Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám megakar halni miattam....

Anyukám megakar halni miattam. Ilyenkor mit tegyek?

Figyelt kérdés
Állandóan ordibál velem, fenyeget. 16 éves vagyok. Semmi rosszat nem tettem, és a tanulmányaim se okoznának gondot. Nem mondja el hogy miért halna meg miattam

2013. szept. 8. 20:16
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
Érzelmi zsarolás! Ne vedd magadra angyalom, valószínű hogy nagyon gyenge lehet az idegrendszere.
2013. szept. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Lelki zsarolásnak tűnik. Nehéz megtanulni nagyon, de azzal teszed a legjobbat, ha ilyenkor tojsz a fejére. Elmagyarázhatod neki, hogy szereted, de attól, hogy zsarol, fenyeget és ordibál, azzal csak ellök magától...
2013. szept. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű hogy édesanyád még nem nőtt fel... nem mindenki alkalmas arra, hogy szülő legyen. Van neki valami problémája jelenleg?
2013. szept. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Zsarol... Azért nem mond semmit, mert nincs is rá oka!
2013. szept. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
85%

én 10éves korom óta kaptam anyámtól h miattam fog meghalni. aztán kb 3éve már egyenesen aztmondja h miattam lesz rákos. most május vége fele hagytam ott most apámnál lakok, néha még bent alszok nála meg ha suli miatt közelbe vagyok akkor beszélek vele és mióta otthagytam totál megváltozott és jóirányba :D jó hogy van kit b..szogatni ennyi :D (csak ő ezt még a fejemhez is vágta XD) egyébként már kb 14 éves korom óta minél kevesebbet voltam otthon emiatt, sőt volt hogy ő vágott ki de kikell bírni :)

19/l

2013. szept. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Semmit nem tudsz tenni mert nem a te hibád. Anyukádnak nem veled van baja, hanem saját magával, nem tudja a saját problémáit feldolgozni, megoldani, felismerni így könnyebb kivetíteni másokra, mint elismerni a saját gyengeségeit, gyarlóságát. A saját gyengeségeit ellensúlyozza úgy, hogy meg próbál másokon erősködni.


Az ilyennek sose leszel elég jó mert, mind olyan mártír alkat a sápítozás és siránkozás az életük üzemanyaga.


Egyet tehetsz: elengeded a füled mellett aztán ő is lehiggad ha elmúlik az idegroham.

Egyébként meg a pszichológusok tudnának neked mesélni az ilyen lelki zsaroló fajtákról.


Sosem fogja megindokolni neked, miért mond ilyeneket mert nem is tudja megindokolni mert neki minden dolog egy legyőzhetetlen probléma forrás mindennel baja van. Saját magát nem képes helyre rakni akkor, hogyan oldaná meg az egyéb hétköznapi problémáit? Ilyenkor jön a megölöm magam roham mert nem tud, mit kezdeni az egésszel. Persze ez csak nyavalygás valójában az ilyen fajta ember sose emel kezet magára mert magukat annál jobban szeretik csak mindig más rondít bele az életükbe szerintük. Rettenetesen egoista, gyenge, önző, gonosz, gyermekded lélek az anyád.


Két dolgot mondanék neked:


1. Ha tényleg rendben van veled minden akkor ne hagyd, hogy a földbe döngöljön és elhitesse veled, hogy te vagy a rossz.


2. Mindenki saját maga rendelkezik az életével. Ha ő el akarja dobni magától akkor az az ő önálló döntése lesz nem a te hibád és ne is legyen miatta lelkifurdalásod.


Mellesleg elmondanám, hogy az ilyen siránkozós, mindenki hibás csak ő nem, mindent másra kenő, fenyegetőző emberek még véletlenül sem lesznek öngyilkosok mert ahhoz gyávák, gyengék. Aki tutira meg akar halni az nem szól. Apró jelekkel üzen utána cselekszik de semmiképp nem drámázik évekig. Voltak öngyilkosok a környezetemben meg ilyen anyukád féle egyének is úgyhogy jól ismerem az ilyet.

Nem kell attól tartanod, hogy megteszi csak sírni szeretnek de azt nagyon meg sajnáltatni magukat.


Tudom, hogy rossz az én anyámnak is volt egyszer ilyen húzása de látta, hogy egyik fülemen be a másikon ki így rájött nem vagyok partner a lelki nyavalyáira így abbahagyta.

2013. szept. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon hálás vagyok minden válasznak! Köszönöm
2013. szept. 9. 16:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!