Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az utóbbi időben az őrületbe...

Az utóbbi időben az őrületbe kerget az anyám. (? )

Figyelt kérdés

Sokáig volt itthon háztartásbeliként, pár hónapja talált munkát, azóta van ez. Totál "bekattant". Elhiszem, hogy ez nagy változás, nyilván fáradtabb, leterheli a rendszeres munka, de mi, a tesóimmal sokat segítünk, mosogatunk, felmosunk, megetetjük az állatokat, teregetünk, szóval a legtöbb házimunkát elvégezzük. Mégis mindenbe beleköt.

A héten nagytakarítást tartottunk, kipakoltuk a konyhaszekrényeket, és kicsit átalakítottam az elrendezést benne. Így nincs a hegyén-hátán minden, átláthatóbb. Kitakarítottam a polcokat, elmostam a régen használt edényeket, amik porosak voltak. Amikor hazaért, csak tüzet nem okádott, minden baja volt, bepöccent, hogy hogy képzelem, azonnal pakoljam vissza "az ő konyhaszekrényét", de azt konkrétan lesz@rta, hogy egyébként meg a fél délelőttöm eltelt azzal, hogy rendet rakjak. Ez pár napja történt, de kiakadtam rajta.

Tegnap nem velem, de a barátommal óbégatott, hogy mi mind bent döglünk, ő meg meggebed a sok munkától. Nem így van, de mindegy.

Ma volt a jégjegy csúcsa, egyszer csak fogja magát, beront a szobámba, és elkezd óbégatni, hogy tele a mosogató (nem volt tele), nem tud semmit csinálni, mindenki rohadjon meg ott, ahol van, mindent neki kell megcsinálnia. Mint egy nemnormális.

Pedig rohadtul nem vagyok/vagyunk lusták, sokat segítünk, nincs oda panaszra. Nincs magas iskolai végzettsége, de ahhoz képest eddig mindig itelligensen viselkedett, úgy gondoltam, hiába élünk szerényen, de egy normális családunk van. Az utóbbi időben meg mintha a minősége családi viszályos rtl-es meg tv2-s sorozatok szereplői lennénk...

Bocsi a regényért, de ezt ki kellett adnom magamból.


2013. aug. 24. 18:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Az édes jó anyukád vagy klimaxol, vagy erősen a mártír szerepben kezd tetszelegni.


Megsúgom mit tehettek vele: semmit.

Nem fog leállni, vagy ha mégis megvéditek magatokat, akkor jön az, hogy: te csak ne beszélj vissza, kidolgozom a belem, az én házamban laksz, nem is csináltok semmit.

Lehet válogatni tetszés szerint a verziókból.


Normális hangnemmel se próbálkozzatok megbeszélni, mert a nyakamat rá, hogy nem lehet vele leülni, vagy még ti jöttök ki szarul, hogy egyáltalán miről is beszéltek? Ő nem viselkedik így!


Jaj, de ismerem ezt a típust... :D


Egyet kell megtanulnod, mégpedig a konfliktus kezelés legkeményebb leckéjét: füleden be, a másikon ki.

És javaslok egy boxzsákot, ha nem akarsz gyomorgörcsöket, a folyamatos veszekedésektől.

2013. aug. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Kicsit mindig is a mártír szerepében "tündökölt", de most kezd ez a helyzet egyre inkább tarthatatlanná válni. Hülyét kapok tőle.

Tesóm megpróbált vele ma beszélni, természetesen semmi haszna pont úgy, ahogy írtad. Régebben lehetett vele dumcsizni, most már nem: ha próbálok neki valamit mesélni, nem is figyel oda, csak jön a panaszáradat.

Nem valami jó, hogy ilyen, mert az anyám, szeretem, de ahogy viselkedik, az nagyon primitív. Nem illik ilyet mondani, nem is szívesen mondom/írom de jobb kifejezést tényleg nem találok rá.

2013. aug. 24. 19:23
 3/11 anonim ***** válasza:
Mennyi idős/ek vagy/tok?:)
2013. aug. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Én 20, a tesóim 18 és 11 évesek.
2013. aug. 24. 20:22
 5/11 anonim ***** válasza:
Arra jön haza hogy rende van vagy csak itt ott megcsináltok pár dolgot ami szép de aligha elegendő.
2013. aug. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
23%
20,18..... És a munkával hogy álltok? Már nem azért de nekem is kilennének az idegeim ha két felnőtt gyerekem szarna a számba és az alap dolgokon kívül (pl kitakarítasz, mert ez egy elemi dolog) csak a szobájában döglik a palijával.... Vagy ahoz elég felnőtt vagy hogy pasid legyen, ahoz nem hogy egyáltalán eszedbe jusson szegény édesanyádnak segíteni? A mártírságodat tőle örökölted? :)
2013. aug. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Egyébként 20 vagyok, 16 éves korom óta dolgozom mert anyám beteg szegény. Érdekes ő nem mártírkodik, meg én sem. Saját cégem van, segítem az életüket. EZ A LEGKEVESEBB!
2013. aug. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ès nő vagyok.
2013. aug. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Frigg ***** válasza:
6-os válaszoló: esetleg tanulnak még?
2013. aug. 26. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Érdekes én is tanultam.:)
2013. aug. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!