Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti mit szólnátok...

Szülők! Ti mit szólnátok hozzá ha ezzel állna elő a gyermeketek? Milyen reakcióra számítsak itthon?

Figyelt kérdés

Anyukámék mindig úgy neveltek hogy nagy ember legyek az életben. Jó tanuló vagyok, tudok angolul, jó középsuliba vettek fel. Mindig mondják hogy milyen nagy jövőm lesz. Hogy ha így haladok akkor még vezetőként is dolgozhatok nagy cégeknél. És hogy sokat kereshetek csak keményen kell dolgoznom. Mindig ezt mondják. De nekem minden álmom a képregényrajzolás. Ők viszont már azt is kinézték hogy ha minden iskolát el végzek akkor hol tudom megalapozni a karrierem. Mindent kigondoltak, de nem tudom hogy azt szeretném-e csinálni. Igazábol azt szeretném velük közölni, hogy egy egyszerűbb munkát akarok még ha kevesebb is a fizetés, de mellette azt szeretném csinálni amit szeretek. Nekem minden vágyam hogy képregényt alkossak, de nem hiszem hogy örömmel fogadnák és hagynák. Igazábol egy kicsi félek is. Szülők ti hogyan reagálnátok? Engednétek? Mit csináljak?

15/F


2013. aug. 13. 22:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Mondd meg nekik bátran, hogy mivel szeretnél foglalkozni. Olyan munkát végezzen az ember amilyet szeret, különben nem lesz boldog az életben
2013. aug. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%
Na látod pont ezért kell tanulj. Mert ha esetleg igazgató is lehet belőled vagy kisfönök akkor lesz időd és energiàd rajzolgatni.viszont ha nem tanulsz akkor nem lesz se időd se energiàd rajzolni. Erted a logikát?
2013. aug. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szerintem igazad van. Pont nemrég beszélgettem az ismerősömmel erről, megmondtam, hogy nem érdekel, mi lesz a gyerekekből (úgy értem, hogy nem én akarom nekik megszabni, hogy mivel foglalkozzanak, hanem ők döntik el), lehetnek irodai dolgozók, bármi, de ahhoz ragaszkodom, hogy egy kétkezi szakmájuk legyen mellette. ha az én gyerekem lennél, én támogatnálak a képregényrajzolásban, de mellette kötelező lenne valami "rendes" szakmát is tanulnod, amivel tudsz pénzt keresni.


Én azt tudnám javasolni, hogy tanulj, de mellette ne add fel az álmaid, gyakorolj sokat.

2013. aug. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekem van két fiam, 21 és 16 évesek. Nagyon sokat beszélgettünk kis koruk óta mik szeretnének lenni, mert mindig mondtam nekik, hogy olyan munkát válasszanak amit örömmel csinálnak, mert az idejük tetemes részét ezzel fogják tölteni, jó ha élvezik. Szóval ha az én gyerekem tehetségesen rajzolna és képregényrajzoló szeretne lenni akkor támogatnám maximálisan. Te máshonnan jöttél, a szüleidnek konkrét céljaik vannak veled. De te közölted velük valaha is mit szeretnél? Beszélgettek róla néha mi szeretnél lenni? Vagy csak utasításokat hajtasz végre. Én a helyedben nem engedném el az álmomat, ha ennyire tudod mit akarsz akkor valahogy értelmesen próbáld nekik elmondani. Ha kell, nézesd meg velük a holt költők társaságát, mert ez a film többek között erről is szól. Annyi felnőtt embertől hallom hogy ez meg az szeretett volna lenni de nem lett, és hogy bánja. Te ne legyél ilyen, ragaszkodj az álmaidhoz, és értesd meg a szüleiddel szép szóval hogy ha igazán szeretnek akkor abban támogatnak amiben boldog leszel. Persze a tanulás sosem árt, de azért vegyék figyelembe te mit szeretnél. Nyugodtan beszélj velük, mert nem várhatod el hogy a gondolataidban olvassanak.
2013. aug. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Esetleg elmehetnél rajztanárnak, és az összefügg a képregényrajzolással, és így lehet, hogy szüleid is támogatnának, hiszen a tanári szakma az komolyabban hangzana számukra, mint a képregényrajzolás!
2013. aug. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Hasonló cipőben járok, mint te, csak kétszer annyi idős vagyok, és más művészeti ágazat, de amióta az eszemet tudom, én is ezt akartam csinálni. Most tűnik úgy, hogy végre pénzt is látok majd belőle, persze nem vagyonokat. Vagyis NAGYON jól jön, hogy van mellé polgári szakmám.


