Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért csinálják ezt velem a...

Miért csinálják ezt velem a szüleim?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


19 éves lány vagyok. Sosem voltam az a lány, akit a pasik húzgáltak volna, nem is volt még barátom. Aztán már 6 hónapja van egy barátom,akit nagyon szeretek, s ő is viszont. Mivel már alig van csak pár hetünk a nyárból, hogy együtt legyünk, így megbeszéltük, hogy 2-3 naponta együtt leszünk.

Persze a szüleim..apum állandóan veszekedik velem, hogy a fiú jöjjön ide elkérni engem, ha vhová el akar vinni, plusz ha ott is vagyok nála, este 11-re már itthon kell lennem.

Kiderült 1 hete, hogy a barátomnál aludtam. Kaptam is itthon érte. Apám azt mondta, hogy ezt nem tehetem,mert kitesz a házból, ugyanis ő nem lotyót nevelt. Könyörgöm..nem a divatot követem, de miért ne lehetne egyszer-egyszer ott aludni a barátomnál? Ha szexelni akarok, nem kell nekem ahhoz ott aludnom.

Nem értem, hogy miért vannak ennyire kiakadva. Meg sem hallgatnak, állandóan csak azt kell hallgatnom, amit ők mondanak, főleg apám.

Mit tegyek, hogy engedékenyebbek legyenek? Nagyon elegem van már belőlük, félek, hogy tönkreteszik a kapcsolatomat és azt nem szeretném.


Köszönöm


2013. aug. 11. 16:44
 1/6 anonim ***** válasza:
81%

Először kezdj el 19 évesként viselkedni, ne 14.


Felnőtt ember vagy. 19 évesen mióta kér az ember engedélyt? maximum olyan dolgokra, amit nem saját pénzből áll az ember, de az hogy mikor hova mész már annyiban tartozik a szüleidre, hogy ne aggódjanak.


Persze ez sarkítva van így, de akit a szülei megfelelően neveltek nem azt mondja 19 évesen, hogy elmentem 5 nap múlva jövök...stb...


Nem csak a kapcsolatodat, hanem téged s tönkretesznek. 19 évesen már nem ennyire gyerek az ember.

(Én 22 éves koromban már nem éltem otthon:S )

Pedig nem voltam egy lázadó gyerek, majd fiatal...


Tanulsz még vagy dolgozol? Kezd önálló életbe, emrt örök gyerek maradsz...

2013. aug. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Tanulok még, persze mellette el kezdtem dolgozni.

Én is így vagyok vele,de egyszerűen nem tudok rájuk sehogy sem hatni. Apám azt mondta, hogyha szájalni fogok vele, akkor még a házból is kitesz, mert az ő kenyerét eszem, amíg itthon vagyok..stb..stb.

Nagyon elegem van. Hálás vagyok nekik, amiért felneveltek, de ez már nekem sok.

2013. aug. 11. 17:38
 3/6 anonim ***** válasza:

Kedves #1-es, azért szerintem nem ilyen egyszerű, gondolom azért meg van a lelki terror is amivel manipulálni próbálják. Nagy erő kell megmondani az apjának, hogy figyu elmegyek ott alszok a pasimnál, ha ő azt mondja akkor kirak. Ami nem valószínű, mert nem tennék meg csak próbálnak irányítani.

Egy a lényeg, hogy ők a szüleid szeretnek, viszont nagyon be vannak gyöpösödve, fel kell nyitni a szemüket. Engem is érdekel, hogy tanulsz-e vagy mit csinálsz?

2013. aug. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen,tanulok még, de mellette el kezdtem dolgozni.

Nem vagyok beképzelt, de tényleg semmit nem mondhatnak rám. Nem voltam sosem az a tinilány,aki holtrészegen feküdt minden buli után otthon, aki nem tudta, hogy egy-egy éjjel kivel volt, hanem csak szerelmes vagyok és vágyom egy kicsit több szabadságra. Semmi mást nem kérek.

2013. aug. 11. 17:45
 5/6 imakandi válasza:
Akárcsak párom szülei, sajnos jobbat nem tudok mint próbáld szép fokozatosan adagolni, töltsön nálatok ott a barátod minél több időt, hogy szüleid is elfogadják és fokozatosan hozd fel az új dolgokat, ne rögtön az ott alvást. Mivel itt apukádat írod, mint fő problémát, ezért esetleg megpróbálhatnál anyukáddal is beszélni, érdeklődni, hogy náluk hogy ment. Amúgy szerintem a gond az, hogy ő az első barátod, az első férfi, akitől az apák a legjobban félnek, ezeket a harcokat máshol már sokkal korábban le szokták játszani.
2013. aug. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ahhoz hogy dugj látom elég idős vagy. Ahhoz hoy eltartsd magad, na ahhoz nem. Szép.
2013. aug. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!