Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hallgassak a szívemre és...

Hallgassak a szívemre és hagyjak itt mindent vagy maradjak?

Figyelt kérdés

Megismerkedtem egy férfivel fél éve és azóta együtt vagyok vele,de elég fura a kapcsolatunk.


Ő a fővárosban él,én pedig vidéken,egy kisebb városban a szüleimmel.De most felvetette azt az ötletet,hogy költözzek Pestre és akkor bármikor együtt tudnánk lenni,nem csak akkor,amikor mindkettőnknek van elég ideje az utazáshoz is.


Szóval felajánlotta,hogy költözzek Pestre érettségi után(az V. kerületben van pár ingatlanja),Ő fizetné a számlákat,annyi költőpénzt kapnék,amennyit csak szeretnék és semmit nem kéne csinálnom,csak vele lenni(dolgozni amúgy sem tudnék,mert érettségim lenne csak),elkísérhetném külföldre,stb.De ez nekem kicsit olyan,mintha eltartana.


Az egyetemet nem kezdeném el sehogy sem idén,mert anyáékkal azt beszéltük meg,hogy kimegyek Angliába anya egyik barátnőjéhez nyelvet tanulni.

Ráadásul a nagynéném is a fővárosban él a lányával és a férjével,Őket is gyakran látogatom és mindig mondják,hogy mehetnék gyakrabban,szóval nem lennék egyedül.


Nagyon szeretem ezt az embert (nem a pénzéért,mielőtt bárki ezt írná),de viszont neki családja van(feleség+egy 6 éves kisfiú),ezért nem tudom,hogy mit kéne tennem.

Őrültség volt már magába a kapcsolatba is belemennem,de szeretem és Ő is szeret.


Eddig 2 embert kérdeztem meg arról,hogy mit gondolnak erről a dologról.

Az egyik azt mondta,hogy ez olyan,mintha prosti lennék,hiszen pénzt adna és tőle függnék mindenben és azt tehetne velem,amit csak akar és szerinte még az az életstílus is vonz,ahogy Ő és a családja él.Jó,tényleg tetszik,hogy minden márkás és csili-vili,de nekem nem ezek a mérvadó dolgot,teljesen mellékesek.

A másik azt mondta,hogy hallgassak a szívemre,tegyem azt,amit igazán szeretnék...


A szívem azt mondja,hogy költözzek a suli elvégzése után,legalább egy kicsit élhetek végre és azzal lehetek,akit imádok.


Már rengeteget beszélgettem a párommal erről az egész költözés dologról,Ő elmondta,hogy vár addig,amíg elvégzem a gimit,megérti,ha nekem ez a kapcsolat bonyolult és nem vagyok hajlandó költözni vagy csak félek,de azt is mondta,hogy nagyon szeret,teljesen felforgattam az életét,de örül neki,mert már nagyon régen érzett így.


De viszont a szüleimnek is el kell mondanom akkor a dolgot,bár ezen ráérek aggódni.


Szerintetek mit csináljak?Hagyjak itt mindent,a barátaimat,a családomat és költözzek el?

Tudom,hogy nem akkora távolság,de anyáék utálnak utazni és lehet,hogy ki fognak borulni a kapcsolat miatt is,nemhogy a költözéstől.

Ti mit tennétek,ha ilyen helyzet állna elő az életetekben?


2012. jan. 10. 21:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%
Érettségivel is tudnál dolgozni, hidd el. Rengeteg álláslehetőség van, hidd el. Ha teheted menj mindenképp, én is felköltöztem fiatalkorom ellenére, nem a világvégére mennél és hidd el, sok izgalmat rejt a nagyváros, nagyon sok új kalandot, én tudom, hogy jól döntöttem, mikor felköltöztem és máshol már nem tudom elképzelni az életemet.
2012. jan. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
38%

Az életben sokszor fordul elő velünk, hogy nem tehetjük azt, amit bizony megtennénk, a jóérzésünk, az erkölcsünk miatt.

Én nem mennék bele már a kapcsolatba sem!!! Sok ember életét tönkre teszitek a saját érzelmeitekért. Ezt nem volna szabad! Ha annyira szeret a barátod, váljon el, hagyja ott családját vállaljon fel téged és élhettek boldogan- bár akkor is lenne bennem rossz érzés. Viszont egyet jegyezz meg: soha ne tartasd ki magad- ne legyél kitartott nője senkinek! Legyen benned annyi tartás!

2012. jan. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
42%

Fiatal vagy még,tényleg előtted áll az egész élet,nem kell terv az elkövetkezendő 20 évre(bár azért jó,ha mindig van B. terved),cselekedj úgy,ahogy a legjobban szeretnél.

Ha szereted és bízol benne,akkor menj.Nem a világ másik oldalára mész,hogy ha valami rosszul sülne el,akkor ne tudj visszajönni,ráadásul ott él az egyik rokonod is.A szüleid szerintem ki fognak borulni az elején,de hidd el,megbékélnek.Nincs olyan szülő,aki sokáig tudna haragudni a gyermekére és nekik is el kell fogadniuk,hogy felnősz és ez ellen nem tudnak túl sokat tenni.

Ha engem kérdezel,én tuti mennék a helyedben,túl sokat nem veszíthetsz,az igaz barátok támogatni fognak és tartani fogják veled a kapcsolatot,a hamisak meg...rá fogsz jönni,hogy kik állnak melletted mindig és kik csak addig,amíg ott vagy.

