Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miert van az, hogy ha van...

Miert van az, hogy ha van penzem akkor mindent magamnak kell venni?

Figyelt kérdés

Ha van zsebpenzem akkor szinte mindent abbol kell vennem. Ha megyunk bevasarolni az alap eteleket megveszik a szuleim, de ha mar leveszek a polcrol egy csokit akkor 'van penzed, vedd meg abbol' vagy, ha ugy dontok, hogy nem szendvicset szeretnek vinni suliba, hanem inkabb utkozbe bemennek a peksegbe akkor is a sajat penzembol kell megvennem. De, ha nincs penzem szo nelkul adnak ilyenekre. Az, hogy ruhakat, sminkcuccokat meg egyeb dolgokat a sajat penzembol kell megvennem azt teljesen megertem. (pont ilyenekre gyujtom mindig a penzt) de az, hogy minden mast...

szerintetek igaza van a szuleimnek?

15L


2013. szept. 8. 13:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem kicsit következetlenek. Én úgy gondolom a szülők (én is az vagyok :) szeretik az észérveket és a logikus dolgokat. Kérd meg őket, hogy üljetek le és beszéljétek meg, hogy mi az, amit ők biztosítanak neked, és mi az, amit a zsebpénzedből oldasz meg. Praktikusak a jegyzetek is, sőt, nagyon fontosak. Vegyetek elő egy nagy fehér lapot és legyen két oszlop. Az egyik az alap, amiket ők fizetnek, a többi pedig a másik oldalon, amit magadnak veszel meg, ha telik rá. Részemről, ha a szendvics helyett péksüti a zsebpénz oldalára kerül, akkor sajna, ha elköltötted, viszed a szokásos otthoni szendvicsed, én nem fizetem ki, mert nem ebben egyeztünk meg, és fordítva a másik oszlopra is, természetesen. Tisztázd le a helyzetet, csak 10-15 perc és akkor mindenki tudni fogja, mi az, amiben megegyeztetek. Nekünk beválik, a legtöbb helyzetre megoldás, ha írásban tisztázzuk a feltételeket. :) Sok sikert! :)
2013. szept. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%

akkor van igazuk,ha nagyon rosszul álltok anyagilag..-amúgy én sem tartom ezt normálisnak.

Ebben a korban még a ruháimat is a szüleim vették.nem is telt volna rá a pénzemből

2013. szept. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%

Első! A zöld pacsira akartam kattintani, de néha meg-megugrik az egerem és a kékre ment! Bocs, 100%!!

Bocs az offért.

2013. szept. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

amikor 16 évesen dolgozni kezdtem, a fizetésem harmadát minden hónapban le kellett tegyem az asztalra! és nem azért, mert éheztünk, hanem hogy szokjam, hogy vannak rendszeres havi kötelező kiadások, és tanuljam meg beosztani a pénzt!


egyébként ezek a pénzek mentek a lakástakarékomba

2013. szept. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat! Amit az elso irt az nem rossz otlet:)

amugy nem vagyunk gazdagok, de azert nem is ehezunk. Atlagos szinvonalon elunk.

amit az utolso irt az meg kicsit masabb. Azert itt nem egy fizetesrol van szo, hanem 5-10 ezer forintokrol, amiket ugy gyujtok ossze, hogy eladok regi ruhakat, vagy kapom nagyszuloktol/rokonoktol szulinapra, nevnapra stb.. Tehat nem hiszem, hogy ebbol nekem barmit is le kene tennem, hisz mar egy nadrag 3ezernel kezdodik a felsok/pulcsik is akorul vannak. Ruha az meg azert csak kell...tehat egyatalan nem folosleges dolgokra szorom el a penzt:)

2013. szept. 8. 14:59
 6/11 anonim ***** válasza:
A szüleidnek egyáltalán nincs igazuk. Ezzel csak azt érik el, hogy letagadd előttük, ha van pénzed. Az én szüleim azt csinálták, hogy amikor elmentem táborozni, adtak zsebpénzt. Ha hazavittem megdicsértek, és azt mondták, hogy az az enyém, hiszen nekem adták, én meg nem szórtam el. Persze még kisebb voltam mint te most, csak azt akarom mondani, hogy nem csak téves, hanem szerintem kifejezetten káros ez a hozzáállás. Próbálj velük beszélni. Az is megoldás lehet, hogyha a pénzedet nem hordod magaddal, hanem beteszed egy kis dobozba, és csak akkor veszed ki, ha el akrod valamire költeni. Így a szüleid sem érzik azt, hogy van pénzed, tehát nem kell adjanak.
2013. szept. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az en szuleim is igy csinalnak. A nagyszuleimtol unnepekre, szulinapomra penzt kapok ,mert egyaltalan nem tudjak ,hogy en mit szeretnek. En arra a penzre mast szeretnek venni de ruhakra koltom, meg pl. en vettem a szobamba a fuggonyt meg a sotetitot csak mert kicsit dragabb volt ami nekem tetszett. Mindig azt mondjak ,hogy a nagyszuleim azert adjak a penzt ,hogy vegyek ra szukseges dolgokat. De nem. Azert adjak,hogy azt vegyek magamnak amit szeretnek. A szuleim ezt nem ertik meg. Azt szoktam a fejukhoz vagni ,hogy ha mar van gyermekuk akkor annak nem csak etelre van szuksege hanem ruhara meg egyeb dolgokra ,de ok ezt nem tudjak felfogni. Ilyenkor mindig elkezdenek velem ordibalni es veszekedni. Elzavarnak. Pl. en magamnak szeretnek laptopot venni, van is annyi penzem csak nem merek ,mert akkor nem fog maradni penzem ruhara... Anyamektol semmi zsebpezt nem kapok. Azt hallom en is,hogy ha kell akkor vedd meg ,mert van penzed. Semmi hulyeseget nem veszek magamnak, se smink se semmi. Ha az iskolaba nem viszek itthonrol semmit akkor a legolcsobb perecet veszem meg... Bocs az ekezetekert es az eliraokert. Egyutt tudok veled erezni,hidd el. 14L
2013. szept. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
19%
Teljesen igazuk van. Van egy szint, amit egy szülő meg tud adni. Ha ennél többet akar a gyerek a kelleténél nagyobb igényei miatt, akkor azt oldja meg saját zsebből és ebbe beletartozik a plusz csoki is.
2013. szept. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
61%
16:4o-es vagyok. Nagyon nincs igazad előző! A szülőnek azért kötelessége,hogy a gyerekének ruhákat vegyen!
2013. szept. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Utolsó előtti:


oké akkor megveszi a csokit meg a péksütit, de akkor a ruhákat állják a szülők, hiszen úgymond ez a dolguk!

2013. szept. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!