Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondjam el nekik? A...

Hogyan mondjam el nekik? A többi lent:

Figyelt kérdés
Sziasztok! 14 éves vagyok, 3 éve rendszeresen sportolok( harcművészet). Túlsúlyos vagyok, de így is látni rajtam, hogy erős, kissé izmos vagyok, bár ezt inkább csak én veszem észre. Az utóbbi hónapokban már nagyon kezdtem unni ezt az egész sportot, s mivel nyáron nincs edzés, ezért úgy gondoltam, hogy megmondom szüleimnek, hogy szeretném abbahagyni ezt a sportot. Ezzel csak az a gond, hogy édesapám nagyon szereti/szeretné, hogyha továbbra is folytatnám, mert hogy " El fogsz puhulni, kisfiam! ". Tudom, hogy ez lehetséges, de szeptembertől már gimnáziumba fogok járni, heti 5 testnevelés órával,+ nagyon erős suli( magyarul tanulni kell minden szabad percedben). Most a 8.osztályban is már alig jutott időm a barátaimra, szórakozásra( ez alatt én nem bulit, discot, lerészegedést értek,mint a legtöbb kortársam, hanem biciklizés, barátokkal együtt levés, horgászás). Ez a sport kissé drága, ( havi 5000ft, + utazási költség, mivel falun lakunk, + egyszeri éves díj, 10000ft) egy évben kb 70-80 ezer forint, amit nehézkesen, de ki tudunk fizetni. A másik indok amiért szeretném abbahagyni, az az, hogy az egészségemet is kockára teszem. Volt olyan, hogy kiszakadt a dobhártyám, majdnem eltört az orrom, 4-5 hónapja pedig folyamatosan fáj a térdem. A doki azt mondta, hogy a növéstől, meg a sporttól van, de inkább a sporttól. Majdnem műteni kellett a térdem( most is fáj), a derekam meg már 3 hónapja be van csípődve( csak hajolásnál érzem).Szóval a lényegre térve: hogyan mondjam el nekik? Kérlek segítsetek!

2013. aug. 6. 17:54
 1/4 tetris ***** válasza:
A szüleid értelmes emberek, ezért pontosan ugyanúgy kell elmondanod a dolgot, ahogy itt leírtad. Meg fogják érteni. Esetleg kicsikarnak tőled egy igéretet, hogy hétvégén eljársz futni, vagy edzőterembe, nehogy már elpuhuljál édes fiam!
2013. aug. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
72%

Ahogy #1 is írta, éppen így mond el a szüleidnek is. Látszik, hogy értelmes, jó kifejező képességű vagy és a szüleid is odafigyelnek rád. Ha semmiképpen nem akarod csinálni, akkor emeld ki azt a költséget amit így megspóroltok és tedd mellé, hogy a gimiben mennyit sportolszmajd. Nem lenne baj, ha előre megnéznéd, hogy milyen komolyabb edzéslehetőség van a gimiben a tornaóán kívül. Lehet, hogy ott is van helyben valami küzdősport esetleg úszás, vagy kosarazás, akármi. Vesd fel, hogy ha abba is hagyod ezt amit most csinálsz, szeretnél ezek közül választani majd egyet. Akkor az a tanulási idődből sem vesz el annyit, hiszen a suliban van és utazni sem kell máshová külön. Legyen előtted több lehetőség, ami a szüleidne tetszhet, ne csak az, hogy elfogadják, hogy feladsz valamit amit évek óta csiálsz már. Ha helyette választhatnak, hogy azt mondják, szeretnék ha még valami más edzésre is járnál vagy elfogadják elegendőnek a több tornaórát, akkor úgy fogják érezni, hogy van beleszólásuk, adsz a véleményükre és könnyebben el tudjátok rendezni a dolgot.

De azért javasolnám, hogy gondold át a dolgot, mert minél nagyobb leszel, annál inkább szükséged lesz arra, hogy meg tudd védeni magadat. A túlsúly életkori sajátosság, mivel sportolsz, az idővel át fog alakulni izommá. De sokkal magabiztosabb az az ember, aki tudja, hogy képes megvédeni magát ha kell, és esetleg mást is aki vele van. A lányok is nyilván érzik ezt majd, ráadásul egy törött orr vagy hasonló küzdelemben szerzett sérülés igen komoly vonzerő. Nem kell mindenképpen azt tovább csinálnod, amit eddig, kereshenél valami olyat, ami kevésbé zavaró számodra. Olyat kellene csinálni, amit élvezni is tudsz, de haszna is van.

2013. aug. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! A gimiben lesz edzőterem, amit ha minden igaz, ingyen használhatunk. Eddig csak azért nem jártam el kondizni, mivel még fiatal vagyok, másrészt senki sem jött el volna velem, harmadrészt pedig az is költség lett volna. A jövendőbeli osztálytársaimmal már megbeszéltünk, hogy fogunk járni.:)
2013. aug. 7. 14:18
 4/4 anonim válasza:
Mutasd meg nekik ezt a kérdést és könnybe lábadt szemmel azt fogják mondani "rendben kisfiam".Amugy harcművészeten kívül van sok más sport is,ami nem terhel meg annyira és fogyhatsz is tőle.
2013. aug. 19. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!