Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az törvényszerű, hogy akivel...

Az törvényszerű, hogy akivel szemetek voltak a szülei, az is keménykedik a gyerekével?

Figyelt kérdés

Mert nem 1 családot ismerek, ahol mint kiderült a szülőnek sz*r volt a gyerekkora, nem foglalkoztak vele, vagy dolgoztatták, nem bántak vele jól, és Ő is kötözködik a gyerekével, keresi a hibákat, hogy mit hol ront el, és rosszul viselkedik vele.


Minden szülő, akinek nem volt jó gyerekkora az szülőként egy rémálom?



2013. júl. 16. 17:13
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül de mivel a családban szocializálódik és nő fel, azt a mintát viszi tovább amit ö látott.


Ez ezért van.

2013. júl. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

nekem a gyerekem a mcdonaldsba van irányítva dolgozni, hogy tudja mi az a munka.

ha hazaért, házimunka és tanulás vár rá.

majd megtudja milyen volt az én koromban fiatalnak lenni, nehogy már hogy egy fiatal parancsolgasson a szülőnek, meg iphone, meg buli, meg balaton sound..

a fenét, nyáron is munka után ismétli az egész évben tanult anyagot, és készül az újabb osztályra!

2013. júl. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

Hát kettes, te nem vagy normális... Szívből sajnálom a gyerekedet! A nyári szünet arra kell, hogy pihenjen. Elképzelted már, hogy hogyan fog visszaemlékezni a fiatalságára? "Átmelóztam az egészet, mert apám/anyám szerint ha neki sz@r volt, akkor nekem is legyen sz@r..."

Kedves kérdező, mint látod, itt az élő példa (2.), hogy igen. Remélem, vannak azért kivételek...

2013. júl. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én az ellenkezője lettem,ritka pszicopata engem terrorban tartó szüleim voltak,én az ellentéte vagyok,mások szerint is szigorúbbnak kell lenni,mint én vagyok.


De annyira félek,hogy ne legyenek olyan emlékei a gyerekkoráról,mint nekem vannak.

2013. júl. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

én szeretem ha végzek a munkával, hazajövök, lefekszek, vagy tv zek és a fiatalság dolgozik, aki ugye még bírja...

had szokja a kemény munkát, így állja meg a helyét az életben!

2013. júl. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
68%

2-es az ilyen gyerekekből lesznek majd az antiszociális, depressziós, antidepresszáns függő fiatalok.


Mert akik a szüleik felé csak elvérést kaptak jutalmat nem azok úgy élik meg h nincsenek értékelve. Ha elveszed tőle a pihenést, a szabadidőt és egy jó szót nem szólsz hozzá, lévén nem értékeled ne csodálkozz majd h ha a későbbiekben úgy megutál hogy rád se fogja nyitni az ajtót. És az elő adandó alkalommal elmenekül majd otthonról.


Szegény gyerek,mit vétet h így kell nevelni ?

2013. júl. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
69%
nem látjátok, hogy kamuzik? :D
2013. júl. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 jozsko válasza:
Szerintem a kérdés már meg lett válaszolva ezért osszefogllalnám az elhangoztakat. Igen torvényszeru és nem, nem az. A gyermek felcseperédése fugg onmagátol a gyermek természetétol es a szuloi kornyezettol is. Vagyis lehetséges, hogy a gyermek ugyanugy fog bánni csemetéivel ahogy látta, és lehetséges hogy azt mondja, hogy na én ilyen biztos nem leszek. A legtobb ember szerintem valahol a ketto kozott helyezkedik el, ki ki melyik feléhez kozelebb.
2013. júl. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen az. Csak nagyon kevés a kivétel - ő általában maga ellen fordul és hamar meghal.
2013. júl. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem törvényszerű.

Olyan ez, mint az alkoholista szülő. Van, amelyiknek a gyereke is az lesz, a msáiké meg éppen emiatt soha egy kortyot sem...

2013. júl. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!