Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Valaki segítsen össze vagyok...

Valaki segítsen össze vagyok zavarodva! Refluxot állapítottak meg. Most akkor mit ehetek? Ezért nem ehetek bármit! A neten van fent ezzel kapcsolatba diéta. Mit lehet enni. De.

Figyelt kérdés
a háziorvos szerint nem lehet se vaj,se margarin,se alma,mandarin.Úgy kb.ne egyek semmit.De a refluxos diétába van margarin,alma,mandarin.akkor?
2011. márc. 3. 12:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Pár éve nekem is megállapították (gyomortükrözéssel) a refluxot, gyógyszert átmenetileg szedtem, de most már nem. A gyakori köhögés zavart, nem mindig "ég a gyomrom" most se. Azt vettem észre, hogy ha sokat eszem egyszerre, akkor inkább előfordul és este nem szabad későre hagyni a vacsorát. Elvileg minden, ami savas, fűszeres, zsíros étel, az panaszt okozhat. Próbáld egyenként kitapasztalni, hogy mi nem okoz panaszt, mit kell kerülni. Én magamon se mindig igazodom el, kívánom a salátákat, savanyúságokat és ált. nincs is tőle semmi bajom. Több édesség után viszont néha ég a gyomrom...
2011. márc. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nekem is tükrözéssel állapították meg.olyan mintha nem is szednék rá gyógyszert,semmit nem ér..a legszörnyűbb,hogy nem ehetek azt amit szeretek.Magamra külön kellene főzzek!ennyit a sültkolbászról.Igazából hajlandó lennék mindezt megvonni magamtól,ha elmúlasztaná a panaszomat!Az alakomnak nem árta néhány kg-al kevesebb!:)
2011. márc. 3. 13:21
 3/3 anonim ***** válasza:

Felejtsd el amit az orvos mondott, az orvosok SEMMIT nem tudnak a táplálkozásról! Nekem is volt refluxom, ez egyszerűen a test elsavasodása, nem tudja a gyomorsavat semlegesíteni. Én saját magamtól jöttem rá (meg nagyon sokat utána olvastam), hogy mitől van: leginkább a cukortól és liszttől! Ezeket TILOS, minimális mennyiségben is savasítanak! Ezeket tilos: édességek, üdítők (100%-os levek is cukorszirupok!!!), pékáru, chips, sültkrumpli, tészta stb...


Ezen kívül sok nyers zöldséget kell enni, mert az lúgosít! És ami szintén nagyon jó az a Theodora szénsavmentes - ez a leglúgosabb ásványvíz! Ha ezeket betartod 2-3 nap alatt végleg elmúlik a savasodás. (ja és nem az savasít ami savas: pl a citrus félék savasok, de lúgosítanak)

2011. márc. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!