Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a fenének vállal valaki...

Mi a fenének vállal valaki gyereket, ha saját magát sem képes eltartani?

Figyelt kérdés

És itt most nem is a cigányokról beszélek!!(pedig rájuk is nagyon jellemző)

Olvastam pár esetet, meg a híradóban is volt jó néhány. A szülők állandóan panaszkodnak, hogy nincs mit enni, éheznek, számlákat évek óta képtelenek fizetni. De akkor MINEK gyártottak még 2-3 gyereket pluszba? Miért akarják a saját nyomorult sorsukat ráhúzni még + 2-3 gyerekre??

Ekkor jött mindig a kifogás: de hát védekezni drága.

Miért, a gyereknevelés szerintük nem az?

Nemrég olvastam, hogy felvett egy család még évekkel ezelőtt azért hitelt, hogy egy ideig jobban élhessen. Most a TV-ben kuncsorogtak, mert ennivalójuk sincs már, de 7 gyerekük van, és a legidősebb is 16 éves !!! Az iylen felelőtlenek miatt adózzak annyit, hogy jusson nekik is valami?



Ha nekem hitelem lenne, vagy a szegénységi küszöb alatt élnék, úgy, hogy még magamnak is alig jut néha, eszembe sem jutna még csinálni pluszba gyerekeket....És akkor még ki is jelentik, hogy nekik a családi meg a GYES nem elég. Akkor MINEK szült? Mutatták a TV-ben, hogy iszonyatos körülmények között vannak, és az anyuka megint terhes.


De olvastam olyat is, hogy nagyon szegényes körülmények között élt egy család, apuka balesetben meghalt, de 10 gyerekük van.....



Bocs a kirohanásomért, de csak engem idegesít ez? Arról nem is beszélve, hogy nem 1 családnál láttam, hogy lóg a CIGARETTA a kezükben. De a gyerekek éheznek, meg ők is, de érdekes, cigire mindig van pénz?



2013. aug. 14. 11:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%

Általában ez a tanulatlanabb réteg, ami magával hozza azt is, hogy pénzügyi ismereteik nincsenek (pl. kamat fogalma, egyszerűbb számítási ismeretek), valamint a koherens, előrelátó gondolkodásmód se jellemző rájuk. Ez "öröklődik" is, mert a gyerekek is ilyen környeztetben nőnek fel, és később ők is ilyen családot alapítanak.


Hosszú szociológiai fejtegetést lehetne írni erről sajnos.

2013. aug. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%

Sajnos ez egyre jellemzőbb erre az országra. ( jó, tudom máshol is van ilyen, nem csak itt sz@r minden)


Én úgy nőttem fel, hogy anyától kicsi korom óta mindig azt hallottam, hogy semmire nincs pénz. (régen jól éltek anyáék, tesómmal is utaztak de utána jött a sok rossz dolog, hogy megszülettem) No de ezek ellenére engem anya jóformán egyedül nevelt fel egy idő után és azért -ha nem is sokat- mindig volt mit enni. Sajnálom, hogy egy csomó mindenből kimaradtam és pl a mai napig nem kaptam egy tetves biciklit sem, DE legalább megtanultam, hogy hogyan spóroljak és ne legyek felelőtlen stb.


Én is totál ki vagyok akadva az ilyen embereken. Erről és az állandóan agresszív kutyákról jut az eszembe mindig, hogy nem hiszem el, hogy az illető nem érzi, hogy valami nagy gebasz van és változtatni kéne!

2013. aug. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87%

Sajnos cigire valahogy mindig előteremtik. Ha mást nem akkor fogják és összeszedik az eldobált cigimaradékot, kisodorják és csak hüvelyt vesznek hozzá. Pikk-pakk, 1 főre csak havi 500 Ft, még akkor is ha két dobozzal szívnak. De ez lényegtelen.


Nagymama is kb így gondolkodik, hogy drága a gumi, hát szegényeknek nincs pénz védekezni. Hiába magyarázod az ilyen embereknek, hogy gumi, ha napi 2x nyomják is csak 3ezer max egy gyerek meg meg úgy sac havi 20 vagy 40ezer (pl, ha szerencsétlen betegen születik). Műveletlenség, sajna. Vagy a matematika hiánya, ezt én se fogom soha az életbe megérteni.

2013. aug. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
67%

3-mas vagyok. És azt is hiába magyarázod, hogy vegye ki mielőtt ellövi a kis csibészeket a férfi (azért mégis csak kisebb az esély egy babára (és 0 Ft), hiába magyarázod azt is, hogy ott a petting (0Ft), magyarázhatod, nincs intelligencia és előrelátás, logika, kis alapműveltség (ehhez elég lenne 6 osztály kb), de nem, nem és nem értik meg! :(

És ki se próbálják legalább 1 évre, hátha nem lesz gyerek, könnyebb lenne élni, szörnyű tudatlanok. Vagy a lóvéért csinálják. Összekukáznak mindent amit csak lehet, (sokszor látok néha babakocsit, rissz-rossz bútorokat stb)+ bölcsi+ovi ingyen étkeztetés, a csp-ből meg amire telik telik amire nem, nem. Hülyék, már bocs.

Kivételes esetek mikor valakinek többszörös ikrei születnek, mikor csak 1etlen 1et akartak.

