Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem túl késő még ezen változta...

Nem túl késő még ezen változtatni?

Figyelt kérdés

Az apukámról lenne szó.

Nagyon nehéz kijönni vele, mert zárkózott, nem mutatja ki az érzéseit, hamar fölkapja a vizet, nem sokat beszél. Én ennek ellenére megértem, mert pont ilyen vagyok én is. És persze szeretem is.

Szüleim már elváltak, én anyummal maradtam. Azóta még jobban eltávolodtunk egymástól. Most 17 éves vagyok, és kb. annyi a kapcsolat köztünk, hogy mikor hozza a pénzt átveszem, vagy ha találkozunk a buszon köszönünk. És nem azért mert utáljuk egymást, hanem mert egyszerűen nem tudok vele miről beszélgetni. Azt sem tudom mit mondjak neki, mintha idegen lenne. Én egyébként is nehezen ismerkedek új emberekkel, de azok kérdeznek, meg mondják, és egy idő után már beszélgetünk. De apu nem ilyen, ő is azt várja, hogy én kezdeményezzek, csak én meg nem tudom hogyan.

Lehet még ezen változtatni ennyi idő után is, vagy már hagyjam az egészet?

17/L



2013. aug. 19. 17:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Pár közös program? Biztos van olyan dolog, ami mindkettőtöket érdekel!
2013. aug. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az előző jól írja! Ha legközelebb találkozol vele kérdezd meg mit szólna valami közös programhoz. (ez akár mi lehet..kirándulás, mozi, fagyizás, fürdőzés..és még lehetne sorolni) Egy ilyen programmal már lesz egy közös élményetek és minél több ilyen programot csináltok magatoknak, annál több élmény lesz, sokat fogtok beszélgetni és hidd el nagyon jó lehet a kapcsolatotok.(persze egy kis idő kell hozzá) Sok sikert.
2013. aug. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Szerintem biztosan lehet, majdnem mindenen lehet változtatni! Keress olyan témát ami mindkettőtöket érdekel, és ha felkapja a vizet akkor mondd meg neki, hogy te csupán beszélgetni akartál nem pedig ezt.

Buszon pedig állj le vele beszélgetni! Te a gyereke vagy, mutassa ki, hogy szeret téged! Én nem bírnám ki ha apa ilyen lenne velem és semmit se beszélgetnénk egymással. Szeretek egyedül lenni, nem vagyok zárkózott típus, csak néha jó egyedül lenni. De a zárkózottság nem jó dolog... Egy idő után nagyon magányos lesz az ember.

2013. aug. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
De épp ez az, hogy hiába mennénk el bárhova (pl. kirándulni), néma csöndben sétálnánk egymás mellett, tök feszült lenne a hangulat. Meg akárhányszor találkozunk tök feszült vagyok, és úgy érzem, hogy ő is. És hallottam, hogy egyszer anyunak ugyan ezt mondja, hogy ő se tud hogy kapcsolatot teremteni velünk (van egy tesó, vele ugyan ez a helyzet).
2013. aug. 19. 17:49
 5/5 anonim ***** válasza:

Ezeket nézd végig, valami olyan kellene eleinte akkor, ahol együtt vagytok,de még sem kell annyit beszélni. Pl.: [link]

Ilyesmiket keress.

Meg beszélgethetsz vele a filmekről. Kérdezd meg, hogy Ő milyen filmeket szeret, majd mond el, hogy te miket szoktál nézni. Ugyan ez a zenével,én ugyan lány vagyok, de szeretem az autókat..arról is beszélgethettek. Vagy anyukádat kérdezd meg, hogy mit szeret az apukád, nézz utána neten és majd ha találkoztok akkor lesz első közös téma.

2013. aug. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!