Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális az, hogy anyám...

Normális az, hogy anyám rendszeresen vesz ki pénzt a pénztárcámból kérdés nélkül?

Figyelt kérdés

Nem egyszer történt olyan, hogy észrevettem, hogy üres a pénztárcám és kiderült, hogy anyám vett ki belőle pénzt. Ezt általában visszaadja (de nem mindig az egészet) és kajára stb. költi, de tegnap történt egy számomra elég durva dolog. Lehet, hogy túl hosszú lesz a magyarázat, de pontosan le akarom írni.

Szóval pénteken kért tőlem kölcsön pénzt lottóra, mondtam hogy jó, de elfelejtettem odaadni, szóval ő szombat reggel kivette a pénzt a táskámból (egy 2000res volt benne) és elvitte. Hétfőn kértem tőle, hogy hazafelé hozzon dezodort, mert elfogyott, de közölte, hogy nincs rá pénze. Akartam neki adni, akkor vettem észre, hogy nincs a tárcámban semmi. Kérdezem, hogy hova lett, mondta, hogy hát kivette lottóra, de amikor kérdeztem, hogy és hol a többi, akkor egyszerűen nem volt hajlandó válaszolni. 10 perc faggatás után, amikor már nagyon dühös voltam, kinyögte, hogy vett belőle mást is, pl cigit. Én sztem jogosan borzasztó dühös lettem, nagyon felháborítónak tartottam és tartom, hogy ő csakúgy eldönti hogy elkölt 2000 Ftot, mert egyben volt a tárcámban és még csak nem is kaját vesz belőle, hanem cigit és még ki tudja mit, mert a maradék kb 1000ret nem tudom, hogy mire költötte. Nagy veszekedés után még ő volt megsértődve és én voltam a szemét, hogy ezen így felháborodok. Az a pénz mellesleg teljesen az enyém, diákhitel, nekem kell visszafizetni. Mivel rossz anyagi helyzetben vagyunk, azért vettem fel, hogy neki rám ne kelljen költenie semmit azon kívül, hogy ott lakom és ez így is van. Nem érzem jogosnak amit csinál, főleg ezt a legutóbbi esetet és nem hiszem, hogy rosszul kellene éreznem magam emiatt a veszekedés miatt. Nagyon köszönöm azoknak, akik végig olvasták, aki válaszol annak még jobban és kérlek írjátok a véleményetekhez, hogy szülőként, vagy "gyerekként" válaszoltok.



2013. aug. 6. 17:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én a középsulis koliba tartottam 2 pénztárcát, egy amiben apró volt, (ha a szobatársaim belenyúlnálak "véletlenül" és egy ami jól elvolt dugva és abban tartottam a pénzem.


Én azért elmondanám anyudnak, hogy miért is vetted fel a diákhitelt. Azon tanulni kell nem pedig cigit szívni. Így semmi értelme annak, hogy felvetted!

2013. aug. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Argloss ***** válasza:
70%

Kérés nélkül mások magántulajdonát kölcsönvenni semmiképpen sem normális, mert ez így lopás attól függetlenül, hogy anyukádról van szó, aki valamilyen szinten eltart téged.

Ez a dolog úgy lenne elfogadható, ha kölcsönkérne vagy szedne valamennyi lakbért.

Én azt tudom javasolni, hogy bankkártyán tartsd a pénzedet, a kódját meg még véletlenül se kösd az orrára.

2013. aug. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Elmondom, én mit tennék a helyedben-egy kicsit tapasztalatból is írom.

Valószínűleg, amikor elkezdted a sulit, nem gondolta anyukád végig, hogy mennyi pénz lesz, valamint azt sem, hogy addig Te nem dolgozol, tehát még plusz annyi évig neki kell eltartania Téged. Persze, tanulj, mert én nem tehettem-gondolhatta akkor. Így a közepén (elején?)lehet úgy gondolja, hogy ő az anyád, ő tart el, a pénzed az ő pénze is. (Az ilyenkor mellékes, hogy honnan van)

Azt javaslom, hogy kérdezz rá, ezt miért tette. Ha kibukik, hogy jogosnak gondolta, hogy elvegye a pénzed, akkor szerintem az lenne a legjobb, ha keresnél valamilyen munkát, és elköltöznél otthonról, vagy maradnál otthon, azzal a feltétellel, hogy mondja meg, mennyi pénzt vár el tőled, mennyivel járulj hozzá a családi kasszához. Mert a leírtak alapján az alapgondolat, miszerint ő eltart Téged, amíg a sulit csinálod- nem jött össze.

