Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az alkoholista apám teljesen...

Az alkoholista apám teljesen tönkre tesz. Egyszerüen nem bírom tovább. Mi tegyek?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok.Amióta az eszemet tudom apám egy rossz alkoholista.Mindig előttünk verte meg anyut.7 éves voltam amikor először láttam, hogy a földön rugdossa.Nagyon mély nyomokat hagyott az bennem.. még mindig vannak miatta rémálmaim..meg úgy minden miatt.Már nem ver minket (még kicsik voltunk engem és a két tesvéremet is ütötte rendszeresen) de most se jobb a helyzett. 5 éve elkelett adnunk a házunkat és egy kisebbett venni.Azóta egy kisszobába vagyok az anyukámmal és egy egy személyes ágyon alszünk ketten...az apám meg egyedül van egy nagy szobába ahova mi be se mehetünk így se tv-ét nem tudok nézni se semmit.(mert minden abba a szobába van.) Egésznap piál aztán este haza jön és hajnalig veszekszik.Pár éve úgy feküdtem lealudni, hogy volt egy pohár a mosogatóba, másnap reggel mikor felkeltem már részeg volt és veszekedett anyuval.Amikor meglátott engem oda ugrott mellém a pohárral a kezébe és széttörte a fejemen.Akkor kórházba kerültem de azt hazudtuk, hogy véletlen balesett volt.Tudom, hogy akkor kellett volna feljelenteni de féltem tőle én is meg anyu is. Azóta nem bánt fizikailag csak lelkileg.Minden nap végig kell hallgatom, hogy egy semmihaszna ri.banc vagyok és azt várja mikor döglök meg én is meg anyu is. Nem mintha nem ezt várnám én is vagy, hogy Ő haljon meg.Minden reggel azért imádkozok, hogy este ne jöjjön haza.De mindig haza jön.. meg haza is fog egy ideig,mert még csak 42éves. Nem fogom ezt sokáig bírni már.Nincs egy normális ruhám se, se egy cipőm..semmim.A két testvéremet nem láttam 4éve de nem is akarom.Ők ketten leléptek egy szó nélkül és minket itt hagytak.Szegény anyu sokat sír miattuk is.Mindig attól félek, hogy csinál magával valamit :'( Már legszivesebben én is megölném magam, nincs semmi értelme az életemnek, nincsenek barátaim, nincs anyun kívül nekem senkim.Apám az egész életemet tönkre tette :'( Sose kaptam tőle egy rendes szót vagy akármit..csak bánt.

Nem tudunk hova menni.Anyukámnak meghaltak a szülei,nincs testvére csak egy uncsokatesója de Ők is rossz helyzetbe vannak, apám családja utál minket.Nem tudunk menekülni innen pedig nekem már nincs erőm ehez az egészhez.. 17éve csak szenvedek. Nincs semmi magán életem.. soha voltam még nyaralni,strandon,bulizni, moziba.. én nem kaptam semmit az élettől.Még olyan dolgokat se amik másoknak alap dolgok.

17/L


2013. júl. 11. 12:45
1 2
 1/15 anonim válasza:
4%
most hogy bírtál internetezni? ide írni? :O
2013. júl. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Úgy, hogy anyukamnak van cégestelefonja amin net is van
2013. júl. 11. 13:23
 3/15 anonim válasza:

Fel kell jelenteni. nincs más választás.

És amilyen hamar lehet ki kell dobni onnan.

2013. júl. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
24%

Ha anyukádnak van céges telefonja akkor van munkája is - hajrá, el kell költözni otthonról.


Anyukád ugyan olyan tutyi mutyi, mint te. Nem haragudni kell a testvéreidre, nekik volt igazuk, hogy leléptek! És nem csoda, hogy nem keresik anyukádat! Én sem keresnék egy olyan anyát, aki 20+ éve hagyja, hogy egy agresszív alkoholista barom terrorizálja és verje az egész családot.


De hajrá, el kell költözni! Albérletbe vagy ha más nincs anyaotthonba pár hónapra!

Válópert beadni, vagyonmegosztási pert beadon, gyerektartást számodra elintézni. Egyedülálló szülőnek rengeteg kedvezmény jár, pl. étkezési és tankönyvek a suliba neked, adókedvezmény, miegymás.


Apádat meg fel kell jelenteni. Ha közösen vallotok akkor nem lesz gond.


"nincs hova menni" és hasonló kifogásokat meg felejtsd el. Gondolj arra, hoy lehet rosszabb, mint most?


Ha meg nem vagytok elég bátrak lépni, akkor tűrj és lásd magad előtt ugyan azt a jövőt, amit anyád átél 20 éve!

2013. júl. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
51%
Teljes mértékben osztom az előttem szóló véleményét. Anyádnak köszönheted, hogy még mindig el kell viselni apádat. Ráadásul simán hazudott a poharas esetnél is, csak hogy mentse a bőrét. Gratulálok neki.
2013. júl. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

# 4

Igen van anyának munkája de két hitelt kell fizetnie.. és összesen kap 95-97ezer forintott..abból milyen albérletbe megyünk? nem vagyunk tutyi-mutyink csak Te nem ismered milyen agresszív az apám.Feljelenti nem tudom, hogy lehet-e mert nem ütt minket mióta van komolyan veszi ezt a törvény.. azért feljelenthetem, mert ócsáról??

2013. júl. 11. 13:38
 7/15 anonim válasza:
igazuk van, amilyen gyorsan csak lehet => költözés => válóper
2013. júl. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Lakatos Nintendó Pik ***** válasza:
itass bele fagyállót
2013. júl. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
ez nem igaz, a hitel is megoszlik apáddal, ha nem anyád neván vann mind
2013. júl. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
53%
Anyukád lehetne egy kicsit talpraesettebb. Simán rá tudna sózni egy csomó hitelt apádra és el is tudna költözni, 90 ezer SOK PÉNZ. Nekem voltak ismerőseim, akik negyed ennyivel találtak albérletet NÉGYEN és kihúzták ott. Igaz, nem dúskáltak az ételben, sok mindenre tellett. Neked és anyukádnak csak akarni kell lelépni, nem otthon ülni egész nap és sírni. A fejem verem bele a falba az ilyen emberektől, mint ti, komolyan... nekem is agresszív volt az apám, mégse hagytam magam soha. Ahogy megvert, szétpletykáltam mindenhol és lett is belőle baja.
2013. júl. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!