2012. jan. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
85%

Az első válaszoló sztem nem olvasta végig a sztorit, különben nem lenne ennyire pozitív....

Ami a legokosabb, hogy békén hagyod ezt a férfit. Kislány, családja van, feleséggel, gyerekkel.... Ébredj már fel! Ez a pasi téged nem szeret! Lehet, hogy bizonyos dolgok miatt igen, de komolyan gondolod, hogy a két szép szemedért eltartana és tejben- vajban fürösztene egy családos ember? Frászt! Igaza van annak az ismerősödnek, aki azt mondta, h olyan, mintha prostinak mennél. (Vagy ki tudja, lehet, h tényleg az lennél előbb- utóbb... A csilli- villit nem szokták ugyanis 'ingyen' adni)

Ráadásul a szüleid szerinted mindehhez áldásukat adnák? Tökmindegy, hogy nagykorú vagy, az életed ezen szakaszában igenis még befolyással bírnak a szüleid.

Szerintem menj ki Angliába, ahogy eredetileg is terveztétek. Nyelvet tanulsz, és lehet, hogy egy kis realitásérzék is szorul beléd odakint, és nem csak a lányregényekből építkezel.

21/L

(ne haragudj, ha durván fogalmaztam, de nagyon kiakasztott az a naívság, ami kitűnik a leírásodból)

2012. jan. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
36%

A 3. vagyok (22:01).

A feleségétől már elvált vagy még együtt élnek?Ha együtt vannak,akkor tényleg nem jó ötlet ez az egész.Mondd el neki,hogy csak akkor vagy hajlandó bárhová is menni,ha már elvált,de sztem erre nem fog sor kerülni..Nem elkeseríteni akarlak,de ha tényleg annyira szeretne,akkor elválna.

2012. jan. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
64%

Alapból nem létesítek olyan nővel kapcsolatot, akinek családja, párja van! Erkölcsi okok miatt!

Annak a családos embernek fiatal, friss hús vagy amit a feleségétől már nem kap meg. Magyarul azt szeretné, hogy testi-lelki, de leginkább testi társa legyél, mert az ilyen embernek igényei, elvárásai vannak. Ha szükségét érzi, hogy könnyítsen magán, nem mondhatod: fáj a fejem, nincs kedvem hozzá stb. Mert annak következményei lehetnek. Belemész ebbe a játékba valóban prostituált leszel! Ha már eldobta a feleségét, gyermekét miből gondolod veled másképp fog történni? Nem szép dolog egy családot szétszakítani. Gyereke, lehet világ életében gyűlölni fog, anyukája biztos megemlíti egy párszor, az a néni miatt kell 2 hetenként találkoznod az édesapáddal. Pénzzel kíván magához csalogatni=megakar venni! Ha kapsz tőle egy pár cipőt annyit is fogsz érni mint az a cipő.


Járj tovább iskolába, végezd el becsületesen a tanulmányaidat, és emelt fővel, büszke női tartásodat megtartva élhetsz tovább boldogan, ez sokkal többet ér mint bármilyen csili-vili dolog.

Te életed, te választásod.


24/F

2012. jan. 10. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
31%
Tudod mit csinálj? Ne legyél aljas, ne legyél titokban senki szeretője! Ha komolyan együtt akarsz lenni ezzel a férfivel és komolyan elhiszed neki, hogy szeret téged, akkor hívd fel a feleségét, vagy facebookon küldj neki üzenetet, mondj el a nőnek mindent, hogy már hónapok óta csalja őt a férje. Ha ezek után nem szakít veled a fickó, hanem elköltözik otthonról, akkor költözz, de szerintem valószínűbb, hogy kiderül, hogy eddig is csak használt téged, s csak azért nem azt írom, hogy kihasznált, mert kifizette neked a szexet, szóval kvittek vagytok. Nos, van bátorságod szembenézni a valósággal?
2012. jan. 10. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%

"Szóval felajánlotta,hogy költözzek Pestre érettségi után(az V. kerületben van pár ingatlanja),Ő fizetné a számlákat,annyi költőpénzt kapnék,amennyit csak szeretnék"


Szóval minden korodbeli lány álmát ajánlotta fel.


"dolgozni amúgy sem tudnék,mert érettségim lenne csak"


Ez tévedés.


"De ez nekem kicsit olyan,mintha eltartana."


Nem olyan, mint, hanem az. (Hú, ha valaki engem csak úgy eltartana!...)


"Az egyik azt mondta,hogy ez olyan,mintha prosti lennék"


Nem olyan, mintha, hanem konkrétan az. Na és? Minden munka és minden párkapcsolat "prostitúció": előnyökért valamit adunk "magunkból".


"A szívem azt mondja,hogy költözzek a suli elvégzése után,legalább egy kicsit élhetek végre és azzal lehetek,akit imádok."


Én is így gondolom.

2012. jan. 11. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%

"Viszont egyet jegyezz meg: soha ne tartasd ki magad- ne legyél kitartott nője senkinek!"


Ja, mennyivel jobb mondjuk három műszakban varrni vagy csirkét belezni, mint múzsának lenni és partykra járni :))))

2012. jan. 11. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Vele élnél, vagy időnként beugrana hozzád, ha a felesége és a gyereke nem veszik észre?
2012. jan. 11. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!