Más irányú tanács: rengeteg a netes műhely, használd ki! Iszonyú sokat lehet fejlődni általuk - persze főleg úgy, ha nemcsak várod a véleményeket, hanem te is aktív vagy.


Sok sikert az álmodhoz, de legyen a kezedben egy másik ütőkártya is - jól fog jönni, meglátod!

2013. aug. 13. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Mindenképp támogatnálak a rajzolásban! :) Viszont azt én is pártolnám, ha lenne mellette valami rendes állásod, amit talán szeretsz is, ami egy biztos pont, és ami mellett van időd rajzolgatni. Rengeteg ember van, akinek több diplomája van, miért ne állhatnál te is több lábon? ;)
2013. aug. 13. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Csatlakoznék #6-os véleményéhez, nem ártana ha valami mást is tanulnál a rajzolás mellett.

Nekem az öcsém szeretett volna hasonló dologban sikeres lenni, szuper rajzokat készített, főképpen a mangák és a fantasy képvilágát szerette. Sajnos a legtöbb amit sikerült hosszú évek alatt elérnie, hogy néhány kártyára ő készíthette a grafikát.

Nem vette elég komolyan a tanulmányait, bármennyire is okos srác és jó tanuló is volt, az első félévi vizsgákon elvérzett. Semmi más dolga nem volt, mint a tanulás, nyelvtudása is meg volt, még sem sikerült neki.

Most a nyelvtudását használja a munkahelyén, de hiányzik neki, hogy nincsen valamiféle diplomája, mert anélkül nem léphet előrébb. Még csak pár éve dolgozik, de a rajzolás már nem annyira az élete középpontja, mint volt középiskolás korában.

Az unokaöcsém ugyan nem rajzolt, de regényeket írt ebben a korában, méghozzá jókat. Mellette a tanulmányait is folytatta, bármennyire is más területen volt. Mindkettőt tudta egyszerre csinálni, nem is akadályozta meg otthon senki, hiszen az írás nem hátráltatta a tanulását - és emiatt a család segítette azt is, hogy legyen elegendő ideje írni is. Ma már nem jelenik meg regénye, túl van ő is ezen az életkoron, de ha majd ismét belekezd, azt örömmel teheti, mert nem ezen múlik a megélhetése.


Szóval azt javasolnám, hogy ne hagyd abba se a rajzolást se a tanulást, mert a kettő nem vagylagos, nem zárják ki egymást. Tanulj, ahogyan a szüleid is szeretnék, mellette lesz bőven időd és lehetőséged is arra, hogy komolyan foglalkozz a képregény rajzolással. Nem kell választanod a kettő közül, rengetegen csinálnak több dolgot egyidőben, nézd csak meg a sportolókat.

Az biztos, hogy a szüleid nem engednék, hogy feladd a tanulást, akármi is lenne az oka, nem csak a rajzolás lenne baj. De az jó lenne ha elmondanád nekik, hogy mennyire szereted ezt csinálni, mennyire fontos neked. Ők is büszkék lesznek rád ha valóban jól csinálod és segítenek majd abban, hogy a suli MELLETT tudjad teljes erőddel csinálni.

2013. aug. 13. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
2# - hát megnézném azt az igazgatót, amelyiknek ilyenre van ideje úgy, hogy közben nem viszi csődbe a céget :)
2013. aug. 14. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én biztos, hogy támogatnám a gyerekem ha lenne egy álma. Sosem voltam híve az ilyen kényszerítésnek. Viszont azt jó lenne tudni, hogy van-e hozzá tehetséged, mert ha nem akkor felesleges.
2013. aug. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!