2013. aug. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Na ezért szoktam én le a cigiről!Olyan szomorú, hogy az emberek/szülők többsége hamarabb és könnyebb szívvel megveszi, ahelyett, hogy értelmesebb dolgokra költené.


Kérdező!Ülj le egyszer anyukáddal, s beszéljetek meg a kiadásokat, s mire mennyi pénz megy el. Ha nem akar leszokni a cigiről, akkor ne tegye, de ne a gyerekét lopja már meg, mert nincs pénze cigire!

2013. aug. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Bár én még középsulis vagyok, engem a szüleim alapból úgy neveltek, hogy hogyha kell pénz, akkor kérjek, semmiképp sem vegyem el csak úgy. Betartottam mindig ezt a szabályt, s ők is, ha kell pénz tőlem, megkérdik, van-e, mennyi van, kérhetnének-e kölcsön belőle stb.

Szerintem nem normális, amit Anyukád csinál. Ülj le vele, beszéld meg, hogy az a pénz a tied, és ha kell, akkor kérjen, de a visszajárót ne tartsa meg, mivel nem 100 ftról van szó.

2013. aug. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, valószínűleg az lesz, hogy ha készpénz marad nálam, azt el fogom tenni olyan helyre, amit nem tud. Próbáltam már beszélni vele többek között erről is, de egyszerűen nem lehet. Most is 10 percig faggattam, ő alig szólalt meg, csak a végén közölte, hogy például cigit vett belőle. Egyszerűen nem reagál arra, amit mondok. Más konfliktusunkkal kapcsolatban mondtam neki egy 5 perces monológot, hogy miért nem jók a dolgok és hogy keresek munkát és elköltözöm amint lehet, de szó szerint semmi válasz. Amikor külön rákérdeztem, hogy nincs-e valami hozzáfűzni valója, közölte, hogy nincs. Nem lehet vele semmit megbeszélni sajnos. Pedig tényleg az hogy eltart, az annyi, hogy itthon eszek, meg amennyi áramot, vizet, stb. fogyasztok, csak ezt kell fizetnie. Magamnak fizetem a mindenféle egyetemi költségeket (tankönyv, fénymásolás, nyomtatás stb), bkv bérletet, telefonomat, ha új ruhára, cipőre van szükségem azt is, és ha elmegyek szórakozni azt is. Úgy érzem, hogy nem kéne, hogy nagy teher legyek neki.
2013. aug. 6. 21:05
 7/8 anonim ***** válasza:

Figyelj! Nem szabad magad tehernek érezni!Egy szülőnek nem csak addig kell a gyereke mellett állnia, amíg az 18 éves.

Persze vannak határok. Most nem arra gondolok, amikor a gyerek tízezreket bulizik el, amíg a szülők güriznek.

Hanem alapvető dolgokról van szó. Érdekesnek, sőt gusztustalannak tartom azokat a szülőket, akik szerint "ha valami nem tetszik el lehet költözni",holott a gyerek csak alap dolgokat kér.


Próbáld úgy mondani anyukádnak, hogy neked mennyire fáj az, hogy nem tudsz vele ilyen dolgokat megbeszélni.Hisz a gyereke vagy, s őszintének kell lenni egymással.

2013. aug. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Vagy tényleg nagyon nincs pénze, vagy csak éreztetni akarja, hogy ő tart el és megteheti, vagy mindkettő. Én középiskolàba járok, tehát a nyári munkás pénzemen kívül a szüleim tartanak el. Mundenki tudja, hol tartom a pénzem, bárki kivehetne belőle, mégis mindenki ELKÉRI, a szüleim is, és vissza is adják az egészet előbb-utóbb (bár inkább utóbb).

Lehet, hogy a megoldásom gyerekes lenne, de anyukád sem látszik érettnek a leírásból (nem rosszindulatból mondom). Szóval én elveszegetnék tőle is pénzt hasonló módon, ha már megbeszélni nem lehet vele. Hátha rájönne.

Remélem, megoldódik valahogy :)

2013. aug. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!