Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim miért csak a húgomat...

A szüleim miért csak a húgomat támogatják azért, mert nem csinál semmit?

Figyelt kérdés
24 éves vagyok, a húgom 21. Én most végeztem az egyetemen, nagyon jó ösztöndíjam volt, meg dolgoztam mellette, így önálló életet tudtam kezdeni, most pedig dolgozom. A húgom bár elkezdett egy sulit, nem tanul semmit, nem kap ösztöndíjat sem, csak bulizik. Most költöztem össze a párommal és bútorozunk be egy lakást, ami elég sok pénz. Bármit kértünk (akár csak kölcsönt), azt mondták, hogy oldjuk meg magunk, felnőtt emberek vagyunk, bezzeg a tesómba nyomják bele a pénzt, mindent megvesznek neki, mert nincs keresete és a suli sem megy neki jól, nem fog rendes munkát találni, de nem is próbálkozik. Persze ő is elköltözött otthonról, mert egyedül akar élni, de fizetik neki az albérletet és még havi 50ezret is kap a megélhetésre, plusz amit csak kiejt a száján, megkapja, mert szegénynek nincs pénze. mi dolgozunk, úgyhogy nem kell segítség. Ez milyen hozzáállás már? (amúgy simán megtehetnék, hogy mindkettőnket támogassanak, nincs anyagi akadálya)

2013. aug. 7. 11:48
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Szerintem hagyd a húgodat. Te már elvégeztél egy egyetemet plusz kaptál ösztöndíjat, most költöztök össze a pároddal, saját kereseted van. A szüleidnek jelezd hogy ez így nem oké, de ha nem hallgatnak rád, hagyjad. Okos enged szamár szenved. Majd rájönnek a szüleid, hogy elrontottak valamit.


Amíg a húgod 30 évesen is a szüleidnél fog lakni, addigra neked már családod lesz!

2013. aug. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:

Ez így szokott lenni általában... az egyik gyereket mindig jobban támogatják, jobban szeretik, mint a másikat..

amíg Apukám élt, addig vmennyire jobb volt a helyzet, ő az én pártomon állt ha vmi vita volt, anyám meg öcsémén. Apukám 10 éve meghalt, és senki nem véd meg, tesóm a jó kisfiú, kinyitja a száját és anyámtól meg a pénzes faszijától megkap mindent amit csak akar... rólam le is rohadhatott a cipőm, akkor sem kaptam újat mert elvileg nem volt pénzünk.. bezzeg tesóm méregdrága adidas cipőire meg kabátjaira mindig volt pénz, nekem egy kínai cipőt nagy könyörgésre vett csak meg.. mindez azért volt, mert öcsém a város legjobb középsulijába járt, és orvos akart lenni. Én meg csak a 2. legjobb suliba jártam, és egy-két négyes minden évben becsúszott. És ezért világ életemben én voltam a a hülye, akiből nem lesz semmi, azért mert nem volt szín ötös a bizonyítványom. nem is mehettem soha sehová.. nem bulizni akartam én csak barátnőmnél aludni vagy délután sétálni vele egyet vagy megnézni egy DVD-t, de én ezt sem tehettem meg. Öcsém naphosszat csavargott, reggel ment este jött. Elég megalázó volt az egész. 19 évesen elköltöztem barátomhoz, egyetemre járok ahol végezni fogok, dolgozok mellette. Anyámmal azóta nem beszéltem egy szót sem.

2013. aug. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
Szerintem ez undorító, nálunk is ez van.... csak ráadásul annyi a különbség hogy nálunk én eladósodtam annyira, hogy még a villanyt is rám kapcsolták egy éve pedig hajnaltól estig dolgozom és mindent egyedül fizetek.... a testvérem meg számolatlanúl kapja a pénzt mert építkezik bár hozzáteszem dolgozik is ..... de ez baromi igazságtalan, szerintem ha egy szülő 2! gyereket vállal akkor mindkét gyerekét ugyanúgy kell támogatni ! Ha nem megy, akkor gondolja el előre : Hány gyereket is fogok tudni támogatni ? 1-et ? NA HÁT AKKOR 1-e kell szülni !! Nincs azzal baj, ha az egyiknek 50 000 odaadok ! De akkor a MÁSIKNAK IS adjak oda ugyanennyit !!!!! MERT SEMMIVEL SEM KÜLÖNB EGYIK GYEREKEM A MÁSIKNÁL !!!
2013. szept. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!