és tisztaság van nálam. Anyukáékhoz hetente/kéthetente elmegyek, mint vendég, még a levest is anyuka melegíti, és akkor nyugodt az ő lelke. A fiad költözzön csak el, aztán megtanulja, h mi az élet.
2013. aug. 4. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
85%

"nem ezt a tunya, semmirevaló életformát látta tőlünk"

Bele kellett volna nevelni az ellenkezőjét.Az a baj,nem most kellene "kapkodni"Nyílván való,hogy egy 22 éves gyereket már nem nagyon lehet megnevelni.El kell érni,hogy megértse a dolgokat.Nem akarok példálózni magammal,vagy mással,de a nevelést korán kell kezdeni.Az az én meglátásom,hogy nem sok esély van már arra hogy átneveld a gyerkőcöt.Sajnos hiányzik az "atyai" nevelés az életéből.Nehezíti az is,hogy neki ez megfelel,hogy nem szólnak a "laza" életvitele miatt,tehát megszokta már.Nehéz lesz kizökkenteni ebből a dologból,de szorítok nektek.

2013. aug. 4. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
76%
Valszeg azért nem csinál semmit, mert mindig ki volt nyalva a segge! Nem 22 évesen kell elkezdeni nevelni! Eddig önállótlanságra volt nevelve, akkor nem kell elvárni tőle, hogy egyik napról a másikra önálló legyen.
2013. aug. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
50%

Amíg így is megvan mindene és azt csinál, amit akar, nem fog változni. A szemrehányások elől pedig még többet jár el vagy zárkózik be, mert irritálja vagy unja.

Mint szülő, nem vagyok különösebben híve a nagy büntetéseknek, de itt már más nem segít...

Ne kapjon meg mindent, vegye észre azt is, hogy vége a késői kamaszkornak, bármilyen kényelmes is erre hivatkozni ! Írtak itt előttem különböző "büntetésformát", de Neked kell legjobban tudnod, hogy mire szisszenne fel leginkább a fiad. Persze legelőször az apjával kellene beszélned, hogy ne Te legyél megint a gonosz mostoha, de sürgősen!

Nem hiszem, hogy ez a "fel is úzt, le is út" lenne a jó megoldás, de ha nem megy másként...

Aki ilyen gyermekes módon makacskodik, és nem veszi észre hogy ebben a krízises világban nen repül senki szájába a sültgalamb, annak olyan büntetés kell, amit megérez: Nincs itthon ez sem, az sem, ha étal kell, vegyen magának, vagy "szolgálja meg", a szobájában nincs se TV se számítógép, ha nem keres semmit és nem segít otthon sem, ne várja el, hogy Ti mindent megadjatok neki. Ha nem lesz pénze, majd a "haverok" sem látják olyan szívesen, és a "csajok" sem...

Ha nem járul hozzá semmivel a család jólétéhez és összhangjához, nincs más megoldás, mint kegyetlenül ráébreszteni az élet valóságára, még akkor is, ha ez Neked jobban fog fájni, mint neki...

2013. aug. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
37%

Ugyanebben szenvedünk mi is és

EZ

NEM

NORMÁLIS!!!!


Mellesleg nem így neveltük, neki is mindig el kellett kapnia a munka végét, de aztán jöttek a haverok és ellenünk fordult. Kirakni nem tudjuk, csak élősködik rajtunk. Nekem 18 éves koromtól van munkaviszonyom, a főiskola munka és család mellett meg, így még a suli sem kifogás ezeknek. Egyszerűen lusták, mint egy disznó. Viszont én már nem takarítom a szobáját, ne tudd meg milyen mocsok van benn. Mosni sem mosok rá.

2013. aug. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Kedves Szülők! Igen, én teljes mértékben egyet értek azzal, hogy a gyereknevelést nem 22 éves korban kell elkezdeni, de nem is most kezdtem el. Hibázni ott hibáztam nagyot, hogy kiskorától nem szoktattam munkára, de nagyon-nagyon sokat foglalkoztam vele. Mindig együtt csináltunk mindent, kisebben könnyebben volt irányítható. Egyébként pedig sok eü. probléma volt vele, ezért is voltam elnézőbb mindig iránta. Szóval higgyétek el, hogy nem most vettem észre, hogy gond van! Nagy fájdalmam az, hogy szinte csak én neveltem. (Sajnos, nem túl sok sikerrel, már ami a munkát illeti.)
2013. aug. 4. 09:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!