Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha a családban majdnem mindenk...

Ha a családban majdnem mindenki alkoholista volt előfordulhat hogy én is az leszek?

Figyelt kérdés
A mamám, a papám, anyukám, apukám, anyukám nővére, bátyja, öccse, anyukám első férje, apukám testvére is alkoholproblémákkal küzd/küzdött. Mamám, papám, apukám meghalt, anyukám testvérei(kivéve a bátyja) nem Magyarországon élnek, de tartjuk velük a kapcsolatot. Van egy tesóm. Ő jövő hónapba megy férjhez, ő csak nagyobb alkalmakkor iszik de akkor is nagyon keveset, szóval nem rúg be soha. Van egy nevelőapukám, ő antialkoholista, szilveszterkor még egy pohár pezsgőt sem iszik. Anyával ellentétben. Anya iszik, ő alkoholista. Nevelőapum Svédországban dolgozik, 2 havonta jár haza. Anya amíg nincs itthon majdnem minden nap iszik, csak akkor nem iszik mindennap, ha másnapos. De volt már olyan is hogy másnapos volt és reggel 9-kor vodkával a kezébe azt mondta: "Utálom az embert aki kitalálta az alkoholt." (Nem sűrűn másnapos, mindig ugyanazt issza, nem szokta keverni a piát.) Szóval, én 15 éves vagyok, most leszek 9.-es, koromhoz képest mások szerint érettebb vagyok, mint a korombeliek. Van, sőt a nyáron elég gyakran előfordul, hogy iszom, nem vagyok rá büszke, és magam sem tudom mit miért csinálok. Múlthét szombatról nem emlékszem semmire.(Negatív véleményeket mellőzni,kösz.) Anya büntetésbe tett, de ő is iszik. És amikor én berúgok vagy valami olyankor mindig azt mondja: "Olyan akarsz lenni mint Anyád?" erre nem tudok mit mondani. Gyakran előfordul, most már egyre gyakrabban, hogy napi egy sört megiszom, igaz gyümölcsös, de akkor is aggódom magam, de legfőképp az anyám miatt. Nem egyszer, nem kétszer de nem is háromszor esküdt már a testvérem, és az én életemre is, hogy nem fog többet inni, ezt max 3 hétig bírja. Ha az esküdözés igaz lenne, már nagyon sokszor meghaltunk volna (:D) Szóval, félek hogy én is alkoholista leszek vagy vagyok...nem tudom. De most is azon gondolkodom hogy kéne inni egy sört. Mit tegyek? Negatív kommenteket mellőzzétek légyszi!!!!!! :-)
2013. aug. 17. 14:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyi félsz igyál csak ritkán és mértékkel. Ismerek olyan lányt akinek minkét szülője az alkoholizmusba halt bele, ő viszont szinte soha nem is iszik, még csak nem is szereti az alkoholt. Nem biztos, hogy te is ugyanolyan függőségre hajlamos ember vagy mint a szüleid! :) Ami meg a sört illeti igyál alkoholmenteset, azt még meg is veheted 18 év alattiként a boltban, és attól tuti nem leszel alkoholista. :)
2013. aug. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha a családod nagyobb része alkoholista volt, az maximum annyit jelenthet, hogy az alkoholt eleinte jobban türi a szervezeted, nem leszel töle hamar rosszul.

De ettöl nem leszel alkoholista, legfeljebb akkor, ha nem figyelsz arra, hogy ne ess bele a családodban megszokott ördögi körbe: "ha baj van, iszok egy (vagy több) pohár valamit, és akkor egy ideig nem az jár a fejemben", illetve a másik ilyen, hogy "rosszul vagyok, fáj a hasam (vagy más valami) és ha megiszok egy pohárral, akkor jobb lesz" - ezeket a helyzeteket kerüld el.

Ha elejétöl odafigyelsz, akkor te is tudsz normális, kulturált módon inni alkoholt, azaz egy-egy pohár bort vagy sört kaja mellé, vagy beszélgetés közben.

De ha ezt nem vagy képes megállni, akkor az a lehetöséged van, hogy nem iszol semmi alkoholt.

2013. aug. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Van rá genetikai hajlam, nálad is előfordulhat, ilyen családtörténet mellett esélyesen. De a hajlam legyőzhető, ha tudatosan kialakítod a saját szeszkultúrádat.


Csak akkor igyál, ha a helyzet olyan (buliban, ünnepléskor, stb.) ÉS te is úgy érzed, hogy jól esne. Akkor is mértékkel.


