Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám gonosz, anyu jó ember,...

Apám gonosz, anyu jó ember, én meg keverék lettem, hogyan legyek jobb?

Figyelt kérdés

Aoa: iszonyat lusta, soha nem láttam még mosogatni például, egyéb házimunkát sem csinál. Az a véleménye, hogy a feleség azért vsn, hogy főzzön, mosson, takarítson. Bunkó, flegma mindenkivel, lenézi a saját családját is, utálkozik, nagyon negatív ember, miközben a munkán kívül semmihez nem ért, dolgozik, hazajön, tévézik, alszik.

Anyukám nagyon jó ember, dolgos, folyton tesz-vesz, szereti a családját, mindent megtesz értünk (gyerekekért), jó kedélyű.


Én meg elcseszett lettem, kaptam jót, rosszat is, ingadozik a hangulatom, egyszer a jó tulajdonságok vannak előtérben, máskor a rosszak. Pl. egyik nap csak fekszem, gépezek, nincs kedvem máshoz. Aztán másnp elmosok az előző lusta nap felhalmozódott edéyeit, megcsinálok mindent, sündörgök, mint az anyukám. Egyszer vidám vagyok, aztán csattanok!

Szeretnék inkább anyukámra hasonlítani, mit tegyek? Nem akarok olyan lenni, mint az apám. :(


2013. aug. 10. 00:32
 1/9 anonim ***** válasza:
57%
Sajnos anyukád egy klasszikus csicska és elgondolkodhatna miféle példát mutat neked.Ha csaj vagy, egy ugyanolyan fas.zkalapot fogsz keresni magadnak nagy valószínűséggel mint apád, ha meg pasi vagy akkor egy csicskát mint az anyád.Téged pedig sajnállak, hogy ezt kell látnod.Szóval szeretnél gyáva és megalkuvó lenni mint anyukád?Abból neked mi hasznod lenne?
2013. aug. 10. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
46%

"Hogyan legyek jobb?"


Ezt ugye csak viccnek írtad oda? :DD

2013. aug. 10. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki olyan lesz, amilyen akar lenni, amire törekszik. De szerintem nem vagy rossz, mert én is csak kb heti kétszer mosogatok. Ilyen kényszer hülyeségekkel, mint pl a házimunka, nem érdemes túl sokat foglalkozni.
2013. aug. 10. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Lány vagyok. Igen, jobb ember akarok lenni, kiegyensúlyozott, nem olyan, mint most.
2013. aug. 10. 01:01
 5/9 anonim ***** válasza:
44%

Az első válaszoló nem normális, ő a tökéletes példa arra, ha egy anya nem szereti a gyerekét.


Na de a kérdésre válaszolva: mivel lány vagy, majd ha családod lesz vagy különköltözöl belejössz a házimunkába is.


Én 3 évet éltem külön, az alatt megtanultam még főzni is (előtte be sem tettem a konyhába a lában). Most pár hónapja újra itthon lakom, és megint szinte semmit nem csinálok. Mert az anyák ilyenek, gondoskodnak a családjukról.

2013. aug. 10. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Megértem, hogy mit érzel, nálunk annyiban més a helyzet, hogy anyám a megtestesült nyugalom, apám a megtestesült agresszió. De szerelmesek, a mai napig. És ebből lettem én, a megtestesült zavar. :D Egyik pillanatban halál nyugodt vagyok, majd történik valami apróság és kijön belőlem az állat. Nagyon rossz érzés mert igazán egyikre sem akarok hasonlítani, de ez nem ilyen könnyű. Már néha tudom kezelni az indulataimat, de ehhez nagyon erős önuralom kell, neked is, hogy ne lustulj el.
2013. aug. 10. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
52%

5-ös válaszoló:


Biztos te is ezt a nyomorék mintát láttad anyádtól és neked ez a normális.Sajnállak.Egy anyának nem az a dolga, hogy kinyalja a gyerekei seggét és kiszolgálja a férjét mint egy katona.Ez pedig nem család.Hol itt a szeretet?Hol itt a megbecsülés?Hol itt a férfi szerep és hol a női szerep?Pont ilyen családban nőttem fel én is és iszom a levét.Egy számlát nem tudok befizetni 26 éves férfi létemre, egy repülőjegyet nem tudok foglalni, egy mosógépet nem tudok kezelni mert nekem az volt a normális, hogy anyám mindent a seggem alá rak apám meg elheverészget az ágyon egész nap és azt hittem nekem is ez a dolgom.Szóval gondold meg mit pofázol, debil.

2013. aug. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
63%

7-es: az, hogy nem tudsz befizetni egy számlát, nem tudod kezelni a mosógépet, abszolút nem édesanyád hibája. Te vagy túl töketlen hozzá. De látom interneten névtelenül beszólogatni mindenkinek, az megy.


Én, kérlek szépen, 18 éves koromban elköltöztem külföldre, messze mindenkitől, akit ismerek és képzeld, megtanultam használni a mosógépet és menedzselni a saját ügyeimet/életemet. Attól függetlenül, hogy otthon semmi dolgom nem volt, mert a szüleim mindent megcsináltak és nekem nem kellett. Most, 23 évesen a saját cégem papírjait is én intézem.


És igen, nehéz volt az elején, mert nem tudtam mit merre kell csinálni, de mivel akkor már nem volt senki, aki helyettem megoldja, kénytelen voltam magam utánajárni.


Könnyű ráfogni a rossz immunrendszert a génekre, de persze, ha az ember egy szem c-vitamint sem hajlandó bevenni, hogy jobb legyen, a helyzet nem változik. Csak könnyű azt mondani, hogy "nekem ezt dobta a gép, ez van", minthogy tenni ellene. (Ez egy példa)

2013. aug. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hàt nekem mindkét szülôm egy nagy 0. Szerintem ha lesz gyereked te tanulni fogsz a hibàikból. Ja és itt rohadjak meg ha olyan leszek mint a azüleim.Azért a te csalàdod nem olyanrossz.APám pl nagyon gazdag és magàtól még sose hívott fel szülinapomkor anyàm felhívta ,hogy a fiad 14 éves lett illene megköszönteni azóta se köszönt fel soha pedig mpst 16 vagyok szàmàra am ünnepek sincsenek.
2014. jan. 20. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!