Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan beszéljem rá a szüleime...

Hogyan beszéljem rá a szüleimet, hogy kapjak egy kutyust?

Figyelt kérdés

nagyon régóta szeretnék már egyet, volt már egy nyulam, rendesen gondját viselte, voltak halaim is, azoknak is, de a szüleim mindig azzal az érvvel állnak elő, hogy nem lenne jó a kutyának (egyebkent golden retrievert szeretnék)nálunk(holott pld családi házban lakunk hatalmas kerttel), illetve hogy nem tudnám gondját viselni. Mivel tudnám rávenni őket?

14L


2013. aug. 13. 00:22
 1/8 anonim ***** válasza:

En csak annyit mondok, hogy nyugi, nem remenytelen, ha tenyleg szeretned! Nalam is hasonlo volt a helyzet, azotaegy foxinak boldog gazdija vagyok:)

Jarj el menhelyre onkenteskedni, minden nap, de tenyleg MINDEN nap beszelj a kutyakrol, olvass roluk stb.. Viszont azt is nezni kell, hogy hogy alltok anyagilag. Egy golden (ha egeszseges, szep kiskutyat szeretnel) akkor nem olcso+oltasok, kaja, felszereles es elofordulhat az is, hogy megbetegszik. Gondolom ezeket a koltsegeket nem tudnad allni (neharagudj, ha nem igy van). Es, ha nincs semmi tapasztalatod akkor a szuleidnek is be kell segiteni a nevelesbe, nem konnyu egy kamaszodo kutyaval. Na szoval ezeket gondold at:) nekem miota kutyam van teljesen megvaltozott az eletem. De en nem bantam meg! O a legjobb dolog az eletemben es komolyan hozza meg a legrosszabb napjaimon is van kedvem.

2013. aug. 13. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Elozo vagyok: enis 14 eves lany vagyok, de eleg sok kutyas tapasztalattal. Irj, ha van kerdesed, akar privatba is!
2013. aug. 13. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az egész tényleg azzal kezdődik, hogy álltok anyagilag. Egy golden nem olcsó mulatság, tenyésztőtől kell venni, nem szaporítótól mert tőle csak fajtajellegű keveréket kaptok, és majd imádkoztok, hogy ne legyen valami baja és ne legyen ideggyenge. A törzskönyv nem menőzésre lett kitalálva, hanem garancia arra, hogy a kutya szűrt mindenféle örökölhető betegséggel kapcsolatban, és 100% fajtatiszta, ha mégis valami hiba lenne, az a szerződésbe bele van írva, hogy abban az esetben a tenyésztő mit vállal (orvosi költségeket fizeti, stb).

Ha viszont egy szaporítótól vennétek kutyát, semmit nem vállalna az ember, csak örülne, hogy megszabadul a keverék kutyától 20-30 ezer forintért, arról nem is beszélve milyen körülmények között van tartva.


Egy kiskutyát 3-4 oltásra el kell vinni (attól függ, hogy a tenyésztő mennyit adatott már be neki), oltásonként 3-5 ezer forint 2hetente azt hiszem.


Ezen kívül meg kell neki venni minden felszerelést (póráz, tál, fekhely, ha kinti lesz kutyaház ami szélvédett), ami megint nem kis költség.

Egy kölyökkutya még nagyon szeleburdi, mindenhova odapisil, szétszed dolgokat a kertben.

Az, hogy van egy hatalmas kertetek semmit nem jelent, el kell vele járni sétálni, (esőben, hóban, fagyban, melegben) hogy különböző ingerek érjék, hidd el nekem, hogy nem fog magától futkosni és nem lesz neki elég a kert, akármekkora is. Te sem játszol magadban egy szobában, lehet az akármekkora, ha be vagy zárva egész napra. Más kutyákkal kell találkoznia, szocializálódnia kell, meg kell tanulnia, hogyan kell viselkedni idegen környezetben, lehetőleg mindenféle ingerhez (autók hangja stb) hozzá kell szoktatni már kiskorában.


Bármikor becsúszhat plusz állatorvosi költség (toklász megy a kutyába, hasmenése lesz, bármilyen betegség) ami nem olcsó. Van olyan doki, aki már a vizsgálatért is pénzt kér.


Egy kutya 10-15 évre szól, az, hogy régóta szeretnél nem jelenti azt, hogy amint befejezed a középsulit és egyetemre mész ugyanúgy fogsz vele foglalkozni mint most.


Az nem élet a kutyának, hogy napi 2-3 órát kint vagy vele a kertben, a maradék 21-22 órát meg egyedül tölti. Főleg egy golden, aki köztudottan családi kutya.


Ezeken kívül meg kell venni a kajáját, ami vagy táp (nem pedgiree, friskies és hasonló agyonreklámozott tápok, ami kb csak ízfokozóból áll, hanem minimum egy középkategóriás táp pl. Brit, Josera stb, aminek kilója 800-fölfele) vagy főttkaja amit állatorvos segítségével ti állítotok össze.


