Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kiderült, hogy terhes vagyok....

Kiderült, hogy terhes vagyok. Nem tudom, mihez kezdjek, elvetessem vagy megtartsam. Valahogy el kellene mondanom a családomnak is, de fogalmam sincs, milyen körülmények között kellene megtennem. Szerintetek hogyan mondjam el nekik?

Figyelt kérdés

2013. jan. 20. 18:52
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves vagy?
2013. jan. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
100%
Hany eves vagy? Apanak mi a velemenye? Van hol lakni a gyerekkel? Van munkahelyed?
2013. jan. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves vagy? Eltudnád tartani még 18 évig? Az apa vállalja a gyereket? Van hol laknod?

Enélkül az adatok nélkül nehéz tanácsot adni.

2013. jan. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 A kérdező kommentje:
Egyetemista vagyok, 20 éves, még másfél évem van hátra a képzésből. Az apa egyelőre nem tudja.
2013. jan. 20. 18:57
 5/49 anonim ***** válasza:
86%
Tehat jovedelmed nincs. A GYES 24e korul van, a csaladipotlek 13700, ha egyedulallo vagy. Ennyibol el tudnad tartani?
2013. jan. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
63%
Hány éves vagy? Ha 18 alatt, akkor ciki olesz, valószínűleg lesz kiabálás, sírás-rívás. Olyanról is hallottunk már, hogy rákényszerítették a lányt a gyerek megtartására, és olyat is, hogy kitették az utcára egy bőrönddel. Nem tudhatjuk, a tieid hogy reagálnak majd. Ha 18 felett vagy, akkor kell 30 ezer forint, besétálsz szépen az orvoshoz, elindítod az abortusz procedúrát, és akár szólnod sem kell a családodnak róla. Ha úgy döntesz, hogy megtartod, akkor gondolom van pénzed, lakásod, a gyereket biztonságos környezetben tudod nevelni. Ha nem tudod neki ezt megteremteni akkor nem tudom mire fel akarod megszülni. Bár megszülheted, de inkább add örökbe.
2013. jan. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
100%

De legalább jóban vagy még az apával? Szerinted ő mit szólna hozzá, h terhes vagy?


A családodnak (is) csak őszintén, egy beszélgetős, nyugodt estén.

2013. jan. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Az édesapával milyen kapcsolatban állsz? Előbb vele kellene beszélned és utána szólni a szülőknek. A legjobb röviden és tömören a tényeket közölni.

2013. jan. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
100%
Előbb az apával beszélj.
2013. jan. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 A kérdező kommentje:

Ha elmondanám a szüleimnek, ők valószínűleg rá akarnának beszélni arra, hogy megtartsam, nagyon abortuszellenesek, ezért félek nekik elmondani. Tudom, ez a saját döntésem kellene, hogy legyen.

Az apával nem túl jó a kapcsolatom, nem tudom, hogyan reagálna.

2013. jan. 20. 19:02
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!