Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleimet nem érdekli, hogy...

Szüleimet nem érdekli, hogy beteg vagyok. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Hajlamos vagyok a homloküreg-gyulladásra. Megint kijött. Már régebben is, ahányszor beteg lettem, vagy egyszerűen csak az időjárás változás miatt fájt a fejem, megjött és görcsölt a hasam, akkor is csak beszólogattak, hogy nem bírom a fájdalmat, állandóan "eszem a gyógyszert" Ha megjön, nagyon szokott görcsölni a hasam, akkor muszáj bevennem egy görcsoldót. Néha már osonva megyek le és úgy hozok gyógyszert, mert nem szeretném, ha megint beszólnának.


Télen is beteg voltam. Akkor olyan tüneteim voltak, hogy fájt a gyomorszájam és nem bírtam kiegyenesedni meg enni. Mai napig nem derült ki, hogy miért. (karácsony volt, orvoshoz nem tudtam menni, este az ügyeleten meg örültem , hogy a pasi nyitva tudta tartani a szemét...) Hiába mondtam nekik, már ott sírtam, hogy fáj és nem foglalkoznak vele, semmit nem csináltak. Barátom vitt be az ügyeletre. Akkor bezzeg elkezdték mondani, hogy miért nem nekik szóltam.


Most megint előjött a homloküreg gyuszim. Hétfő este óta fáj mindenem, lázam is volt. Mikor ezt mondtam nekik, kinevettek. Orvoshoz semmi értelme elmenni, hiába ír fel gyógyszert, nem váltják ki "mert drága" Az 1000 ft-os gyógyszerek is már drágák. Nekem meg nincs jelenleg egy ft-om se. De kis tesómnak tud minden nap venni csokit, csipszet, cukrot, meg ilyeneket...


Most is mondtam neki, csináljon már nekem kamilla teát, hát neki nincs kedve. Inkább ül a tv előtt. Apa egész nap dolgozik, tegnap ahogy hazaért, épp hűtőfürdőt vettem. Erre hallottam ahogy beszél anyával, hogy "minek fürdik, nem is csinált egész nap semmit, miben izzadt le?" Egész nap itthon sem volt. Ő honnan tudja, hogy én mit csináltam?? Nem is mondtam már nekik erre semmit. Vagy nem hiszik el vagy kinevetnek..


Így most nézegetem a házi gyógymódokat, meg találtam még egy gyulladás csökkentő gyógyszert, ami decemberről maradt meg. Ha valakinek van valami jó tippje, akkor írja le :)


19L


2013. aug. 29. 10:01
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
20%

A homloküreg gyulladást sajnos nem ismerem. De a görcsös fájdalmakra nagyon jó a Voltaren tabletta. Két fajtát szoktam szedni:

- recept nélkül kapható Voltaren dolo

- receptre kapható Voltaren 50 mg-os tabletta (ez jó még a migrénre is)

2013. aug. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
22%

Megmaradsz. Kezdőik az iskola, nem fogsz ráérni ennyit aggódni.

"Orvoshoz semmi értelme elmenni"

de van, menj el és lehet, hogy utána kéne nézni, miért vagy "hajlamos". Orrcsöppet ne használj sokat, az lehet egyik ok, mert kikészíti a nyálkahártyát. Lehet, hogy az orvos ír spec. orrcsöppet.

2013. aug. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
29%
+fül-orr-gége szakorvoshoz menj, ma
2013. aug. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
36%

Tanácsot sajnos nem tudok adni, de ismerős a szitu..frontérzékeny vagyok,vérszegény és régebben sokszor volt migrénem (hányni épp nem hánytam) és vettem be gyógyszert rá, nem egyszer, mivel nagyon rosszul voltam. A kedves család meg lehordott mindennel,meg hogy gyógyszerfüggő vagyok,nem vagyok normális stb.

Mondjuk mindig mindenért csak b@.sz.tattak, szerencsére a migrének ritkultak, az ilyen veszekedések után meg már csak akkor veszek be gyógyszert ha már kitudnám tépni a hajam,meg sírok a fájdalomtól(hátha így megfelel nekik)

2013. aug. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
83%

Sajnos a dokik manapság is a drága gyógyszereket írják fel, hiába lett bevezetve, hogy a legolcsóbbat kell felírniuk:(

Nekem szemcseppet írt fel a doki, 1500.- Ft lett volna a gyógyszertárban, amit sokalltam. Erre mondta a gyógyszerész, van 150.- Ft-os is, miért nem íratom fel azt? Meg is mutatta.

Azóta a dokinál szólok, hogy a legolcsóbb gyógyszert szeretném felíratni! Kérd ezt te is!

Ha folyton beteg vagy, az lehet pszichés eredetű is, amit nem is csodálok, amilyen rosszul bánnak veled a szüleid!:( Az egyetlen megoldást abban látom, hogy elköltözz tőlük. Nagykorú vagy, megteheted. El mehetsz dolgozni. Meglátod, ha már nem lennél kitéve ilyen bánásmódnak, megszűnnének ezek a betegségek!

2013. aug. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
53%
Nekem is sűrűn van arcüreggyulladásom. Ilyenkor iszok forró teát, beveszek egy Kalmopirint, lefekszem, és kiizzadok. Egy-két nap alatt mindig elmúlik.
2013. aug. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat :)


2# Ki mondta, hogy aggódok? Többször volt már ilyen, tudom mivel jár.


5# Nem hiszem, hogy pszichés eredetű. Ha belegondolok, mindig a saját felelőtlenségem miatt jön ki. Ahogyan most is. Bár az igaz, hogy sokszor már nem mondom, ha fáj a torkom vagy a fejem, inkább lefürdök és elalszok. Mert ha lemennék mondani, hogy mi bajom és kérnék gyógyszert, úgyis csak a b*sztatás jönne. Így meg mindig súlyosbodik a helyzet.


Elköltözés pedig amiatt nem jött össze eddig, mert nem találtam munkát. Vagyis találtam, csak nem hívtak vissza.. úgyhogy még mindig a keresési fázisban vagyok, mellette pedig tanulok.

2013. aug. 29. 10:29
 8/37 anonim ***** válasza:
57%

"Most is mondtam neki, csináljon már nekem kamilla teát, hát neki nincs kedve."


Azért egy 19 éves lány már csak tud egyedül magának kamillateát csinálni!?!?!?

2013. aug. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:

Írtam, hogy nem tudok?? Volt már neked homloküreg gyulladásod?? Fáj a fejem, a bal fülem, lázam van és fáj minden ízületem. Örülök, ha a wc-re ki tudok menni. Szerintem, ha már beteg vagyok, és a gyógyszert nem váltja ki, ennyit megtehetne. Mivel nem csinálta meg, megcsináltam magamnak...


Csak szarul esett, hogy letudta annyival neki nincs kedve és leült tv-zni.

2013. aug. 29. 10:47
 10/37 anonim ***** válasza:
36%

Kedves Kérdező!


Sajnos nekem is volt homloküreg gyulladásom , arcüreggel együtt.


Tudom miről beszélsz.


Az a baj erre mindenféleképpen kell a gyógyszer mert ha nincs kezelve a gyulladás akkor összegyülemlik és úgy kell leszívniuk egy csővel az orrodon keresztül és még egyéb szövődményei is lehetnek.


Ha az orvosoddal jóban vagy , akkor mond el neki ,hogy anyukád nem váltja ki a gyógyszert , véleményem szerint segíteni fog.

Ismerek ilyen orvos-beteg kapcsolatot.

2013. aug. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!