Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetek? Költözzek el?

Mit tehetek? Költözzek el?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Koromnál érettebb, 14 éves lány vagyok, aki nagyon szeretetéhes. A problémám a szüleimmel van, akik bármit teszek, soha nem ismernek el, amit én csinálok, az soha nem jó, állitólag önző és követelőző vagyok.

A dolog úgy kezdődött, hogy szerettem volna a barátnőméknél aludni, ottalvós bulin. Mindig mondanak valami bántót a barátnőimre és egyáltalán nem ottalvás-pártiak. Végül is elmehettem, de nem értem, hogy mi ezzel a baj? Megbizható vagyok, nem csinálnék rendszert belőle! Nyári gyakorlaton vagyok (protekcióval) olyan helyen, ahol rengeteget tanulok, mégsem dicsérnek meg soha, minden barátnőjének csak a rosszat irja rólam, ha pedig én merek valamit is irni róluk, akkor teljesen ki vannak akadva...

Azért is mérges vagyok, mert nálunk 9-kor lámpaleoltás van. Ezzel az a bibi, hogy a 8 éves öcsémnek szintén. Én még szeretnék olvasni, vagy csinálni valamit, de nem lehet. Próbálok elaludni, de fél 11 előtt nem megy soha. Úgyhogy nézek ki a fejemből.

Megölelni, megpuszilni azt soha, pedig nagyon nagy igényem lenne rá. Mindig én mentem oda, egy hete direkt nem, ök nem jöttek oda...

Jó tanuló vagyok, nemudom, mi a baj velem, sokat sem akarok.

Ha iskolából jövök,megkédezik mi volt, a jegyek érdekesek, azután meg elhajtanak, meg hogy "elég már, ne beszélj annyit" nem hogy örülnének, hogy mindent elmondok nekik. Már ezzel is kezdek leállni, mert amit mondtam, azt utána sokszor felhasználták ellenem. Beszélni nem tudok velük semmi ilyesmiről, mert egyből kiabálnak velem, és azt mondják hálátlan önsajnáló vagyok.

Mit tehetnék? Mamámékhoz szeretnék költözni,akik 2 házzal arrébb laknak, ők mindenben Anyáék teljes ellentétei (nem túl engedékenyek, de ők még tudják, mi az a család és nem hajtják el a gyereket azzal a jelszóval, hogy hagyj, most irok..)Mert Anya nem dolgozik, itthon van, miután megcsinálta a házimunkát utána egész nap gépezik...facebook stb..

Vagy valami családsegitő?

Ha nem költözhetek, kollégiumba szeretnék menni, de hiányoznának Mamáék..És az állatkáim, és persze Ők is.

Bocsi a hibákért, már kiabálnak, mennem kell...



2013. aug. 20. 20:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
10%

9 óra, lámpaoltás. Ha ez igaz, akkor most nem ülnél a gép előtt. Amúgy meg a problémád nem egy "érett" emberre utal.


A mai tizenéveseknek ez a mániájuk, hogy elköltözöm semmiségek miatt. Fogjátok már fel, hogy egy gyereket nevelni, eltartani, gondozni nem móka és kacagás. Senki nem fog tárt karokkal fogadni, mert nem dicsérnek a szüleid eleget.

2013. aug. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%
Mutasd meg anyukádnak ezt a kérdést. Miért nem dolgozik? Ha depis mondjuk munkanélküliség miatt, akkor neki most a gép a pótlék. Azt kell mondjam, hogy most neked kell kitartónak lenni a szeretetben, mert ha jól értem, az édesanyád épp padlón van.
2013. aug. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
41%

Szülői engedélye nélkül nem költözhetsz el 18 éves korod előtt.

Egyszer lenne egy kérdés ahol egy tini nem érettebb a koránál. Mindenki azt hiszi érettebb a koránál.

2013. aug. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
18%

Menj a családsegítőbe, mert nem puszilgatnak egész nap és magasztalnak az egekig, főleg a 9 órás villanyoltás a durva, meg hogy majdnem nem alhattál a rosszéletű barátnődnél.

Biztos nagy a terror, ha anyukádnak sem kell dolgozni...

Önző és követelőző, szerintem helytálló.

2013. aug. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nincs azért akkora baj, ahogy elkezdted. Hiszen végül ott aludhattál a barátnődnél. Azt pedig hogyan gondolod, hogy érettebb vagy a korodnál? Pontosan olyan vagy, mint a legtöbb 14 éves. El kell fogadnod a családodban elvártakat. Ha pedig később sem tetszik, majd felnőtten választhatsz.
2013. aug. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
52%
ugyanazt írja mindenki, mint én, mégis 0%...szép
2013. aug. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
66%
Esküszöm 100%-ig ugyanez a helyzet velem is, ráadásul nekem csak anyum van, de ő felér vagy két emberrel.. -.- ://
2013. aug. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Doruss ***** válasza:
82%

Ne hallgass az előzőekre, akik szapulnak. Nincs igazuk.

Mi az akadálya, hogy a mamádékhoz költözz? Mi lenne, ha beszélnél velük ezekről a problémákról? Velük és a szüleiddel együtt lehet, hogy jutnátok valamire, talán megengednék, hogy odaköltözz, vagy belátnák, hogy nem jó amit tesznek.

2013. aug. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
88%

Elhiszem, hogy nem egyszerű a dolgod, de hidd el, még így is nagyon jó dolgod van. Van fedél a fejed felett, tudsz enni, inni, van hol aludnod. Felteszem, a szüleid vállán is rettenetesen nagy a nyomás, kicsit megértőbbnek kéne lenned.

És, csak hogy tényleg el hidd, koránt sem olyan vészes a helyzet, fölhozom a magam példáját. Mindkét szülőm alkoholista, úgy nőttem föl, hogy a mindennapjaimat folyamatos veszekedés, csapkodás és ordibálás szőtte át. Anyám folyamatosan lelki terrorban tart, ráadásul nagyon önző lett. Olyannyira, hogy perpillanat nekem egy darab szandálom van, mint lábbeli (nyárra őszre, télre, tavaszra...), mert ő úgy gondolja, hogy az a pénz, amit megkeres, csakis az övé, így elmegy piára és cigire. És tudod mit? Így se panaszként írom le, mert ez van, ezzel együtt kell élnem, amíg nem tudok elköltözni.

Így nem tudok jobbat tanácsolni, mint hogy fogadd el a helyzeted, mert lehetne sokkal rosszabb is.

2013. aug. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Minden még egyszer mondom MINDEN kamasz lánynál van egy olyan korszak mikor azt hiszik hogy őket nem szereti senki és direkt kiabálnak vele meg őt szapulják, el akarnak költözni.... Majd 1-2 év és rájössz hogy teljesen felesleges most hisztizned.
2013. aug. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!