Amíg kicsi különféle vitaminokra és csonterősítőkre van szüksége, amit a doki úgyis fel fog írni neki, vagy ha van nála patika, akkor ad.


Szóval lehet, hogy a szüleid pontosan tisztában vannak ezzel és nem véletlenül nem engedik.


Azt kifelejtettem, hogyha nincs pénzetek törzskönyves kutyára, akkor még mindig ott vannak a fajtamentők, csak náluk kevés az esély arra, hogy kölyökkutyát találtok, aminek viszont az az előnye, hogy teljes leírást tudnak adni a jelleméről.


A kérdésedre válaszolva pedig: valóban, menj el önkéntesnek egy menhelyre, olvass sokat, szerezz jó jegyeket és bizonyítsd be, hogy igenis felelősségteljesen képes lennél gondozni a kutyát. De ezeket tényleg gondold át, hogy hogyan tervezed az elkövetkező 10-15évedet, hogy vajon 5 év múlva is, amikor inkább bulizni mennél képes lennél-e lemondani egy szombati buliról azért, mert a kutyádnak szüksége van rád. Ha nem, akkor még nem vagy elég érett egy kutya tartására és a szüleidnek akkor igaza van.

2013. aug. 13. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Csak a nagyobb testű kutyáknak jóval nagyobb a mozgásigényük. Miért nem akarsz egy kisebbet? Lehet a szüleid azért ellenzik mert sok gond van a nagytestűvel, odasz@r mindenhová, sokat is eszik, anyagilag a táp meg stb... nem olcsó, akkor ugye 3-4 oltásra el kell vinni ha csak nem 2-3 éves kutyust vesztek vagy szereztek de akkor is kell az évenkénti oltás. Meg ugye egy 10 kilós táp durván 4-5 ezer forint körül van és elég kb 1-1,5 hétre. Egy kistestű kutyánál más a helyzet ilyen téren ő nem eszik sokat meg könnyebb is őt sétáltatni. De amikor a bátyám befogadott egy labradort hát hagyjuk. Annak a kutyának nagy mozgásigénye van és én járok el hozzá esténként 2 naponta hogy megsétáltassam mert már megsajnáltam a kutyát, én szívem szerint befogadnám csak reggeltől este 6 ig munkában vagyok egész nap meg nem hagyhatom otthon a kutyát mert ha azt akarja haza ember hogy egy kutya normális szót fogadóbb legyen ahhoz vagy napi 3-4 órát kellene vele foglalkozni. Egy kistestűvel is kell elég sokat, de kevesebb gondok vannak vele.

És azért 14 évesen megnézem hogyan sétáltatsz normálisan egy nagytestű kutyát mert én 24 évesen is alig birok el pedig nem úgy van az hogy fogod a pórázt és mentek a világnak hanem neked kell vezetned a kutyát, sokan ezt nem tudják, és azért 14 éves létedre nem tudom hogyan oldanád meg hogy a kutya ne vigyen el téged a távolba.

Szüleid meg gondolom nem akarnak vele foglalkozni.

2013. aug. 13. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy a szüleid nem akarják a kutyát?

Nekem egy nagytestű kutyám van, rengeteget eszik, néha nagyon sokba kerül az állatorvos, meg van egy nem túl jó tulajdonsága...kezd úgy kinézni a kertem, mint egy aknamező, mindenhol ás, keresi a hűvöset, már több díszbokor kipurcant emiatt.

Egy kisebb kutyuli lenne jó Neked, szüleid is szeretnék.

2013. aug. 13. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

07:45-ős, a mozgásigény nem méretfüggő. Pl. egy apró jack russel terriernek sokkal többet kell mozognia, mint egy hatalmas komondornak.

Amúgy én úgy kaptam kutyát, hogy minden nap eljártam ma megsétáltattam a nagymamám kutyáját és sokat olvastam roluk.

2013. aug. 13. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én is nagyon szerettem volna egy kutyát otthonra.

Persze imádtam volna, foglalkoztam volna vele.

De anyagilag már nem tudtam volna beszállni, + egyetemre mentem.

25 évesen a barátommal hitelre vettünk egy lakást (az albérletben sem tarthattam volna kutyát) és megvettem az ebet (egy mopsz). Hát nem gondoltam, h ennyi macera van vele, persze ezekkel nincs gond, meg megkeresem a rávalót, de ha visszagondolok, hogy egy 1,5 szobás lakásban kellett volna ezt csinálni, ahol 4 en laktunk anyámékkal...

Nálatok legalább van kert, de azért egy nagytestű kutya nem piskóta.

Visszagondolva jó, hogy nem engedték akkor a kutyát a szüleim.

2013. aug. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat :)
2013. aug. 13. 12:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!