Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A női megérzések mindig...

A női megérzések mindig igazak? Lehet, hogy csak beképzelek magamnak mindent és feleslegesen?

Figyelt kérdés

Annyira azt érzem, hogy megcsal a férjem és ez borzasztó, mardos mindenem belülről. Iszonyú. Lehet én vagyok a bolond és csak kombinálok?

Régebben álmodtam is ilyet, vagyis, hogy megcsal. Sosem voltam féltékeny, soha. Még akkor is jót nevettem, hogy miket álmodok, pedig lehet valóban megcsal?

Amikor egy-két gyanús dolog volt és utánajártam, megfigyeltem, majd sokan mondogatták, hogy igen látták mással, elkezdtem gyanakodni. Rákérdeztem, kértem őszintén mondja el, mert így megőrülök már, nem bírom. Mindent tagad és felháborodik, ha szóba kerül. Van, hogy csak felvetem, hogy biztos a csajodnál voltál, mire ő elvicceli és poént csinálunk az egészből, de nekem akkor is kétségeim vannak. Sokszor nagyon sunyi a férjem és tud hazudni, mint a vízfolyás, sajnos, tehát nem lehet megmondani mikor mondd igazat, mert olyan dolgokat hazudott, és állított valósnak, amikről nem is gondoltam volna, hogy nem igazak, úgy előadta magát. Bár azt mondta csak ez a 2 dolgog volt, amit eltitkolt, soha többet nem hazudik. Nehezen bízok emiatt benne, hiába tagad, valami azt súgja átver. Csak nem tudom miért jó így?! Amikor hírbe hozták egy nővel és valóban sokat hívogatta, majdnem szétmentünk. Kértem váljunk el, ne bántsuk egymást, mert ha én nem vagyok számára megfelelő, vagy elég; engedjük el egymást és keressen mást, nem kell titkolózni, hazudozni, váljunk el békében. De könyörög értem, sírt és kérlelt, hogy ne hagyjam el, szeret minket és szereti a családját, velem akarja leélni az életét. Heteken keresztül könyörgött, hízelgett, meghunyászkodott(ami már nekem volt kellemetlen) de én már kiábrándultam, mikor telefonon is rajta kaptam, hogy gyanúsan beszélget valakivel. Csak elszúrtam, mert akkor kellett volna rátámadnom és megnézni kivel beszél, de nem akarom elhinni, hogy tényleg csal.

A női megérzésekben mindig lehet hinni?

Ha megcsal, akkor miért ragaszkodik hozzám? Nem értem. Ha pedig nem csal meg, akkor miért ilyen gyanus és sunyi és miért törli ki az üzeneteit és a híváslistát? Miért kapcsolja ki a telefont, ha alszik, miért viszi mindenhová magával? Régebben azt se tudta mikor hol a telója. Miért vannak gyanús ajándékai: parfüm, pénztárca, öngyújtó, pullóver. Amiket állítólag egy kollégájától kapott, de ő nem vett neki semmit?! És mostanában nem is találkoznak, még a telefonszáma sincs benne a telefonjában! Akkor miért ajándékoz a férjemnek, mikor én úgy látom nem is olyan nagy haverok, sőt.

Próbáltam lebuktatni, ami eléggé undorító részemről, de kétségbe vagyok esve. Viszont nem sikerült, valahogy mindig rosszul sült el és nem jutottam előrébb, így mára már nagyon ügyes és még jobban odafigyel mindenre, ha valóban megcsal persze. Mert már nincsenek gyanús helyzetek, vagyis ezidáig. Mert ma hihetetlen, de szívesen felajánlkozott az anyósomnak, hogy elmegy ő vásárolni. Ő, aki utál vásárolni?! Persze én a gyerekkel nem voltam itthon egész nap, tehát este tudtam meg, hogy odavolt, ő számolt be róla. Kimosott, behajtogatott, és eldicsekedte ezt is meg azt is megcsinálta. Olyan normális volt és túlzottan kedves, mikor hazaértünk. Máskor olyan mufurc, mindenért pöröl, hogy meg kell csinálnia.

Vagy csak én keresem a kifogásokat? És nem hiszem el, hogy szeret és valóban igazat mondd és nincs senkije? Most bolond vagyok?!

Légyszi segítsetek, hogy tudnék nem kombinálni és élni nyugodtan, mikor ilyenek járnak a fejemben?!


2010. ápr. 24. 22:08
 1/4 anonim ***** válasza:

nem olvastam el mert késő van.. de a gondolataidat te irányítod. És tudja róla hogy a világot kizárólag olyannak látjuk, amilyennek hinni akarjuk.

Soha nem azt hisszük amit látunk, hanem azt látjuk amit hiszünk.

Magyarul: bízz önmagadban. És szeresd magad. Nem tudod elhinni magadról hogy szerethető vagy (mert nem szereted, értékeled magad eléggé), ezért úgy érzed nem vagy elég jó, ezért gondolod hogy mást keres a párod mert te nem vagy elég jó.

Mellesleg bebizonyították hogy az ember aggódásának 95% soha nem következik be. Tehát fel a fejjel, és szeresd magad, értékeld magad. Gondolkodj pozitívan. Te irányítod a gondolataidat amik pedig az érzéseidet okozzák. Miért gondolnál olyanra ami fáj neked és mindeképpen kifejezésre jut személyiségedben (rossz kedvű leszel, máshogy közeledsz a párodhoz stb.)?

Pozitív gondolkodás. Színleld azt hogy nincsenek negatív gondolataid, önkorlátozó hiedelmeid, neked csak pozitívak vannak. Először nehéz lesz. De utánna egyre jobban fog menni és eltűnnek a félelmeid. Ha arra gondolsz amit akarsz, nem pedig arra amit nem akarsz félelmeid csökkennek. Egy bizonyos ponton eltűnnek.


Ez nem egy nehéz dolog. Tök egyszerű. Mégis a legtöbb ember képtelen megtenni. Mert fegyelmezetlenek és lusták, és igazándiból nem is akarják a változást.

2010. ápr. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia! Én sok sok évig hazudtam magamnak. A párom soha nem csalna meg, én érzéseim csak önbizalomhiányból fakadnak. Francokat! Hat év után kiderült hogy minden amit éreztem igaz. A jelek: késői kimaradás, telefon eltűnik, üres telefon, félrebeszélés....

Amikor elváltam akkor jöttek a hírek, de már akkor nem érdekelt. Ma már boldog kapcsolatban élek, persze itt is vannak problémák. DE nem félelemben élek, s érdekes módon nincs is olyan régi női megérzés, hogy megcsal a párom.

Járj utána, légy hideg, magabiztos.

2010. ápr. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A férfiak jó része stabil pontra vágyik, és mellette tart szeretőd. Ha úgy érzed megcsal, ráadásul sunyi is miért nem hagyod el? Nálunk is ez ment, szeretők tagadás, esküdözés mindenre és a vége mégis válás lett. Jobb lett volna előbb mint 26 év után maradni egyedül. Akkor még van esély az újrakezdésre.
2010. ápr. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Ruby04 válasza:
A nők mindent qvára levágnak. Nem tudom, hogy csinálják, de mindent! Ez biztos vmi törzsfejlődési maradvány. Nem tudom.
2021. jún. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!