Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Elegem van, változtatni...

Elegem van, változtatni akarok, nem akarok többet koplalni. Még nem késő?

Figyelt kérdés
14éves vagyok, nyár elején kezdödőtt minden, egy egyszerű fogyókúrával kezdődött de átment anorexiába, illetve kezdődő anorexiába. Most nem akarok regényt irni, vagyis a történetemet leirni. NEM SZERETNÉK TÖBBET KOPLALNI elegem volt, meg nagyon megijesztenek a következmények, gondolok én menstruáció kimaradásra, ami nekem már van meg az h vissza fogom hizni,(utána olvastam h miért is hiznám vissza.) Az lenne a kérdésem hogy mivel nyár óta csinálom, igy ha most elkezdenék mondjuk elsőnek csak egy héten ezer kcalt enni akkor egyből hiznék? nagyon ezer kcal fölé még nem mentem, vagy nagyon ritkán. Szóval elkezdenék hizni? vagy azon az ezer kcalon még nem? ezért nem merek mostmár meg többet enni mert hogy akkor félek h vissza hizom, viszont változtatni akarok ezen, mert már elegem van. !!!!!! :((
2011. szept. 27. 22:43
 1/9 anonim ***** válasza:

Figyu, én bele is estem egy szép anorexiába. Kb. egész tavaly nyár végétől idén tavaszig - szal durván fél év - hétköznaponta nagyon keveset ettem, szinte semmit (max. 7-800 kcal, de ehet, sokat mondok).


Úgy nyár óta elkezdtem normálisan kajálni (1200-1300, szal ami nekem sok, meg normális, amúgy fogyis mennyiség, de nem megy több egyelőre), és lassa gyarapszok. Szal nem hirtelen fel 10 kiló, hanem apránként, mellette csomót mozgok, így lassabb, de la. nem zsír jön.

2011. szept. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
mármint miaz h gyarapszol hizol? amúgy ha ugy csinálnám hogy ugye elkezdeném hétfőn tegyük fel 1000kcalt eszek azon a héten de! 800 kcalról indulnék és kedden már 900 mondjuk szerdán is csak 900 aztán péntek fele már 1000? tehát h nem hirtelen eszek meg 1000kcalt hanem szép lassan, igy megtudom akadályozni a jojo effektust? vagy máár sohaa többéé???? :((((((((((
2011. szept. 27. 22:57
 3/9 anonim ***** válasza:

A gyarapodás az előző válaszadónál hízást jelent szerintem, vagy inkább izmosodást, ami szintén a mérlegen látott értéket növeli.


Sokkal többet mozogj. Persze megteheted, hogy lassan viszed vissza 1200-ra a kalóriamennyiséget, de arra szerintem nem 2-2 nap kellene akkor, hanem 2 hét. Ha hízékony vagy, te is gyarapodni fogsz, de az egészségmegőrzés érdekében lehet nem is rossz az. Hány kg, hány centi vagy?

Szerintem nálad ez már nemcsak kezdődő anorexia. :(

2011. szept. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
156cm és (szombati mérés) 49.4kg nyár elején 65-60kg vltam.
2011. szept. 27. 23:13
 5/9 anonim ***** válasza:

a kérdésedre: nem tudjuk mekkora vagy (izomtömeg, egyáltalán valami tömeg), mennyit mozogsz, van-e önvédelmi képzettséged...

ezek egy része elég sokat számít.. persze az 1000kcal mondjuk egy aktívabb tengerimalac energiaszükséglete lehet.. szerinted az nem probléma, hogy azt írod hogy félsz, hogy vissza hízol? oké, hogy beteges hogy én nem félek, na de miért normális az, hogy egy gyermek fél, hogy hízik? nem, nem egészséges. de azért írok, hogy segítsek...

egy részt, ha hízol, akkor visszavehetsz a kajából, és akkor nem fogsz hízni. úgyhogy ne aggódj :)


viszont.. igen értelmesen írtál, tehát számítok az eszedre a következőnél. ugye írtad, hogy tartasz a koplalás következményeitől. mondjuk, ők jobban tartanak [link]

deee.. mégis 1000kcal energia alatt élsz elvileg.. nem gondolod, hogy ez nem fér össze a tudatos viselkedéssel? tehát egyszerre félsz, hogy tönkre teszed magad, de közben 1000kcal alatt tengődsz. és ez csak az energia, képzelem mennyi tápanyagot viszel be 1000kcal étrenddel. téged nem érdekel, hogy felnőtt nővé kéne érned, nőnöd 4-10 év múlva? 4 év múlva 18, 10 év múlva 24 éves leszel, eddigre talán a korosztályod elér egy érettebb kort, ezt ne vedd sértésnek. de komolyan, mit gondolsz arról, hogy akár már 20-24 évesen sokan egy gyermeknek adnak életet, Te ilyen hozzáállással hol leszel 20 évesen? talán éppen nem leszel anorexiás? mert figyelsz, hogy 1000kcal-t azért egyél?


egy kicsit sajnállak, pedig nem is ismerjük egymást. és nem értem, miért nem mozgat hogy erős legyél, vagy egészséges, vagy akármi más azon kívül, hogy minimálisan tartsad az étkezéseid mennyiségét :/


nem rám tartozik, de az ilyen fiatalokkal mi lesz, ha az igazi problémákkal találkoztok :( mert vannak olyan helyzetek, hogy nem fogyózol, hanem csak szimplán nincs mit enni. vagy erőszak van, és abban kell élni. ti akkor így szerinted.. mit csináltok?


remélem nem bántottalak meg, tényleg szeretném ha válaszolnál!

jó éjszakát!

2011. szept. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
nem nem bántottál meg. Természtesen tudom h ennél vannak sokkal rosszabb dolgok. Bevallom nálunk is akadtak oyan napok amikor az volt a kérdés h na mit együnk? de szerencsére (lekopogom) mindig tudtunk megoldást találni. :/ De ez mst m1 is. A lényeg h szeretnék változtatni igaz már elég régóta csak valahogy ugy vltam mindig vele h ááh jo lesz ez igy. De Te szerinted h oldjam meg h növeljem is viszont ne hízzak? vagy ez elkerülhetetlen? hízni mindenképp fogok? :'( ha csak lassacskán emelném akk is? mit tanácsolsz?
2011. szept. 27. 23:39
 7/9 anonim ***** válasza:

ha lesz időm, irok neked.

itt még hosszú i betű sincs, igy nem lehet irni.

de megoldás azért van.

2011. szept. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
okééjs. nagyon köszönöm. :) és várom. ;D
2011. szept. 28. 09:33
 9/9 anonim ***** válasza:

szia!

kicsit elfelejtettem írni. de most van időm.

én úgy látom az alapján amit írtál, hogy elég elszánt vagy, képes lennél követni egy rád optimalizált étrendet. és ennél többet fölösleges időpazarlás is a témára pazarolni, meglenne mit kell enned, ez abszolút, ezzel nem zsírosodnál, de nagyon lassan megfelelő edzés mellett fejlődhetne az izomzatod. és a szabad idődben meg lehet tanulni, fiúkat hajkurászni..

adhatok olvasmányt az étrend összeállításról, de akár rám is bízhatod. ez már legyen levél téma.

2011. szept. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!