2013. aug. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%
Az előzőeknek igaza van, plusz hozzátenném még a proliöntudatot "Há' nehogymá' csak a gazdagoknak legyen joguk szülni!" meg a szarni bele mentalitást "egyelőre úgysem kell annak sokminden, anyatejet eszik, mellettünk alszik az ágyban, ruhát majd összeadják a rokonok, nekünk ilyen flinces-flancos sznobéria, mint a légzésfigyelő nem kell... később meg majd lesz valahogy" És amikor elérkezik a "később" akkor rohangásznak fűhöz-fához kéregetni, de inkább követelőzni, mert "AZ ÉN GYERMEKEM ÉHEZIK!!!!" és erről ugye mindenki tehet, akinek pénze van, éppen csak ő nem...
2013. aug. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
91%

Idő és egyéb hiány miatt részletekbe nem tudok belemenni, de számtalan tanulmány foglalkozott ezzel.

Nagyon röviden az volt a lényege, mint konzekvencia, hogy többnyire az alacsony iskolázottságú, kis településeken élő lányoknak az életcélja/jövőképe elsősorban a házasodás és a gyerekszülés. Karriert a közvetlen környezet visszahúzó, perspektíva nélküli jellege miatt nem tud építeni, a tanulás pedig vagy anyagi, vagy neveltetésbeli okok miatt nem opció.


Mivel minden embernek lételeme az önbecsülés, eredmények felmutatása, itt torzul a gyerekvállalás felé a dolog. Az ilyen közösségekben kicsit túlmagasztalt értéke van a családnak, a 25-30 éves "vénlányokat" kinézik, kibeszélik, tehát visszatartó erő a megszégyenülés a közösség előtt.

Ha férjet fog magának, az egyrészt az anyagi biztonság illúzióját adja (lásd erősen konzervatív értékrend: "a férfi dolga a család anyagi biztonságának a megteremtése" - aztán nem mindig jön be ez).

A gyerekszüléssel tud valamit elérni az életben. Az anyaság olyan kiteljesedés számára, mint egy nagyvárosi, képzett nőnek a diploma, munkahely, előléptetés, stb. Utóbbi ezért kap a környezetétől hátbaveregetést, előbbi a pozitív terhességi teszt miatt.


Ráadásul a szegény, kilátástalan helyzetben levő családoknál felértékelődik a gyerek, család, "szeretet" szerepe. Ezek ingyen "beszerezhető" dolgok, ezért könnyebb hozzájutni, mint más szórakoztató vagy élvezeti cikkekhez. Tudom, egy gyereket ne tegyünk egy polcra egy tévével vagy egy szórakozóhellyel, de pszichológiai szempontból mégis hasonló kategória.


Tehát valahol itt csúszik meg az egész, utána önigazolásból is kitartanak az emberek az adott esetben rossz döntések mellett.



Másrészt van az a csoport, aki a korán/becsúszva vállalt gyerek mellett is fel tudnak építeni egzisztenciát, ilyen a saját ismeretségi körömben is van. 20 éves kor körül besikerültek a gyerekek, de vagy mellette, vagy a gyerek kicsit nagyobb korában megnyomták a gombot és tanulmányokban, munkában, szociálisan is behozták a lemaradást. Most 35-40 éves emberekről van szó főleg, tehát 15-20 évre visszatekintve látom az életútjukat.

2013. aug. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
70%

Ezek azok az emberek, akik mindenáron szülők akarnak lenni.

Az, hogy miből teremtik elő a gyerek felneveléséhez az összeget, őket nem érdekli.

Én az ilyeneket elköttetném. Ne szüljön feleslegesen, mert a gyerekeiből dettó ilyenek lesznek, és ez senkinek sem hasznos. Ugyanilyenek a cigányok is.


Ismerősi körömben is volt ilyen. 5 gyerek, kikapcsolták a gázt meg mindent. Elkezdtek a rokonoktól kéregetni a "gyerek éhezik" jelszóval. Aztán amikor közölték velük, hogy a gyereknek segítenek, külön a szülőknek nem, akkor fel voltak háborodva. Min? Szültek a nyomorra 5 gyereket, amikor évek óta nem tudták a dőzsölésre felvett hitelt sem visszafizetni. Undorodom az ilyen emberektől, ezek csak a szaporodáshoz értenek, semmi máshoz. A gond az, hogy pont emiatt egyre több lesz az ilyenből.


Arra van eszük, hogy cigarettát/piát vegyenek, mert hát az elengedhetetlen ugye, de képesek azzal dobálózni, hogy a gyerekeik éheznek. Az ilyenektől venném el a gyereket, a szülőket meg penderíteném ki a híd alá.

2013. aug. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
82%

"Akkor MINEK szült?"


Minek a megélhetést. Gyerek nélkül semmi sem jár alanyi jogon, egy gyerekre 3 éves korig jár alanyi jogon a gyes ami 25 ezer meg a 13 ezres családi vagy 18 évig, gyereknevelési, lakásfenntartási.

2013. aug. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
71%
Az ilyen emberekkel az a baj,hogy abszolút nem gondolnak bele a dolgokba!
2013. aug. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
80%
Mert nem tudnak gondolkozni.
2013. aug. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!