Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen belső tulajdonságokkal...

Milyen belső tulajdonságokkal rendelkeznek a szüleid? A kérdés, hogy milyenek?

Figyelt kérdés
2013. aug. 24. 11:33
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Anyám:kedves,magabiztos,van h baromi nehezen ért meg dolgokat és ez nagyon idegesítő,segítőkész

Apa:hazudós,kleptomániás,de van h rendes is tud lenni egy ideig utána ha ez lement róla nagy veszekedések szoktak lenni...(általában köztem meg közte mert nem érdekel ha bunkó vagyok de megmondom neki a véleményemet és ez zavarja mert ugye ő megmondhatja nekem de én nem mert gyerek vagyok)15/L

2013. aug. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Anyám: szociálisan visszahúzódó, enyhén sznob, jó a humora, az emberi kapcsolatokban eléggé béna, házias, néha következetlen, kritikát nehezen viseli, de hosszútávon hajlandó elismerni, ha hibázott.


Apám: hihetetlen jó emberismerő, igazi diplomata, nagyon jó pedagógiai érzékkel. Az a típus, aki úgy küld el a fenébe, hogy várod, hogy indulhass. Vezetőként dolgozott, de a magánéletben is jól tud motiválni, hideg fejjel hoz komoly döntéseket. Rettentő jó humora van, kicsit troll beütéssel.

Szeretetteljes, gondoskodó, nagyon figyelmes, következetes. Barátságos, stabil, szerteágazó emberi kapcsolatai vannak.


Tőle nagyon sokat tanultam arról, hogyan kell bánni az emberekkel, amit a mai napig kamatoztatok.

2013. aug. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

A mi esetünkben kicsit szerepcserés (a klasszikus női-férfi szerepek tekintetében) a felállás.

Apám eléggé szétszórt, nagy munkabírású, szorgalmas ember, jó humorral, közepes sebességű észjárással. Házias, odafigyelő, gondoskodó típus. Érzelmileg befolyásolható, emiatt gyakran következetlen (ellágyul). Alapvetően jámbor ember, de nála is el lehet érni azt a pontot, ahol felemeli a hangját. Hűséges típus (elvekhez, emberekhez), néha kissé gyerekes, pajkos. Jó végrehajtó, de kevésbé jó ötletgazda, nem annyira kreatív. Barátságos, általában kedvelik az emberek, társaságban ontja magából a vicces történeteket.


Anyám bizonyos szempontból az ellentéte. Nagyon következetes, kiemelkedően jó érzéke van az emberekhez, tudatosan tervez. Krízishelyzetekben spontán megoldást talál, törekszik a win-win helyzetmegoldásokra. Ő kevésbé gondoskodó típus, bár kérésre ugrik, de magától nem mindig jut eszébe, nem ösztönös.

Pénzügyekben ő az úr, ügyesen tárgyal. Ha nagyobb beruházás van, apám őt tolja előre, mert jó értelemben pofátlanabb és jobb fellépésű, gyorsabban ráérez arra, hogy mikor lehet előrenyomulni és mikor kell kompromisszumot kötni. Benne is van egy adag gyerekesség, de jó a humora és nagyon gyors észjárású, rettentően következetes.

Hajlamos a lustaságra, de kreativitással pompásan ellensúlyozza. A jó szervezőkészsége miatt később áll neki a feladatoknak, de az átlagnál sokkal gyorsabban megoldja, mert megtalálja a leghatékonyabb módszert. Művelt, gyors felfogású, könnyen tanul.

Segítőkész, főleg lelki, szociális témákban. Konkrét helyzetek megoldására jellemzően jó, hasznosítható tanácsokat tud adni.

Kívülről szigorúnak tűnhet, de inkább következetesnek nevezném. Ha valamit megígér, az úgy lesz, legyen ez pozitív vagy negatív ígéret, ezért ő képviseli a stabilitást nálunk. Ő kiskosztümben is gond nélkül leheveredett a homokozóba, nem zavartatta magát.


Mindketten heves vérmérsékletűek, de nem haragtartóak. Szoktak lenni parázs viták, de képesek arra, hogy leüljenek és kompromisszumot kössenek. Haragot nem tartanak. Az egymás felé történő beszólogatások rendszeresek, de inkább a humoros vonalon és egyikük sem hajlamos megsértődni, ha nem lát kifejezett rossz szándékot a másikon.

Olyan szempontból is jó páros, hogy tudják és tolerálják egymás gyengeségeit, hülyeségeit. Első kávé előtt anyámhoz jobb nem szólni, mert akkor olyan, mint a pokróc.

Ha rossz napja van, apám tudja, hogy nem a kérdezgetés a megoldás, hanem egyedül kell hagyni és egy idő után megnyugszik.

A problémákat, konfliktusokat megbeszélik, megoldásra törekszenek, nem generálnak feleslegesen vitákat.

2013. aug. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

apa: vicces,jófej, engedékeny, kedves, segítőkész

anya: idegbeteg, paranoiás, negatív, bunkó

2013. aug. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
9 aranyos vagy, de mi soha nem voltunk család
2013. szept. 14. 14:49
 16/16 A kérdező kommentje:
és hidd el egyáltalán nem túloztam a meghatározásokkal
2013. szept. 14. 14:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!