Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Anglia: 2 magyar allampolgar...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Anglia: 2 magyar allampolgar hazassagkotese utan kell e a hazassag magyarorszagi anyakonyveztetese, ha a hazassagmegkotes utan szuletett gyermeket anyakonyveztetjuk?

Figyelt kérdés

Parommal mind a ketten magyarok vagyunk, Angliaban elunk. Szeretnenk osszehazasodni meg a babank erkezese elott (novemberre vagyok kiirva), foleg azert elotte, hogy megsporoljuk a londoni utat, mert innen 5 ora kocsikazas.

Egy kicsit bonyolultan lehet elintezni, azt mar latom. Most nezegetem a nagykovetseg honlapjat, de egyelore nem talaltam a kerdesemre valaszt. Ha meg szuletese elott megkottetik a hazassag idekinn kozottunk, akkor a gyerek magyarorszagi anyakonyveztetesehez kell e a hazassag magyarorszagi anyakonyveztetese is. Na meg az is lenyeges, hogy kell e hozza leutaznom Londonba.

1. gyermekunkkel le kellett utaznunk, mert apasagi nyilatkozatot kellett tenni, es csak szemelyesen lehetett ott alairni, s most ettol szeretnenk megkimelni mindnyajunkat.

Van itt valaki, aki tud ebben segiteni?


2013. ápr. 7. 18:54
 1/3 anonim ***** válasza:
A legegyszerübb, ha felhivod a nagykövetséget, ott meg tudják mondani, hogy jelenleg mi a szabályzása a dolognak.
2013. ápr. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én ezt találtam a témával kapcsolatban, de tényleg az a legjobb, ha megkérdezed: [link]
2013. ápr. 8. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Ti mit tennetek? Tobb valasztasi lehetosegunk van:

1. nem hazasodunk ossze csak a gyerek utan idekinn es nem anyakonyveztetjuk otthon a hazassagot, mert minek, csak a gyerek miatt kellene, ha a gyerek elott hazasodunk. Igy le kell ujra utaznunk Londonba. DE! a gyerek novemberi szuletesu lesz, ha decemberre, vagy januarra kapunk idopontot, akkor elkepzelheto, hogy idojaras miatt elakadunk az utakon egy csecsemovel es egy 3.5 eves gyerekkel. Iden talan most mar befejezodott a havazas, leghamarabb aprilisra kernek idopontot. DE! az egesz procedura 3-6 honapot vesz igenybe es julius vegen szeretnenk Mo-on bemutatni a csaladnak. Csak akkor tudjuk, mert akkor van 2 het szabija paromnak, illetve karacsonykor, de az idojaras miatt azt nem vallalnank.

2. meghazasodunk idekinn, anyakonyveztetjuk postai uton a hazassagot Mo-n, s gyerek szuletese utan nem kell Londonba menni a gyerekkel, postai uton intezheto az egesz.

3. Iden juliusba hazamegyunk, osszehazasodunk, visszajovunk es gyerek szuletese utan nem kell otthoni anyakonyveztetni a hazassagot, gyerek mo-i anyakonyvezeset postai uton intezzuk. Ez hangzana a legszuperebbul. Ezzel csak egy a bibi. Ugy tudom, hazassagra idopontot (polgari) csak szemelyesen lehet kerni, max 6 honapra elore, de nem lehet ugy, hogy kedden bemesz, szerdan eskudsz. Nem ertem, miert nem lehet postai uton.:( Azt hiszem telefonon se lehet...hallottam mar olyanrol, hogy kiveteles esetekben 14 nap varakozasi ido eleg, de csak 1 hetre tudnek hazamenni. A páromnak 2 hete van, nekem csak 1...

Melyiket valasztanatok?

2013. ápr. 8. 09:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!