Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi fontosabb egy gyereknek?...

Mi fontosabb egy gyereknek? Szeretetteljes család, vagy a pénz és a befolyás?

Figyelt kérdés

Azt tudjuk, hogy e kettő nélkül nem lehet gyereket nevelni.


Vajon lehet a szeretet hiányát pénzzel kompenzálni? És a pénz hiányát hogyan lehet szeretettel elviselhetőbbé tenni?


Hol lehet a két dolog közötti az egyensúly?



2013. aug. 21. 19:16
 1/8 anonim ***** válasza:
77%

Nem a kettő között kell választani hanem az egyensúlyt megtalálni.

Ha alapvető élelmiszere, télen fűtésre nincs pénz azt nem pótolja a szeretett. Szeret mellett még ugyan úgy megfagy a gyerek.

De ha mindet megveszünk de a gyerekre egy perc figyelem sem jut az sem jó.

2013. aug. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mindkettő nagyon fontos. Alapvető anyagi körülményekre gondolok, legyen kaja, fűtés, melegvíz, ruha.

Nem igazán lehet a kettőt külön választani, sőt, a sztereotípiákkal ellentétben azt tapasztalom, hogy a szegeny családokban a szeretet se nagyon van jelen, a szülők feszültek, veszekszenek, isznak, nem foglalkoznak a gyerekekkel. Persze ehez hozzátartozi az értelmi és tanulmányi siznt is, mind együtt jár. Most nem kell olyanokkal jönni, hogy pedig én ismerek szegeny családot ahol... igen, én is ismerek, de az átlagról beszélek.

2013. aug. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ismerek sok olyan embert, akinek pénzből kijutott gyerekkorában, de szereteből nem.Ez meg is látszik rajtuk,ridegek, érzéketlenek.
2013. aug. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A legfontosabb a szeretetteljes család. Persze azért kell egy normális megélhetés, tehát nem a híd alatt nevelni a gyereket, meg nem éhezni, stb. De értékes, jó, boldog emberek felneveléséhez nem feltétlenül kell gazdagnak lenni.
2013. aug. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Akinek van pénze az nem szeretheti a gyerekét?

A szegény családokban sokkal több a veszekedés egymás okolása a pénztelenség és nélkülözés miatti feszültség...

A pénz nem helyettesíti a szeretetet, de elég sok dolgot megkönnyít.

2013. aug. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Akinek van pénze az nem szeretheti a gyerekét?"

De hát ez a kérdés nem erről szól, legalábbis én nem így értelmeztem. Szeretheti, hogyne szerethetné, nem ettől függ a szeretet.

Igen, a pénz sok mindent megkönnyít, de én pl. boldogabban éltem meg a gyerekkoromat, amíg szegényebbek voltunk, nem volt a vállalkozás. Utána már volt több pénz, sokkal több, de a szüleim idegeskedtek, nem tudtak már rám annyi időt szánni, sőt, még az egészségük is ráment.

Amúgy a nagy szegénység is rányomhatja a bélyegét a családi életre, az aggodalom, a kilátástalanság, stb.

Ezeregyféle helyzet lehet.

De én azt mondom, hogy (ha a szegénységnek nem a nincstelenséget tekintjük, hogy pl. nincs mit enni, nincs hol lakni), akkor akár jobb, akár rosszabb anyagi körülmények közt is felnőhet akár boldogan, akár boldogtalanul egy gyerek. Ez annál összetettebb, mint hogy anyagi helyzettel lehessen magyarázni.

2013. aug. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

5ös vagyok, csak a vastagon szedett kérdés vagy szeretetteljes család vagy pénz és befolyás.

A szeretet hiányát lehet pénzel kompenzálni?

Nyilván nem, de ez emberfüggő, lehet ugyanaz az ember szegény és nem szeret, meg gazdag is aki nem szeret.

Nyilván mindkettő rossz, de a szeretettel nem fog jóllakni a gyereked, nem fog osztálykirándulásra és egyetemre menni.

Nem lesz fedél a jövendő családja feje felett.

A szegény családokban sem csordul szerintem túl a szeretet, főleg a gyermeküket egyedül nevelő nagyon kevés pénzből napról napra élő nők esetében nem.

Itt a kérdések között is szép számmal van ilyen.

"anya reggeltől estig dolgozik, folyton kimerült, apámat utálom, mert elhagyott minket, nem fizet gyerektartást. Nekem is dolgoznom kell, nem mehetek egyetemre, nem tudok elköltözni, kilátástalan az életem. Csúfolnak, mert szegény vagyok, nem tudok nyelvet tanulni, szakkörre járni, nekem kell gondozni a testvéreimet, mert anya műszakozik."

Pedig le a kalappal ezek előtt az anyák előtt,

Pénz pénz pénz, az emberek ebben a bizonytalan helyzetben elkeseredettekké válnak és ezen nem lendíti túl őket a nagy happiness... :((

2013. aug. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Csak azért ez nem mindig ilyen egyértelmű, hogy gazdagság=boldogság, szegénység=boldogtalanság. Saját tapasztalatból beszélek.
2013. aug. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!