Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen dolog az, ha egy szölő...

Milyen dolog az, ha egy szölő otthon minden szarnak lehordja a gyerekét (szó szerint és elég gyakran), de a külvilág felé meg azt a benyomást kelteni, hogy az ő gyereke a legtökéletesebb?

Figyelt kérdés
2011. jún. 22. 13:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%
Az ilyen szülő a feszültséget vezeti le a gyereken és azért a gyereken mert az van legközelebb.
2011. jún. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem úgy van vele, hogy a kívülállóknak semmi közük ahhoz ami a házon belül történik.És mivel dicsekedjen, ha nem a gyerekével
2011. jún. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Engem is lehord anya mindennek,de megszoktam.. viselem.Holott,nem is csinálok semmi olyat,amiért ezt tehetné.Ha ismerne egy nálam sokkal rosszabb lányt,aki ennyi idős,mint én..akkor majd felnyílna a szeme!

15/L

2011. jún. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ilyet velem is csináltak. Szerintem csinálta ezt, mert amúgy tudta, hogy sokmindent megteszek, és sokmindent el is érek, de tudta jól, hogy végülis nem teszek meg teljesen mindent, és ezzel (a letolásokkal) akart ösztönözni arra, hogy még,még,még... Meg én elég jó képességekkel rendelkezem, így aztán másokhoz képest nekem könnyű "tökéletesnek" lenni, de lusta vagyok, és magamhoz képest meg nem vagyok elég jó, vagyis sokkal jobb is lehetnék, hogyha megemberelném magam...
2011. jún. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

A szülő nagyon nagy elvárásokat fogalmaz meg a gyerekével szemben, ezért szidja otthon (hogy jobb legyen). Az persze faság a részéről, hogy ha nyomdafestéket nem tűrően szidalmazza és valószínűleg eredményes sem lesz. Primitív egy alak.


A célja persze egy sikeres, elismert utód, nyilvánvalóan már most ezt kommunikálja kifelé.


Amúgy meg a külvilágra nem tartoznak a családi viták. Kifelé mosolygunk, problémákat házon belül rendezzük.


Én is sokat várok a gyerekektől, de egyszer nem mondtam nekik még, hogy "buta vagy", vagy "hülye vagy". Nem, ha bután viselkedik, vagy hülyeséget csinál, akkor azt mondom neki, hogy "bután viselkedsz", vagy "hülyeséget csinálsz". De nem ő a buta, vagy a hülye. Ez nagy különbség.

2011. jún. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Tisztára mint az én szüleim. Nekik csak a külcsí számít, hogy a naaaagy külvilág mit gondol róluk/rólunk, és abba nem fér bele, hogy a földbe döngöljenek. De itthon, ha nem vagyok 100%-ig tökéletes, akkor jön, a tőled nem ezt vártuk, meg hogy amit jól csinálok, az természetes, amit rosszul, az hülyeség meg lustaság...
2011. jún. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Az ilyennek nem való gyerek.Ha mások előtt tökéletesnek mondja, az azért van, mert szeretné a jó anya, jó szülő látszatát kelteni.Az nyilván rá sem vetne jó fényt, ha mások előtt is elismerné, hogy szarba sem veszi a gyerekét.

ez nem nevelési taktika,annyira analfabéta egy nő sem lehet a gyermekével szemben, hogy válogatott pocskondiázással akarná inspirálni.

Szegény gyerek!...

2011. jún. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Utolsó, dehogynem, még mennyire, hogy lehet...

Nálunk ez megy, mióta az eszemet tudom.


Köszönöm mindenkinek, hogy írt!

2011. jún. 22. 14:39
 9/13 anonim ***** válasza:
Engem is lehord midennek,testvérek előtt is...Mások előtt nem tudom,mondjuk elég sokat hazudik...
2011. jún. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Itthon én is szar ember vagyok, mások előtt, meg nem is tudja, mi lenne vele nélkülem...de én már rá szoktam szólni...olyankor észhez tér, néha bocsáánatot is kér...vagy még jobban megsértődik...egyébként anyum depressziós, szóval nem köcsögségből ilyen, csak mindenben a rosszat látja...
2011. jún. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!