Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi tegyek? Hogy viseljem el?

Mi tegyek? Hogy viseljem el?

Figyelt kérdés
Az apám kész mintaember.Csak éppen időnkét elkezd ráncigálni,ütni,tépni a hajamat,és földhöz vágja a telómat,folyton megmondja mit csináljak megaláz,lenéz.Olyan kérdésekbe szól bele mint hogy kivel járjak,hova enged el a sulival kirándulni,mikor hogy és miben mehetek végig az utcán.Pedig én egy konzervatív jó tanuló vagyok.Nem cigizem,nem iszom,nem járok sehová,nincsennek barátaim.Anyukámmal tök normális és rendes,kedves,de velem nem. (18L)
2013. aug. 8. 09:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Nagyon furcsa amit leirtál. Mindig is ilyen volt a kapcsolatotok, vagy valamiért megromlott? (Mit jelent? "konzervatív jó tanuló ")
2013. aug. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Kicsiként a nagypapám kedvence voltam.(Apukám ellentéte) Szinte már egy szent vagyok.
2013. aug. 8. 10:10
 3/9 anonim ***** válasza:
És biztos, hogy ő az édesapád?
2013. aug. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én is ezen gondolkodtam, hogy ő a vér szerinti apád???
2013. aug. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kérdező, sehogy sem viseld el, ezt senkinek sem kell elviselnie. De van egy jó hírem, az ilyen embert általában elég egyszer keményen rádöbbenteni a saját viselkedése valóságára és értelmetlenségére, és abba fogja hagyni.
2013. aug. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem, az apád nem mintaember. Esetleg kifelé annak mutatja magát, de van valami nagy-nagy problémája amit a veled való viselkedés jelez.

Lehet jó ember, lehet okos, kedves, akármi, de az ahogy valaki a gyerekével bánik, az alapvető személyiségjegyeket mutat meg. Ez esetben valamiféle zavart, mert az erőszakossága csak veled, akisebbel szemben mutatkozik meg. Talán félreértelmezett nevelési kényszer, rejtett kisebbrendűség, valami gond a munkahelyén vagy csak egyszerűen ostobán fejezi ki magát veled szemben. Az apák sem tökéletesek, ahogyan az anyák sem, csak van aki felismeri, elismeri ha hibázik vagy nem tudja mit tegyen, van aki dühöngéssel, erőszakossággal próbálja igazolni magát.

Talán beszélned kellene anyukáddal erről, hogy neked ez mennyire rossz és szeretnéd ha segítene megváltoztatni. Nem feltétlenül apádat, hiszen azt nem hiszem, hogy lehetne, hanem a helyzetet. Talán anyukád segíthetne, hogy elkerüljétek a hasonló konfliktusokat, rávehetné apádat például, hogy ne nyúljon hozzád, hiszen már elég nagy vagy hozzá. Talán megbeszélhetnétek, hogy a fegyelmezésnek, neheztelésnek legyen más módja, ez lehet akár zsebpénz megvonás, szobafogság, internet elvonás, számítógépezés időleges leállítása, akármi, ami nem konkrét fizikai bántalmazás. Nem azt mondom, hogy neked ez nem lesz rossz, vagy rosszabb, de valahogy más útra kellene terelni a fizikai rendreutasítást - mert úgy látom, apád így fejezi ki ha nem ért veled valamiben egyet, vagy dühös lett rád.

Márpedig ez velejárója az együttélésnek, a gyerekek önállósodásának, hogy egyre több a probléma, az összezördülés, mikor a szülő még nevelni akar, de a gyerek már saját maga akar dönteni.

Azt ne várd, hogy nem fog beleszólni ezentúl is az életedbe, hiszen azért teszi mert fontos vagy neki. Számtalan fiatal panaszkodik azért, mert teljes közöny veszi körül - az sokkal rosszabb.

A 18 éves kor már a felnőtt kor határa, meg kell kezdeni neki és (és anyukádnak is) hogy ennek megfelelően kezeljenek. Ebbe még beletartozhat a szülői féltés, a nevelési szándék, még a fegyelmezés is, de már semmiképpen nem tartozik bele a fizikai erőszak, akármennyire is jogosnak gondolja azt esetleg egy szülő.

Ezen csak beszélgetéssel lehet túljutni, ebben kellene anyukád segítsége, hogy apád ne érezze újabb oknak a ráncigálásra, hanem azt érezze, nem a szülőségét, nem az apai jogait, fennhatóságát kérdőjelezed meg, hanem csak azt a módot, ahogyan egy majdnem felnőtt emberrel szemben ezt kifejezi. Hiszen lehet másképpen is.

2013. aug. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#1 vok. Nem válaszoltál egyetlen kérdésemre sem. Igy elég nehéz értelmeset mondani. Vagy talán kellemetlenek a kérdések? (Akk bocs.)
2013. aug. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Sajnos a vérszerinti apám.Tudom. :( Beszéltem anyukámmal,de nem nagyon tud mit csinálni.Ha anyukám itthon van sose bánt.
2013. aug. 8. 11:24
 9/9 anonim ***** válasza:
Azért anyukád is megéri a pénzét, ha ezt hagyja. Nekem is nagyon agresszív volt az apám, de hiába kétszer akkora, mint én, sose tudott lenyomni, mert tudom, hogy egy végtelenül gyenge és elveszett ember. Valószínű, a tiéd is az. Szerintem csak az fog rajtad segíteni, ha kiállsz magadért és szembe szállsz vele. Kockázatos, nem is kicsit, mert törés marad benned minden egyes verés után, de ha anélkül is megver, hogy tennél valami rosszat, akkor nem mindegy? Én a helyedben még segítséget kérnék más rokonoktól és minél több embernek elmondanám, hogy mit művel veled otthon, mert így megállíthatod. Talán a rendőrséget is bevonnám, mert a családon belüli erőszak bűncselekmény. A szégyen ugye nagy úr az ilyen "mintaembereknél"...ez a gyenge pontja, használd ki, mert ha nem teszed, ő fog tönkretenni téged.
2013. aug. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!