Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak ha a szüleim...

Mit csináljak ha a szüleim állandóan csak a tesómat dicsérgetik?

Figyelt kérdés

Kivételezés.

Na az van nálunk,hogy a nővérem aki 15 éves amikor hazajön a koleszból akkor anyuék elkezdik dicsérgetni,hogy 'Hát hazajött az én legokosabb gyerekem?!'És akkor anyám meg jön nekem azzal,hogy 'Luca(az vok én) példát vehetnél a tesódtól,aki annyira okos'.És én már ezt nagyon nem bírom.És amikor bemegyünk a szobába,én meg mesélem neki mi volt itthon,akkor anyám képes,perceken át beüvöltözni a szobába,hogy 'Luca,hagyd már a Kittit(a tesóm) tanulni!

Pedig én hagyom,csak az a baj,hogy tesóm kezdi általában ezeket a beszélgetéseket.És amikor visszahúz a koliba,van,hogy több hétig haza sem telefonál.A múltkor is.Anyu apu meg én ülünk a nappaliba,megszóla a telefon.Felveszem.És beleszól a tesóm.És amikor meghallják az ősök,hogy beleszólók a telefonba,hogy 'Szevasz Kitti!',akkor anyám szabályos ellök a telefontól,és elkezdi nyomatni a dumáját,hogy 'Biztos azért nem hívtál,mert annyi dolgod volt'.Pedig amikor én ott vagyok a barátnőmnél és én nem hívom,akkor persze kiabál velem.De most mit csináljak?Már annyira nem bírom ezt....



2013. jún. 10. 13:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Csak azért ilyenek, mert a tesód koleszos, és nincs mindig otthon, mint te. Hiányzik nekik.

Lefogadom, hogy veled is ezt fogják csinálni, ha majd te is elkerülsz otthonról :-)

2013. jún. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%
Második gyerek szindróma. Örülj neki, hogy nincs egy öcséd/húgod, mert középső gyereknek lenni még rosszabb.
2013. jún. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Velem is ez volt azzal az "kis" plusszal, hogy engem a tanárok is baxtattak (mert egy ált.suliba jártunk), hogy a Tesód bezzeg ilyen jó volt meg olyan jó volt. Otthon az én problémáimat mindig a szőnyeg alá söpörték, a tesómmal naphosszakat beszélgettek, általában ilyenkor magamra zártam a szobám ajtaját, és elvoltam a kis csendes magányomban. Megszoktam, hogy a problémáimat vagy barátoknak mondom el, vagy magamban tartom. Sok titkom lett ezáltal a szüleim előtt,és a mai napig vannak dolgok, amiket megszokásból nem osztok meg velük. (Már 30 éves vagyok) Ezen változtatni már nem tudok, ami persze mostmár zavarja őket. Én úgy gondolom, itt nem a gyerek a hibás, és a szüleimet ezért kicsit hibásnak is tartom, mert személyiségi zavaraim is vannak, csak nehezen tudok beilleszkedni társaságba, és mindig hülyébbnek érzem magam mindenkinél. Javaslom, mondogasd nekik, hogy Te is a világon vagy, ne zárkózz be úgy, mint én,mert nem jó vége lesz Rád nézve!
2013. jún. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Azzal nem értek teljesen egyet, hogy a középső gyereknek a legrosszabb. Én első gyerek vagyok, mégis az idősebb öcsém az isten, pedig én vagyok a legjobb tanuló és én végzem a házimunkákat, stb.. Ezek a dolgok nem attól függenek, hogy hogyan teljesít a gyerek, hanem attól, hogy a szülőnek melyik a szimpatikusabb, melyikben látja meg a saját jó tulajdonságait. Ezen ne is próbálj meg változtatni, akkor se menne, ha jobban tanulnál a nővérednél. Annyit tehetsz, hogy éled a saját kis életed és magasról lesz@arod, esetleg jót nevetsz azon, hogy a szüleid mennyire ajnározzák a tesódat. Ilyen dolgok miatt nehogy lelki problémáid legyenek, nem ér annyit :)
2013. jún. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
4: a lelki problémák nem oldódnak meg attól, hogy leszarod őket meg nem foglalkozol velük.
2013. jún. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
4. vagyok.. nekem pont így oldódtak meg. Kisebb koromban én is féltékeny voltam, próbáltam anyámékkal beszélni erről, nem változott semmi, sőt ők azt mondták, egyáltalán nem érzik, hogy kivételeznének, mindig volt valami mentségük rá, hogy miért ő a jó és én a rossz. Ez nekem nagyon sokáig fájó pont volt, aztán rájöttem, hogy én vagyok a hülye, ha én érzem rosszul magam azért, mert ők nem tudnak gyereket nevelni, értelmetlen olyan dolgon rágódni, amit nem lehet megváltoztatni. Van saját szobám, kapok kaját meg néha pénzt is, nekem ennyi bőven elég, nem vagyok velük haragban, de nem is puncsolok nekik. Vannak barátaim, pasim, velük foglalkozom, nem is vagyok sokat otthon. Valahogy már nincs szükségem a szeretetükre, elviseljük egymást, néha még poénkodunk is, de ennyi elég.. ősztől megyek dolgozni és már anyagilag sem fogok függeni tőlük, jelenleg ez az egyetlen dolog, ami velük kapcsolatban zavar egy kicsit.
2013. jún. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Lelki problémák addig vannak, amíg generáljuk őket. Szard le, éld a saját életed!
2013. jún. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ez nálunk is így volt. Ketten vagyunk lányok, én vagyok a fiatalabb. Mindig a nővérem volt az okos a szép, a jó tanuló, én meg a csúnya lány, a hülye...Ha a nővérem ott volt, akkor anyám velem szóba se állt....Ő mindig tagadta, hogy a nővérem lenne a kedvence! Pedig csak a vak nem látta!


Én ezt úgy kezeltem, hogy hát ez van, nem tudok mit csinálni...Egyre zárkózottabb lettem anyám előtt, soha nem mondtam el semmit. És ez a mai napig így van, szinte alig ismer engem mert sose beszélgetett el velem igazán. A saját férjem sokkal jobban ismer, pedig csak 3 éve van velem. Anyám meg 27 éve szült meg, és nem tud rólam sokat. Az érzéseimről... Sok mindent nem tud a múltamról, és ez már nem hiszem hogy megváltozna. Nincs meg felé az a bizalmam, ami ki kellett volna, hogy alakuljon.


27/N

2013. jún. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szia!Megértelek, bár nálunk pont fordítva van ez.Öcsémmel,(Lukáccsal) többet foglalkoznak, mint velem de csak azért mert ő kisebb ,de el tudom képzelni az ő(meg a Te)helyét. Mert biztos nem a legjobb érzés,ha mondjuk anyukádtól/apukádtól/nagyitól/papától hallod hogy:jól van kisfiam/kislányom ha majd többet tanulsz mint a nővéred,Kitti(a mi esetünkben Luca ,mivel engem is így hívnak)Te is többre viheted! Ja és hány éves vagy ? (Én 11)
2013. júl. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!