Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek mi lenne a megoldás?

Szerintetek mi lenne a megoldás?

Figyelt kérdés

Lehet kicsit zavaros lesz, de nézzétek el nekem.


Kezdjük az elején...Évek óta nem voltunk ottalvósan nyaralni(ezen a nyáron 2x mentünk 1-1 napra, de nem aludtunk ott).

Most pedig anyukám kitalálta, hogy menjünk öt napra Komáromba fürdőzni. (aug 27-szept 1) Még szerencse hogy telefonba közölte mert nem vágtam túl szép arcot...

Igen, normális gyerek örülne 5 nap fürdőzésnek, csak van itt 1-2 hiba. Először, 21-én fogják műteni a kutyámat(ivartalanítás) és nem akarom 6 napos műtötten itthon hagyni, mert a kutyust ismerve piszkálná a sebet, úgyhogy 5 napon át nonstop rajta kellene lennie a gallérnak. Talán ha nagyim elvállalja akkor nem, de erre nincs sok esély.

A második hiba, hogy én szeptemberben kutyaiskolába szeretném vinni a kutyát, mert 1 évig borzasztóan elhanyagoltam a nevelését, ezen szeretnék javítani. A suli 35 ezer lenne, apukám már rábólintott, anyukám még nem tudja. (Várjuk az alkalmas pillanatot az elmondásra)

Na, ha mi ott 5 napot nyaralunk+ veszünk kaját, akkor biztosan az lesz a kifogás a kutyaiskolával kapcsolatban hogy "most költekeztünk, meg voltál nyaralni,meg ivartalanítottuk a kutyát(megjegyzem az én összekapart zsebpénzemből) úgyhogy ne akard még iskolába is vinni 35ért" .

A harmadik és talán ilyen szemszögből legsúlyosabb hiba, hogy nem tudok úszni, utálom a vizet és szégyenlős vagyok fürdőruhában. És így akarnak fürdőbe ráncigálni.


A baj még az, hogy nem akarom anyukámat megbántani azzal hogy nem megyek. Mert hallottam a hangján(meg meg is magyarázta...) hogy szeretne elmenni kikapcsolódni, pihenni.


Valószínűleg az első válaszok között lenne, hogy ne menjek velük, vagy hogy menjek el, kérjem a kutyasulit aztán utána hónapokig ne kapjak semmit. Csakhogy ez az én anyukámnál nem nyerő.:/


Amúgy 13 vagyok,és ha itthon maradnék akkor napközben teljesen egyedül lennék. (Kivéve, ha átmennék nagyimhoz. Akkor ketten lennénk egyedül, mivel nincs közös témánk.)


2013. aug. 13. 15:42
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja, így visszaolvasva tipikusan egy fogalmazni nem tudó 13 éves gyerek kérdésének tűnik. Mindegy, remélem megértitek.
2013. aug. 13. 15:45
 2/3 anonim ***** válasza:
47%

Ivartalanítást el halasztod egy héttel, ha eddig elhanyagoltad a kutyát akkor meg pluszpár hónap nem oszt ezen.

Sajnos 13 éves azt csinálod amit a szüleid mondanak, így ha menni akarnak menned kell.

2013. aug. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hogy mennétek? Anyukád-apukád + Te? Ebben az esetben esetleg ajánld fel, hogy menjenek inkább kettesben, romantikusabb és pihentetőbb lenne számukra. És akkor még a kutyára is tudnál vigyázni.
2013. aug. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!