Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám mostanában nagyon...

Anyukám mostanában nagyon "beképzelt". Mit tegyek? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Nincsenek testvéreim, a szüleim elváltak, de ez lényegtelen mert az apukám már nem él :(. Az anyukám Pozsonyba jár dolgozni (Szlovákiaiak vagyunk) így a nagymamám vigyáz rám. 3 hetente jár haza és most megismerkedett ott egy férfival, most együtt is vannak, már volt nálunk megismerni a családot (nekem nem szimpi). Szóval most jön a lényeg: anya már nem úgy kezel mintha a lánya lennék, mindig kiabál és ha meg mondom az én véleményemet megintcsak kiabál, hogy nincs igazam meg hogy én miattam kiabál (pedig jobban megérteném ha szebben mondaná), meg már nem foglalkozik velem úgy mint rég, pl.: ha megkérem, hogy jöjjön velem kártyázni vagy valamilyen társasjátékot játszani akkor mindig van valamilyen kifogása, ö nem ér rá, nem esik jó neki, nem akar, hívjam át az unokatestvéremet játszak vele stb.. Pedig régen ez bele tartozott a "családi szórakozásba". Falusiak vagyunk és régen sokkal többet dolgozott a ház körül is, de most nem, ö nagyvárosi csaj. Egyre jobban hasollít arra az új barátjára. Én csak vissza akarom kapni a régi anyát, SEGÍTSETEK!

14/L



2013. aug. 9. 09:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet "visszakapni" a régit, és nem csak őmiatta, hanem azért, mert Te is változol folyamatosan. Sajnálom, hogy nem játszik veled, elhiszem, hogy hiányzik. Az viszont jó ötlet, hívd át az unokatestvéred, vagy a közelben lévő szimpatikus hasonló korúakat. És írj (naplót, gondolataid) rajzolj, zenélj, énekelj - a nyár arra is jó, olyanra jut idő, amire iskolaidőben nem.
2013. aug. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 sippara ***** válasza:
Mutasd meg neki ezt a kérdést így, ahogy van. Ha én lennék az anyád, és megmutatnád, nem tudnék elég mélyre süllyedni :( Sajnálom :(
2013. aug. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem ilyenkor szokott segíteni egy kiadós bőgés, de úgy Isten igazából. Úgy, hogy ő is lássa. Ha hüppögve, zokogva adod elő, a dolgot, nincs az a kőszívű anya, aki ne olvadna el, így tuti nem fog kiabálni. Mocskos egy stratégia, de van, hogy másképp már nem megy.
2013. aug. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Lassan fel kel nőnöd. Mindennek eljön a maga ideje, ennek is, hogy Anyukádon osztozni kell. Ez egyszerű féltékenység részedről, megszoktad, hogy a figyelem csak rád irányult, de hidd el, mindig Te maradsz neki az első. Viszont neki is jár, hogy még boldog lehessen! Legyetek türelmesek egymással! Szerintem nincs ott nagy baj.
2013. aug. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!