Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim miért csak a húgomat...

A szüleim miért csak a húgomat támogatják azért, mert nem csinál semmit?

Figyelt kérdés
24 éves vagyok, a húgom 21. Én most végeztem az egyetemen, nagyon jó ösztöndíjam volt, meg dolgoztam mellette, így önálló életet tudtam kezdeni, most pedig dolgozom. A húgom bár elkezdett egy sulit, nem tanul semmit, nem kap ösztöndíjat sem, csak bulizik. Most költöztem össze a párommal és bútorozunk be egy lakást, ami elég sok pénz. Bármit kértünk (akár csak kölcsönt), azt mondták, hogy oldjuk meg magunk, felnőtt emberek vagyunk, bezzeg a tesómba nyomják bele a pénzt, mindent megvesznek neki, mert nincs keresete és a suli sem megy neki jól, nem fog rendes munkát találni, de nem is próbálkozik. Persze ő is elköltözött otthonról, mert egyedül akar élni, de fizetik neki az albérletet és még havi 50ezret is kap a megélhetésre, plusz amit csak kiejt a száján, megkapja, mert szegénynek nincs pénze. mi dolgozunk, úgyhogy nem kell segítség. Ez milyen hozzáállás már? (amúgy simán megtehetnék, hogy mindkettőnket támogassanak, nincs anyagi akadálya)

2013. aug. 7. 11:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

- nem szeretik a párod

- nem szeretnek téged

- nem szeretik, hogy mindig is önfejű voltál

- honnan a fenéből tudjuk?

2013. aug. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
68%

Hát már meg ne haragudjál már, de olvasd és gondold már át hogy mit írtál.

1: "24 éves vagyok Én most végeztem az egyetemen, nagyon jó ösztöndíjam volt, önálló életet tudtam kezdeni, most pedig dolgozom. Most költöztem össze a párommal és bútorozunk be egy lakást" Nos, ha ezeket figyelembe véve nem hinném hogy neked kéne a több támogatás, hiszen te már felnőtt vagy még a húgodnak , akinek szarabb az élete, több támogatásra lenne szüksége. A szüleid ebben hibáznak hiszen ahelyett hogy mindent meg adnak neki, ahelyett terelgetni kéne.

2: "mi dolgozunk, úgyhogy nem kell segítség" Akkor miről beszélünk ?

2013. aug. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
arról, hogy nekem soha nem is adtak, egyetem mellett is dolgoznom kellett. És most, hogy kérünk kölcsönt, még azt sem adnak.
2013. aug. 7. 12:03
 4/13 anonim ***** válasza:
63%
Hát ez mindig így van sajnos, azért is örülök, hogy nincs testvérem. Amúgy a szüleid tényleg nem csinálják jól, hiszen a tesód ezáltal azt gondolja, hogy bulizhat össze vissza, nincs semmi tennivalója, hisz a szüleid úgyis fizetnek neki mindent, minek tanuljon?! Csak a jövőjére meg nem gondol. A szüleiddel kellene beszélned erről, hogy nem jó ez így, a tesód nem fogja sosem megtanulni azt, hogy hogyan is kell magáról gondoskodnia, és megélnie a saját fizetéséből.
2013. aug. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Hiába beszél a szüleivel, nálunk ugyan ez van csak nálam a bátyám van a húga helyében, és semmit sem ér ha ezt megemlítem nekik csak elkezdenek ordibálni.


(2.választ adó voltam)

2013. aug. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
75%
Nálunk is ez van. Én tanulok és dolgozok, mindenért meg kell küzdenem, míg a húgom csak otthon fekszik. Se munka, se tanulás.
2013. aug. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
5: hát azért vannak szülők, akik elgondolkodnak egy ilyen beszélgetés után, nem kell általánosítani mindig. A kérdező nem kisgyerek már, hallgatni lehetne a tanácsaira.
2013. aug. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ugyanez van nálunk is. Csak a történet más, de főleg anyum szemében hugom a világ közepe és amit csak kitalál meg is kapja. Hiába beszél a szüleivel. Én már nagyon sokszor próbáltam és a végén mindig én lettem lehülyézve, meg én beszéltem hülyeségeket. Egy szülő (főleg anya) soha nem fogja belátni, hogy igenis az egyik gyereke fontosabb, mint a másik. Pedig mindkettőt ő szülte... Még akkor sem ha az a gyerek olyan idegi állapotba hozza a saját anyját, hogy majdnem mentőt kell hivni hozzá....
2013. aug. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Úgy tűnik nekem egyedi felfogásom van.. Hasonló helyzetben vagyok.. A nővérem most kap autót, stb, mindenben támogatják, engem alig.. De kettőnk közül én is vagyok az, aki kevésbé szorul rá.. Van, hogy valaki lassabban érik, több segítségre szorul, mire benő a feje lágya.. Nálunk a család a legfontosabb, eszembe se jutna haragudni a testvéremre vagy anyukámra, amiért ő több támogatást kap.. Büszke vagyok arra, hogy nekem megy egyedül is és hálás vagyok, amiért olyan helyzetben élünk, hogy tudják támogatni a testvérem, aki bár saját hülyeségéből, de nehezebben boldogul..


Kedves kérdező: a húgod még viheti valamire, hiába most elszaladt vele a ló, ez az egyetemen sokakkal megesik.. Szívesebben látnád őt robotolni valahol? Persze elítélendő ha valaki elbulizza az életét, de nem hiszem hogy itt erről lenne szó..Sok ismerősöm rengeteget bulizott az egyetemen, jó tanulók sem voltak annyira, de összeszedték magukat, rendes felnőtt emberek voltak.. ha a szüleid nem szenvednek kárt vele ne haragudj rájuk, amíg több segítséget nyújtanak, az egyenlőre önállóan megélni képtelen húgodnak.. persze nehéz, hogy titeket nem segítenek, de pl leülhetnél és megbeszélhetnéd tesóddal,ahogy jó testvérekhez illik, hogy örülnél, ha kicsit kevesebbet bulizna és így maradna pénze anyukádnak segíteni neked is..

2013. aug. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Sajnos ez sok helyen így van. Sok szülő nem gondol bele abba hogy mit is tesz valójában.

Elég idős vagy ahhoz, hogy a viselkedésüket tudomásul vedd annak ellenére, hogy rosszul esik.

Azonban a tudomásulvétel mellett persze tegyél is. Ne keresd Őket addig, amíg Ők nem keresnek. Ha kérdezik mi bajod, miért nem mész haza, miért nem telefonálsz, mond el nekik, hogy nem érzed a szeretetüket, és nem akarsz a terhükre lenni. Ezen nincs anya, aki ne gondolkodna el. Ha tovább kérdez mond el a sérelmeidet. Persze ne az anyagiakra kiélezve. /remélem nem a pénz, hanem a hozzáállásuk az ami kiborít. Mert a pénzét mindenki úgy osztja be ahogy tudja./Talán így elkezdődhet egy beszélgetés köztetek, ami majd később megoldást hoz.


Nálunk is ez volt a helyzet, csak fordítva. Én nem tettem semmit, nővérem mindent jól csinált. Annyi volt a különbség, hogy nálunk nővéremet támogatták, nem engem. Tegyük hozzá, sokkal talpraesettebb vagyok mára már, mint ő, és a jég hátán is megélek, mert meg kellett tanulnom. Ő sose lesz erre képes. Nem csak rossz oldala van a dolgoknak, még akkor sem, ha igazságtalannak tűnik az ami történik velünk. :)

2013. aug. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!