Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi csináljak, ha az anyám...

Mi csináljak, ha az anyám utál? Hogy tundék jogilag független lenni tőle?

Figyelt kérdés

Tavaly kezdődött az egész,mikor új embereket ismertem meg és elkezdtem máshogy viselkedni.Megváltoztam,de azóta sokkal boldogabb és magabiztosabb vagyok.

Sokszor nem mentem be órákra,mert más dolgom volt és elintéztem,hogy tesire egyáltalán ne kelljen bejárnom.

Anya ezeken kiakadt,pedig az átlagom bőven 4.00 felett volt és nem értette meg,hogy miért nem akarok reggel 8-kor szenvedni földrajzon és hasonlók.De ha bent is voltam a suliba,akkor se nagyon csináltam semmit.

Utána közölte,hogy nyáron nem mehetek sehova.De júliusban elmentem a Voltra a tudta nélkül és amikor hazamentem,közölte,hogy a nyári szünet többi idejét az apámnál töltöm,mert nem bírja tovább,amit csinálok.Az apám pedig vidéken lakik és gyűlölöm,alig beszélek vele.

Próbált először jófej lenni,de 1 hét alatt kiborult tőlem,aztán csak olaj volt a tűzre,hogy a mostohalányának a "szerelmével" kavartam és bármit csináltam,kiakadtak rám.

2 hete vagyok itthon,de azóta anya csak veszekszik velem,ha csendben végig hallgatom és mosolyogva közlöm a végén,hogy "mindenben igazad van,anya",akkor az a baja,hogy gúnyt űzök belőle,ha meg ott hagyom és rácsapom az ajtót,"pimasz és szemtelen kölyök" vagyok.

Hogy tudnék jogilag teljesen független lenni tőle,ha még nem vagyok 18 éves?



2013. szept. 4. 16:09
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
98%

És mond.. miből tartanád el magad??

Tudod valahol igazat adok anyádnak, mert tényleg elviselhetetlen vagy.. Még 18 éves se vagy de már lógsz, hazudsz, csalsz.. Gondolod hogy ezt későbbiekben is csinálhatod?? Tévedsz nagyon.

Amúgy meg nyugodtan mond meg a szüleidnek hogy utálod őket, és te jogilag független akarsz lenni anyádtól és apádtól is.

Nem lepődnék meg, sőt meg is érteném anyád döntését ha azt mondaná, hogy

"itt egy szatyor ruha, és tűnj el a házamból, életemből.. Nesze neked függetlenség! Élj ott ahol akarsz és élj úgy ahogy akarsz...

2013. szept. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
Nem a pénz a lényeg most,hanem az,hogy totál független legyek tőle.Mert amíg nem vagyok az,el sem tudok költözni,mert tudom,hogy bárhonnan visszahozatna,csak hogy idegesítsen.
2013. szept. 4. 16:19
 3/37 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves vagy? közel a 18-hoz?
2013. szept. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 piriiiiii ***** válasza:
88%

Nem értem, mi itt a baj.

Egyszerűen pimasz, szemtelen kölyök vagy.

Sehogy nem tudsz függetlenedni tőle, míg nem vagy 18.

Legfeljebb úgy, ha kiderül, hogy alkalmatlan a nevelésedre, ami mondjuk igaz is, mert ezek szerint még egyszer sem kevert le neked egy nagy pofont, pedig szükséged lenne rá, négyes átlag ide, vagy oda.

De komolyabb dologra volna itt szükség, mondjuk, ha verne, vagy nem etetne, vagy ilyesmi.

2013. szept. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
100%
Ha én lennék anyád, simán kiraknálak, kérned se nagyon kéne. Mondd meg neki, mit akarsz, és segíteni fog, hidd el! Aztán nem adok pár hónapot és leesik, miről szól az Élet,mert most még fingod sincs. De nem a lógásról és a hazudozásról, elhiheted!
2013. szept. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 piriiiiii ***** válasza:
100%
Egyébként mit jelent az, hogy "más dolgod volt"?
2013. szept. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:

17 leszek 3 hét múlva.

Az,hogy nem maradtam ott a suliba a dög unalmas órákon,szerintem nem akkora baj.

Miért is vagyok pimasz?

Mert máshogy gondolkozok,mint a maradi anyám?

A "más dolgom volt" azt jelenti,hogy fontosabb volt,mint az,hogy bent üljek kémián/éneken/rajzon/földrajzon és aludjak vagy zenét hallgassak/filmet nézzek.Csak olyan órákról jöttem el,ahol tudtam,hogy nem írja be senki azokat,akik nincsenek ott,vagy a tanárral jóban voltam annyira,hogy ki tudjam magyarázni magam,vagy tudtam,hogy úgyis tudok igazolást szerezni.

2013. szept. 4. 16:33
 8/37 anonim ***** válasza:
100%
Egy módon tudsz függetlenedni: keresel munkát, fizetsz egy albérletet és elköltözöl.
2013. szept. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 piriiiiii ***** válasza:
100%

És hogy fogsz leérettségizni? Akarsz egyáltalán érettségizni?

Figyelj, én is nem sokára leszek 17, és rühellem, NAGYON utálom a hülye tanórákat, teljesen feleslegesnek tartom ezt az egészet, de tisztában vagyok vele, hogy nem sokat tehetek ellene, ha később nem akarok utcaseprő lenni. Az érettségit jó lenne jóra letenni, hogy később jó melóm legyen, olyan munkám, amit szeretek is csinálni.

De hogy van négyes, vagy annál átlagod, ha a fél tanévben máshol vagy, mint az órákon?

2013. szept. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 AeonFLUX ***** válasza:
81%
Anyád jobban járt volna, ha abortuszra megy 17 évvel ezelőtt.
2013. szept. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!