Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám megsértődött mert nem...

Anyám megsértődött mert nem igazoltam vissza facebookon?

Figyelt kérdés

Nem vagyok nagy facebook használó, képem sincs kinn, adminisztrátor vagyok pár oldalon, amit karban kell tartanom, a munkámhoz kapcsolódóan.

Nem is jelölgetek vissza mindenkit, mert bizonyos szempontok alapján igazolok csak vissza:

- legalább hetente beszélünk, köszönő viszonyban vagyunk

- barátok (3-4 ember)

- közelebbi ismerősök, akikkel munka miatt konzultálnom kell, itt könnyű őket elérni

- akik messze vannak, és szeretném velük tartani a kapcsolatot


Nem óhajtok gyűjteni sleppet, értem úgy, mikor a szomszéd öreganyja is bejelöl, mert egyszer látott átmenni az úttesten. Másrészt pedig letiltogathanám őket egyenként, mert nem hinném közük lenne az életemhez, vagy ahhoz ami fontosat kiposztolok, a valóban közeli barátoknak.


Anyám pedig rám szólt, hogy mi az, hogy én nem jelölöm vissza őt.

Én pedig mondtam neki, hogy ne haragudjál, de nem is foglak, mivel naponta beszélünk.

Erre teljesen besértődött, hogy mért nem ismersz?

Azt hittem viccel, de aztán láttam komolyan megsértődik, és mondtam, hogy ezt ő sem gondolja komolyan, hogy ilyen gyerekesen reagál erre, hogy nem jelölöm be, ezt a tinik szokták.

Nem akarom, hogy nézegesse az üzenőfalamat, meg a többit, ilyen egyszerű.

Nem, nem rakok ki részeges képet, sem semmi szégyellnivaló nincs az adatlapomon, egyszerűen csak zavar, hogy bármit nézeget a falamon a hátam mögött, mint valami nyomozó.


Majdnem, hogy rám erőszakolta magát, hogy de akkor is jelöljem vissza, mert mivan ha valaki rajta keresztül akar megkeresni, meg lehet, valaki azért nem jelöl majd engem vissza, mert nem tudja, hogy ki vagyok, nélküle.

Minél inkább erősködött annál nevetségesebb lett.

Olyan érzésem volt, mintha az email címem kódját kérné el, azon a jogon, mert az anyád vagyok.


Volt mással is konfliktusom, mert nem jelöltem vissza, sose gondoltam volna, hogy egy internetes közösségi oldal veszekedés témája lehet, ki kit jelöl vissza, ha belegondolok, egyszerűen nevetséges...


Tapasztalt valakit hasonlót?



2013. aug. 27. 11:21
1 2
 1/13 anonim válasza:
Igen.100%hogy megsértődne!!!
2013. aug. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
Én visszajelöltem, gondolván mobilról is netezek, talán egyszer hasznomra lesz. Anyám nem a sértődős vagy FB s fajta, így nem zavarta volna, de abban igazat adok ha minden nap beszélsz vele, értelmetlen ez a dolog.
2013. aug. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem excsajom volt facebook mániás, mindig végigkérdezte hogy ki miért lájkolt, honnan ismerem, satöbbi. Aztán jött az hogy miért nem jelöltem be a szüleit is.


Utána az volt a baja, hogy szakítás után töröltem őt is meg a szüleit is, és hogy jajj szegény szülei mit ártottak nekem hogy töröltem őket...


Meg alapból, annyira gáznak érzem ezt hogy írjuk ki hogy mennyire szeretjük egymást, toljuk mindenki pofájába, és még a háttérképünk is rólunk legyen...hát a f_szomat a facebookba.


Most már csak hírolvasóként használom a kedvenc oldalaimhoz, ismerősök hülyeségei kikapcsolva, chat kikapcsolva, és én is csak minimális hülyeséget zúdítok a világra.

2013. aug. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Én csak azon lepődtem meg, hogy ezen mért kell úgy kiakadni.

Amúgy meg facebookon kívűl, ott a telefon, utálok úgy beszélgetni, hogy chatelek.

Ha meg mégis messze leszek, akkor az email címe meg van...nem tudom mit kell ezen úgy problémázni.

Meg azt vettem észre, aki bejelölt anno, elkényelmesedett, és azon akar intézni mindent, születésnapomon már szinte alig akapok sms-t, mindenki csak oda bök egy boldogat, ami persze nem nehéz, főleg, hogy kijelzi, kinek mikor van, szóval még észben sem kell tartani....ezt nem nevezném teljesítménynek.

Lassan már arra se veszik az emberek a fáradtságot, hogy két lépést odébb menjenek, inkább küldenek egy üzenetet...

2013. aug. 27. 11:46
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Jelöld vissza, és tedd be rögtön a Korlátozott listába.

Akkor az ismerősöd lesz, mégsem lát semmit, csak amit vadidegenként amúgy is látna.

A kecske is jóllakik, a káposzta is megmarad.

2013. aug. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Erre van egy nagyon találó southpark epizód ,nekem az ugrott be róla :D
2013. aug. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
ismerem azt a részt :)
2013. aug. 27. 13:22
 8/13 anonim ***** válasza:
26%

Az üzenőfal-téma csak ürügy. Anyád kontrollálni akar, mint egy kisgyereket. Ennyi az egész. Felnőtt ember vagy, a te dolgod, hogy kit jelölsz vissza, ha nem akarod, hogy belemásszon az életedbe, akkor ne jelöld vissza. (Az is sok, hogy naponta beszélsz vele telefonon.)


Tipp: ha beszélgetést idézel, akkor tedd is idézőjelbe, különben összemodósik a külső fél számára az, hogy ki kicsoda.


Igen, velem történt hasonló, de nem anyuka volt az ember. Szerencséjére, mielőtt kirúgtam volna, észbe kapott.

2013. aug. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

#8-asnak

Nem értem, milyen idézésről beszélsz, szerintem nem idézett senki senkit.

2013. aug. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Nem beszélek vele naponta telefonon, még itthon lakom.

Úgyhogy pláne.

Ha messze is laknék, nem beszélnék vele naponta telefonon, mert sok, és nem vagyok az a trécselős típus.

Nem szeretem az ilyen kütyüs, technikai dolgokon keresztül csevegéseket, nekem személytelen.

De 8#-s rátapintott a lényegre, csak azt hittem én beszélem be magamnak, még kívülről nem is olyan nagy dolog ez a téma.

2013. aug. 27. 16:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!