Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csak "nálunk" van úgy, hogy...

Csak "nálunk" van úgy, hogy nem ünnepeljük a szülinapokat, névnapokat?

Figyelt kérdés

Néha anya süt egy tortát(1 héttel később), ajándék nemlétezik - anyagilag pedig nem úgy állunk, ha fel is köszöntenek azt is csak azért csinálják, hogy letépjék a fülem....

Nem tudom apa születésnapját....(nem is érdekel)



2013. aug. 20. 14:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%
Nyugi, máshol is ugyanilyen "szokás" dívik.
2013. aug. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A névnapokat nem tartjuk, csak egy pár szó köszöntésképpen, de a szülinapokat igen. Nálunk ajándék torta van, általában saját készítésű és "együtt-beszélgetős" buli. Nem baj, ha elcsúszik az időpont.

Ha nektek úgy jó, ahogy leírtad, akkor semmi gond. Akkor van baj, ha valakinek hiányzik a felköszöntés.

2013. aug. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
63%
Mi csak a szülinapokat szoktuk ünnepelni, torta, családi vacsi. A névnapok nem érdekelnek túlságosan, akkor csak "Boldog névnapot!" kívánunk egymásnak.
2013. aug. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Névnap nálunk is csak szóban van. Semmi ajándék, max. nagyon ritkán. Csak úgy, ha éppen telik rá. Szülinapkor nem rendelünk tortát, hanem mi sütjük. Mi már eljutottunk arra a szintre, hogy elég ha együtt vagyunk és ajándékok nélkül is meg vagyunk. Persze örülünk, ha kapunk de nem kötelezzük rá a másikat hogy vegyen is.
2013. aug. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nálunk mindig van ünneplés, ajándék is, de nem az a lényeg, hanem az, hogy összejön a család, 12 fővel... Ha van. Lehetőség akkor vonunk össze alkalmat, hiszen nehéz elintézni, hogy ráérjen mindenki.

Nálunk szokás...anyagilag nem verjük nagy költségbe magunkat. Sajáttermelésű bort pálinkát fogyasztumk, esetleg 2 üveg üdítő, és szóda fogy pluszban...általában a torta az egyik ajándék, és pogácsa készül..

2013. aug. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi sem tartottuk, anyám néha-néha sütött valami tortafélét, de valamikor az se jutott eszükbe, hogy boldog szülinapot kívánjanak. Én se nagyon törtem magam, nem volt divat, a barátaimmal megünnepeltem.

2 éve költöztem össze a barátommal, az ő családja vérkomolyan gondol mindent, talán 4 évesen kaptam utoljára számgyertyás tortát a szülinapomra :D

Minden egyes névnapkor nagy hepaj van, hozzánk is begyűlt a családjuk a szülinapomra - az én rokonaim nem jöttek, nem itt laknak.

Plusz ők imádnak ajándékot adni és kapni, 2-3 hónappal a "nap" előtt már kérdezősködnek. Cserébe persze nekem is ki kell tennem magamért, a párommal szemben is, aki szinte megsértődött amikor nem vettem az egyébként nem igazán ünnepelt 2. névnapjára semmit, gondoltam elég az aquaparki program.

Szerintem ez se normális már, nem minden az anyagiasság, ajándék meg 15 ezres torta nélkül is lehet ünnepelni, teljesen hülyének nézett akkor is, amikor tesómnak szülinapja volt én meg nem vettem neki semmit, ő cipelt el a boltba, hogy ez milyen pofátlanság. Akkor 20 évig mindketten pofátlanok voltunk egymással szemben? Nekünk nincs nagy családunk, azok is távol laknak, már csak ezért se rendeztünk nagy partykat.

2013. aug. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
68%

Miért baj az,ha valakinek hiányzik a köszöntés? (Fentebb írta vki)

Nekem igenis hiányzik. Nem az ajándékok,hanem a köszöntés,hogy nem feledkeztek el rólam.

Szerintem ez a 'nekem nem hiányzik' maszlag csak álca. Én ezt nem veszem be. Nincs olyan lélektelen ember a földön,akinek ne esne rosszul,ha megfeledkeznek róla.

2013. aug. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Valamikor "nagy" család voltunk, mi a névnapokat köszöntöttük, ilyen összeülős, kedves dumcsi, szolid ajándék és szolid vendéglátás keretében. Pár év óta már ezt is leredukáltuk: egy desszert, egy üveg bor, egy csokor virág, és a felköszöntött tortát nem csak sütiket, italokat, kávét rakott az asztalra.


Idéntől megegyeztünk: azon a pénzen, amin az ajándékot vennénk, és azon a pénzen, amit a vendéglátásra költenénk, virágcsokrokat veszünk, és közösen végig-járjuk a sírokat, nem azért, mert enélkül év közben nem mennénk oda, de ettől kezdve ezt a szokást vezetjük be, a korábbi "kötelező jópofizás" helyébe.

Tudjátok, ahol már többen vannak "odaát" mint "ideát", ez egy jónéhány órás program!

Persze a puszi-puszi boldog névnapot kijár mindenkinek!

2013. aug. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
29%
Most nézem,a kettes válaszoló írta ezt az 'okosságot'.
2013. aug. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ahány ház annyi szokás...Bár nálunk van névnapi ajándék és szülinapkor is megajándékozzuk egymást és mindenki kap ajándékba vagy egy kirándulást vagy egy éttermi ebédet,az nem jelenti azt,hogy ez mindenhol így van.Ja mi még barátokat is hívunk át szülinapi partira...Attól függ a dolog,hogy téged ez zavar/bánt vagy sem.
2013. aug. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!