Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért utálom az anyukám?

Miért utálom az anyukám?

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok.Nem azt mondom hogy utálom de úgy érzem nem szeretem az anyukám..egész nap tanulok a suliban aztán hazamegyek és ott is tanulok emellett még takarítok néha főzök is és gondoskodom a 8 éves kisöcsémről..apa egész nap dolgozik, van hogy nem is látom egész nap mert reggeltől estig bent van..anyum meg hazajön délután (még mielőtt megjövök).Mikor hazaérünk a tesómmal anyu csak bevágódik a gép elé, iszik pár sört és estig bömbölteti a zenét..van hogy meg is ver minket ha valami nem úgy van ahogy neki tetszik..úgy érzem magam mintha én lennék a szülő ő meg egy neveletlen kamasz..de mégse bírnék elköltözni tőle mert van hogy néha esténként tudunk vele jókat beszélni mondjuk egy ideje már nem volt ilyen.Mikor szomorú vagyok és megölelném úgy viselkedik mintha leprás lennék és tol el magától..úgy érzem legbelül még szeretem de nem úgy néz ki mintha ő szeretne..tudtok valamit hogy rendbe hozzam a dolgokat? Mert nem szívesen költöznék el imádom a házat,a környéket és a tesómat is..

2013. szept. 7. 19:06
 1/7 A kérdező kommentje:
Most is csak a zenét bömbölteti:((
2013. szept. 7. 19:17
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem így kellett volna feltenned a kerdesed, mert itt nem utalatrol van szó! Másrészről, pedig nem kell állandóan ezzel a költözés dologgal jönni mindig, ha van valami probléma! /Nagyon sok ilyet olvasni tizen evesektol, nekem is voltak otthon gondjaim, de ugyan hova mehettem volna!?/


Nah, de hogy a kerdesedre is valaszoljak...

Ha en a helyedben lennék, akkor beszélnék anyukammal erről a dologról! Egyik du miután haza jön a munkából, hagyd egy kicsit, h szusszanjon egyet a munka után, egyen stb..., aztán mondd neki, h szeretnek veled beszélni valami fontos dologrol, ami engem nagyon bánt! Innentől kezdve pedig nem támadó jelleggel elmondod amit erzel! Hogy mennyire hiányzik neked, h szereted őt, es szeretnéd, h normális, szoros anya-lánya kapcsolat legyen köztetek, h többet foglalkozzon veled stb... Ne csak azt mondd, h mi az amit nem szeretsz benne, h csinál, hanem a pozitívumokat is, h rajojjon egy kicsit elhanyagolt téged es remélhetőleg fog változtatni a hozzáállásán!


Sok sikert!

2013. szept. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hidd el mehtenném de valahogy nincs hozzá bátorságom..
2013. szept. 7. 21:48
 4/7 anonim ***** válasza:

Az élet szornyen nehéz es ha te nem teszel érte, h jobb legyen, akkor ne sajnaltasd magad! Vegy erőt magadon es ne légy gyáva, már meg ne haragudj! Ha azt szeretnéd, h rendben legyen minden anyukaddal, akkor igenis állj elé es mondd el mit erzel! Ha nem probalod meg, biztos lehetsz benne, h nem lesz semmi változás! Másfelől, mit is veszithetsz? Semmit! Ennél rosszabb nem hiszem, h lehetne meg a kapcsolatotok, de ha esélyt adsz a jobbra, akkor talán van remény!


Fel a fejjel, bátorság! Ez rólad szól, ha igazán akarod ne halogasd tovább es beszélj anyukaddal!


Drukkolok! Sok sikert!

/Aztán, írj, h hogy sikerült!/

2013. szept. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Már beszéltem vele nem is egyszer és apu is de egyszerűen nem érdekli..

Már nem azért nem bántásképp mondom de nem vagyok hülye:D nem tűrtem sokáig már az elején szóltam neki többször is de miután rám nem hallgatott beszéltem apuval az se segített:/

Szerintem az lesz a legjobb ha tűrök a sok tanulás miatt úgy se sokat találkozunk..

2013. szept. 9. 19:40
 6/7 anonim ***** válasza:

Nah, nezd! En egy valamit megtanultam az élettől! Mindig úgy tervezd a jovod, h senkire nem szamithatsz! Senkire! Persze, oke szép dolog a család fogalom, de sajnos az igencsak megbukik, ha valami rossz történik az emberrel es csak azt veszed észre, h nincs melletted senki a bajban! Szóval, ezzel azt akarom mondani, hogyha tényleg megtettel minden toled telhetőt minden téren, akkor bármennyire is fáj, de hagyd! Ne pazarold az energiad olyanokra, akik nem foglalkoznak veled es nem vagy fontos nekik! 15 vagy meg igencsak gyerek, vagy ha tetszik kamasz, de már gondolkodni tudsz úgy, mint egy felnőtt! Legyen celod az életben es kuzdj azért! Ha anyukaddal már semmi remény, ne keseregj, lepj tovább es próbáld kibírni ezt az időszakot, amíg ott vagy! Hidd el, amikor felnőtt leszel, jő allasod lesz, szerető ferjed, később családod, rájön, h mit vesztett! Téged!!! Ha valaki ilyen családi háttérrel fel tud mutatni valamit az életben, akkor annak megemelem a kalapom es minden tiszteletem az övé! Légy te is ilyen! Mondom meg egyszer: ha mindent megtettel es már nem rajtad múlik a dolog a továbbiakban, akkor ne foglalkozz vele tovább es koncentralj magadra! A te lelkiismereted tiszta legyen, ez a lényeg!


Egyébként, ezeket nem csak a légből kapom, pontosan tudom min mégy keresztül! En csalódtam az egész csaladomban úgy, h elvileg mi összetartó család vagyunk es a családnál nincs fontosabb! De persze az ember ezt nem tudja addig, amíg nem jön a baj, ahol segíteni kellene! Tudod ki volt az, akiben a legnagyobbat csalódtam es emiatt már csak felszínes a kapcsolatunk?: az anyukám! De kész, lezartam ezt a dolgot es tovább léptem, en vagyok az egyedül, aki képes mindenre, persze akarni kell!


Ne csüggedj! Te megprobaltad! Sajnálom! Talán, valaki más tud okosabbat mondani, de en a helyedben már nem tennek semmilyen lépést az anyukad felé, nem érdemel meg egy ilyen lányt!

2013. szept. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod látom te átérzed és nagyon kedves vagy hogy bíztatsz:)

Hát már vannak terveim asszem kibirom ezt a rövid időt..

2013. szept. 10. 18:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!