Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az anyám tönkreteszi az...

Az anyám tönkreteszi az életemet. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Most megyek egyetemre, de szíve szerint nem akar egy fityinget se adni, hogy ott eléljek, és nem tudom mi legyen. Ha itthon vagyok minden nap ordibál velem, zsarol és fenyeget. Ilyenekkel fenyeget, hogy öngyilkos lesz, ezen felül folyton terrorizál. Utálok itt lenni, és a barátom ha itt van akkor előtte is ordibál velem. tegnap kaját akartam csinálni, de még addig sem hagyott, a barátomat szidta meg hogy reméli szakítunk. megkértem hogy hagyjon békén, és azt mondta ha vissza szólok még egyszer "belever a pofám a forró olajba". ellopkodja a bankkártyámat meg a laptopomat amikor itthon vagyok. Hogy a francba függetlenedjek tőle úgy, hogy sose lássam többé??? Mit tudnék melózni egyetem mellett?
2013. szept. 3. 21:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%
Nálunk dagály fürdő csomó diákmunkás volt náyron és többet kerestek mint mi mert kevesebb a levonasuk költözz el
2013. szept. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
jövőhéttől kollégista leszek. könnyű azt mondani h költözzek el amikor tanuló vagyok és nincs keresetem. a barátomhoz lemenni vonattal úgy szint pénz, ha meg is tudnám oldani hogy hozzájuk menjek hétvégénként ne haza, akkor is minden pénzem erre menne el.
2013. szept. 3. 21:52
 3/11 anonim ***** válasza:
66%

Nálam kb. ugyanez a helyzet, lassan eljutottam az öngyilkosság gondolatáug. Az egyetlen különbsèg, hogy èn továbbra is itthon èlek majd egyetem mellett...ha a barátom nem lenne, már èn sem.

.

2013. szept. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem levelező tagozatra jelentkeztél?


Nálunk csak azért akartam függetlenedni, mert anyámék elég rosszul álltak anyagilag, és nem volt normáis ruhám stb.

Igényem volt arra, hgoy jobban nézzek ki, utazzak stb. Ezen felül nem volt felhötlen anyámmal a kapcsolatom, de annyira durva nem volt mint nálad.

Mindezeket összevetve eleve levelező tagozatra mentem.


1,5 maradtam így otthon, közben megegyeztünk , hogy adok le valamennyi pénzt. Szerintem teljesen reális összeget kértek, az a minimum, hogy abban az anyagi helyzetbe beszálok pl. a kajába. A lényeg, hogy 1,5 év múlva elköltöztem albiba és elkezdtem a saját életem élni.


Ennek már 12 éve, azóta férjem és gyerekeim vannak. Ha visszatekerném az időt is így csinálnám, igaz nagyon sajnálom, hogy kimaradtak a nagybetüs egyetemi évek, az ilyen fajta bulizás, de legalább a magam ura voltam, és másképp kijutott a bulikból is. :-) Csak a koleszos élet maradt ki, sajna.

2013. szept. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%
'asszus ennyi idióta anya létezik? Le vagyok döbbenve. Kitartást nektek, az egyetemet ott ne hagyjátok!!!
2013. szept. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

diákmunkázok folyamat egyetem mellett 3 éve...

nehéz de kell a pénz megélni

én attól még itthon kínlódok mert ugye ez a kevés pénz sem elég csak kajára meg sulira:(

2013. szept. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
76%
De jár egy csomó támogatás, csak nézz körül a felnőtt világban! Ha kijelentkezel otthonról, akkor igényelhetsz rezsitámogatást, meg mindent. Csak akkor evvel az önfenntartással sokat kell foglalkozz, és lassabban haladsz a tanulással. A barátoddal hogy vagytok, nem tudsz hozzájuk menni, vagy együtt lakni?
2013. szept. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek. nos a barátom is a szüleivel lakik ahogy én, ötévesen van, így neki még van egy 13. éve középiskolába. ha lenne olyan szerencsém hogy jövőre egy egyetemre járnánk, akkor tudnánk az összeköltözést csak megoldani. Egyébként valamennyire még támogatnak is, pl apa küld majd pénzt, de neki sincs túl sok. remélem valami állást találok, vagy legalább félévtől kiharcolok egy ösztöndíjat
2013. szept. 3. 22:26
 9/11 anonim ***** válasza:
52%
5-ös! Nekem szólt?? 4-es vagyok. Ki mondta, hogy hagyja ot az egyetemet?? levelezőn nem is lehet elvégezni? Végső esetben ez is lehet alternatíva? Nekem 2 diplomám is lett levelező tagozaton, mi ezzel a baj?
2013. szept. 3. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
52%
Az a baj a levelezö tagozattal, hogy pl. itt keleten, ahol èn lakok, egu fodos kis èrettségivel vagy szakmâval maximim a plázákba mehet dogozni az ember - ott viszony nem nèzik el, hogy szombaton /pèntek dèlután suli van. Tudom, mert lejártam már a lábam, errefele nem nagyon lehet egyeztetni a kettöt.
2013. szept. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!