Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem bírom tovább! Hagyjak fel...

Nem bírom tovább! Hagyjak fel mindent és menjek el, vagy maradjak tűrjek tovább?

Figyelt kérdés

Édesanyámmal összevesztünk tegnap!

Rábeszélt minket hogy építkezzünk ide, vagyis igazából csak felújítást kell végeznünk.

Részletesen az a történet hogy van egy szoba konyha, a konyha rész vájog a szoba az már tégla (testvérem építette ezt) Eléggé lakhatatlan lett a konyha, beázik csúnya a fal.Ezt le kell bontani, plusz egy kicsit felfalazni hogy magasabb legyen!

Anya akarta nagyon hogy ezt csináljuk meg így legalább "külön megyünk" mert hogy úgysem fogunk tudni házat venni SZERINTE!

Áprilisban rábeszélt engem hogy inkább autót vegyünk a ház ráér! Viszont júniusban kiakadt hogy mikor lesz már meg a tégla, meg a többi anyag az építkezéshez.

A párom külföldön dolgozik, így júliusban megvettük a nagyját, kb 300ezer forint értékben.

Mi hiába akartuk lebontani a konyha részt, anya nem engedte, várjunk még, hadd legyen ő is itt, mert szeretné tudni mi hová megy, a párom direkt haza jött két hétre, csináltunk egy garázs félét hogy abba bele pakolunk, meg is történt, néhány dolog már ki lett véve.

De tegnap édesanyám nekem állt, hogy a kosara, igen egy 2000ftos kosár kint van a garázsba szerinte kilökve, majd pedig ő úgy tett hogy én alig várom hogy napszúrást kapjon , és meghaljon. Na emberi butaság, ezen eléggé megharagudtam, nem értem minek néz engem!

Ez után problémája lett hogy miért nem mostam ki a ruháit, szerinte nekem meg kellett volna látni hogy az udvaron ázik,( egy vödörbe beáztatta, így akarta kimosni!) jó lehet ebben igaza van és csak az apu munkás ruháit mostam ki.

Nagyon sértő dolgokat mondott, pl még azt is hogy bánja hogy megengedte, na és hogy ő állandóan este 10kor fekszik le, mindennap főtt étel várja őket, én nem tehetek róla hogy ő még cigit tölt, meg mindig talál magának valamit.

Nagyon bánt ez a viselkedés, mondtam is nekik hogy én ezt akkor nem akarom, és nem költözünk ide, abban a pillanatban így is gondoltam, de azért nem szeretném őket elveszíteni, mert ha kiköltöznék a páromhoz akkor nagy valószínűséggel ez lenne.

Aztán hogy én ezt mondtam, ezzel apu azt felelte hogy nem anyu dönt hanem ő mondja azt meg, anya szerint pedig én bajt csinálok közöttük.Na és még neki állt apunak hogy a bátyám mit fog örökölni, hisz apunak még van két lánya, és nem akarták hogy ők örököljenek ezért az én nevemre íratták.Na mindegy ezért is én voltam a hibás, pedig nem hiszem hogy 12évesen ezt én akartam volna.

Na mindegy lehet kicsit bonyolult, és hosszú csak közben a sírástól alig látok.

Nagyon bánt ez a viselkedés hisz elvileg ő szeret engem a legjobban.

Mit csinálnátok a helyemben?


2013. aug. 8. 10:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Otthagyni mindent, és külön. Ott egye meg a fene az eddig befektetett anyagárat, de ez a helyzet nem hogy jobb, csak rosszabb lesz. Amíg tudtok, menjetek külön, míg van rá lehetőségetek.
2013. aug. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hiába az anyukád, csak romlani fog a helyzet, ti a sok pénzt beleölitek és csak a méreg meg az ideg marad. Oda ne költözzetek.
2013. aug. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Már ne is haragudj, elvileg önálló felnött ember vagy, miközben minden második mondatod az, hogy anyukád mit engedett meg ès mire beszèlt rá. Ha olyan buta vagy, hogy hagyod állandóan beleszólni az èletedbe, akkor tudjál rá ès türd el.


Ha nem tetszik, akkor fogod magad ès elköltözöl a pároddal.

2013. aug. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Kezdjük ott hogy már eleve nem építkeztem volna oda.

Már azt butaságnak tartom ha egy felnőtt ember azzal érvel, hogy "rábeszéltek!" Értelmes, megfontolt embert nem lehet semmire sem rábeszélni.

2 lehetőséged maradt

1. Vagy tovább építkeztek és eltűröd éveken át anyud viselkedését (hidd el, ennél még rosszabb lesz) de legalább hetente kiírhatsz egy kérdést ide...

2. vagy fogjátok magatokkal a pároddal és albérletbe költöztök, spóroltok és egyszer vesztek egy kis házat valahol..


De hogy válaszoljak a kérdésedre. Hogy én mit tennék a helyedben.

Megpróbálnám a garázs árát visszakérni valahogy. Ha nem megy, akkor ezt kemény tanulópénznek venném, és elköltöznék..

2013. aug. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Zavaros a történet.Azt írod,hogy édesanyád kocsivasárlásra beszélt rá és,úgy írsz mintha felnőtt lennél.(Megemlíted külföldön dolgozó párodat is.)A végén azonban leírod,hogy 12 éves vagy.Esetleg leírnád pontosabban a dolgot?
2013. aug. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 sippara ***** válasza:

Két lehetőséged van: 1.) kimész a párodhoz, anyádék meg zsarolgassák egymást érzelmileg

2.) ott maradsz, mert kényelmes - ebben az esetben viszont akkor fapofával kell tűrni.

2013. aug. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mi az,hogy rábeszélt egy kocsira inkább ? 5 éves vagy és nem tudod eldönteni magadtól,hogy kocsi kell vagy ház ???
2013. aug. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én mennék a páromhoz.
2013. aug. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Legnagyobb butaság ilyen közel maradni egy kötekedő, klimaxoló, beleszóló emberhez, akár az anyád akár nem.


Egy garzont, vagy másfél szobás kis lakást simán össze tudtatok volna dolgozni pár év alatt. Vagy ha nem, akkor marad az albérlet, nyugalomban, békességben. Ideje kirepülni, a párod is kirepült saját szüleitől.

2013. aug. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!