Egy-két (vagy ötven vagy száz) berúgástól senki se lesz alkesz, de reggel 9-kor azt mondani vodkázgatva, hogy gyűlöli az alkohol "feltalálóját" nagyon durva önutálatot és alkoholizmust sugall. A korodban a szombati berúgás elég természetes, amíg nem érzed magadon, hogy inni akarsz, mert kívánja a szervezeted a szeszt, addig nincs vész, én is ugyanezt csináltam anno. Sörözgetés is rendben van, főleg így nyáron, csak ne az ivás kedvéért igyál, hanem a jóérzésért.

2013. aug. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 intrepid ***** válasza:
Azért nem kellene innod semennyit, mert úgy látom, hogy veszélyeztetett vagy az alkoholizmusra. Ahogy leírod, kacérkodol az alkohollal, annak ellenére, hogy ott van előtted a rossz példa, amiből tanulhatnál. Qrva könnyű rászokni az alkoholizálásra, és baromi nehéz (ha egyáltalán lehetséges) leszokni róla.
2013. aug. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Az alkoholizmusra való hajlam öröklődik. Minél többen isznak vagy ittak a családban annál erősebb az alkoholizmusra való hajlam.

De ez nem jelenti azt hogy az illető alkoholista is lesz mint a nagyszülei vagy a szülei. Minden embernek van szabad akarata. Ha a gyerek úgy dönt hogy ő márpedig nem lesz alkoholista, akkor nem fog annyit inni, hogy részeg legyen minden nap. Ő dönt..

Az én családomban is sok alkoholista van. Nagyapám csendes alkoholista volt, nagybátyáim közül is ittak páran, volt aki vidám alkoholista volt, volt aki agresszív, volt aki csendes volt mint nagyapám. Anyám is alkoholista lett, ő agresszív alkoholista. Mi hárman vagyunk testvérek. Míg mi a nővéremmel nem iszunk, nem vagyunk alkoholisták, a húgomnak sajnos nincs ereje nem inni minden okért.. Ő már erősen hajlik arra hogy alkoholista legyen (ha nem figyelnénk rá, már ez lenne)

A nővérem időnként ünnepek alkalmával vagy valami esemény alkalmával azért megiszik egy pohár bort vagy pezsgőt.. Én még akkor sem. Én soha nem iszom.)igaz nem is bírom a szagát sem az alkoholnak) a húgom mindenféle esemény vagy ünnep nélkül is képes borozgatni, csak úgy este munka után inni 1-2 pohár bort.. De figyelünk rá, és volt már rá példa, hogy veszekedtünk vele emiatt. Mivel nem akar minket elveszíteni így megállja hogy ne igyon állandóan..(reméljük akar elvesztés fenyegetése egy életen át hatni fog rá)


De vegyük az egyik unokatestvéremet. neki az apja volt alkoholista (meg ugye a közös nagyapánk) és sajnos ő maga is alkoholista lett, Ő is agresszív alkoholista..


Szóval nem minden gyerek válik alkoholistává..

2013. aug. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:

sajnos az előzőnek igaza van. a legjobb lenne, ha nem innál, viszont ezt a viselkedés mintát látod, ezt örökölted. szerintem -ha nem szégyelled magad miatta- keress fel egy pszichológust, aki segít megtanulni okosan kezelni ezt a problémát, az érzéseidet, dühödet, bánatod, stb, hogy Te ne kövesd el ugyan ezt a hibát, mint a családod tagjai!

drukkolok ;)

2013. aug. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha azon gondolkozol, hogy inni kéne egy sört, most unaloműzésből, az íze kedvéért? Szóval, ha csak úgy magányosan iszogatsz, nagy sanszod van, hogy alkoholistaként végzed. A rászokási hajlam szerintem igenis genetikailag kódolt. én ezt egy ideje figyelem, és tapasztalom a rokonságban. Gondold át, nem éri meg csak úgy iszogatni. Igyál, ha van rá társaság, illetve alkalom, egyébként hanyagold. Jobb ha óvatos vagy!
2013. aug. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :) Úgy vagyok vele, hogy ha egy buliba vagyok nem bírom megállni, hogy ne igyak, persze nem mindig a sárga földig iszom le magam, az nagyon ritka, általában úgy, hogy nagyon vidám vagyok, sz*rok mindenre, és bulizok :) Viszont valamelyikőtök írta, "hogy nem muszáj mindennap lerészegedni" látom nem értetted amit írtam napi 1, max 2 3%-os sörről van szó, csak aggódom, ami sztem. jogos! Köszi mindenkinek, a válaszokat továbbra is várom!
2013. aug. 17. 14:43
 9/12 anonim ***** válasza:

Ez egy tudatos döntés, nem egy lappangó betegség (mint pl rákra való hajlam), ami scak megtörténik az emberrel.

A jövőd a te kezedben van, bármilyen végkifejlete lesz, rajtad múlik.

2013. aug. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
A zöld mancsokat mindenki megkapta! :) :D
2013. aug. 17. 14:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!