Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jó megoldás lenne, ha hozzánk...

Jó megoldás lenne, ha hozzánk költözne a párom? Hogyan beszélje rá a szüleimet?

Figyelt kérdés

A páromnak jelenleg van egy saját lakása, de munkája nincs (természetesen gőzerővel keres munkát!). A szülei utalnak neki havi 70.000 ft-ot, abból él meg.

Hozzánk nyugodtan költözhetne, mert elég nagy a szobám, illetve az emeleten van a szobám, ide pedig nem jönnek fel a szüleim. Tehát nagyon zavaró nem lenne. Külön fürdőszoba is van.

Ha kiadná a saját lakását és azt a pénzt fizetné a szüleimnek, akkor is a beszállás is rendben lenne.


Viszont apukám inden eddigi páromat utálta, aminek gyakran hangot is ad.. És ez a mostani párommal sincs másképp. Elég primitív és bunkó az apám sajnos.. Beszélni nem lehet vele, a családunkban az emberek szinte utálják egymást. Csak élünk egy házban...


Ti mit gondoltok? Jobban járnának a párom szülei, apám is... A páromnak tetszik az ötlet.


2013. aug. 23. 20:26
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
77%
Mennyi idősek vagytok?
2013. aug. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
34%
Jó megoldás lenne.
2013. aug. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonim ***** válasza:
77%
Hat ha ilyen a faterod,csaladod, sztem jobb ha elkeruli a hazatokat!
2013. aug. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 A kérdező kommentje:
Én 19, ő 22
2013. aug. 23. 20:29
 5/58 A kérdező kommentje:
Így is sokat van nálunk, heti 2x minimum itt alszik. Mondjuk már annyit nem szólogat be neki apám..
2013. aug. 23. 20:29
 6/58 anonim ***** válasza:
45%

Lehet, hogy ha pénzt adna apudnak akkor nem problemazna.

Apukad mit szólna hozza ?

2013. aug. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 A kérdező kommentje:
Régebben beszéltünk erről, hogy majd összeköltözök a párommal...Akkor apa mondta, hogy inkább ő költözzön ide, minthogy én el egyelőre. Anya meg azt mondta, hogy semmiképp se költözzön ide, mert apa kikészíti majd.
2013. aug. 23. 20:36
 8/58 anonim ***** válasza:
85%

A heti 2x ott alszik és a heti 7 napot ott lakik rohadt nagy különbség.


A házatok pedig szerintem a szüleidé, nem a tiéd és nem a párodé, se nem a párod szüleié, ezért ebből a szempontból ívesen körbesz*rhatjuk hogy kettőtöknek és a szüleinek tetszik az ötlet. Az egyetlen tényező itt az, hogy a te szüleidnek nem tetszik, ugyanis a döntés joga az övék.


Ne is haragudj, de hány éves vagy? Milyen jogon várod el a szüleidtől, hogy egy idegennel megosszák a házukat?


Ha így gondolkodsz, feltételezem nem vagy sem túl idős, sem túl érett, és a "pároddal" sem vagytok együtt régóta...

2013. aug. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem nem lenne jó, ha apukád utálja. Talán egy rövid ideig lesz egy kis nyugi, de utána tuti kirobban a balhé valamin. Még a kapcsolatotok is rámehet. Ha jó lenne a kapcsolat, akkor átmenetileg jó megoldás lehetne, amíg talál munkát és kicsit összekapja magát, a lakás bérbeadásából is jönne be pénz, később visszaköltözhetne. De ilyen viszonyok között nem ajánlom.
2013. aug. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 A kérdező kommentje:

"kedves" 8. válaszoló, nyilván tisztában vagyok vele, hogy a szüleim döntenek. És mint írtam, nem is apa ellenezte, hogy ide költözzön.


Mondjuk nem értem, miért kellett ilyen hányingerkeltő stílusban válaszolnod, mikor én teljesen normálisan tettem fel a kérdést.

Különben 2 éve vagyunk együtt, nem hiszem, hogy az annyira kevés lenne. Főleg, hogy már idén össze költöztünk volna, ha talál munkát.

2013. aug. 23. 20:49
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!