Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Meddig hordjak fekete ruhát,...

Meddig hordjak fekete ruhát, egyáltalán hordjak?

Figyelt kérdés

Pár napja halt meg apum, akivel kilenc éve nem beszéltünk, kicsi voltam viszonylag amikor elhagyott minket, elváltak, és Anyukámmal maradtam! Most sajnálom szegényt. Lehet másképp tenném, de az fáj, de nagyon, hogy nem csak velem, igazából egy gyerekével sem foglakozott! Persze most mindannyian sajnáljuk, és magam nevében, valóban sajnálom, még akármi is volt!


Szóval, hogy irtózom a fekete ruhától, de Anyukám azt mondja illik hordani, mert megszólnak, ha nem! Szerintetek?



2013. szept. 9. 16:29
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
83%
Senki sem várja el ezt, azt tedd, amit te jónak érzel!
2013. szept. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
78%

Igazéból értelmetlen folyton feketében lenned, elég a halál napjától számítva 1-2 napig hordanod és a temetés napján maximum.

Mi ezt nem vertük nagydobra, amikor nagymamám meghalt akkor én rocker voltam, tehát nem volt gondom a fekete ruhákkal, de amikor nagyapám halt meg tavaly akkor már picit gondban voltam de nem hordtuk egyik nap sem. Csak a halál utáni napon amikor keresztapáméknál voltunk, mert náluk lakott, meg a temetés napján és ennyi.

Fogadd őszinte részvétem!

2013. szept. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
91%
Én soha nem hortam fekete ruhát, úgy tartom, hogy a szyvünkben kell gyászolni és nem látványosan.
2013. szept. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

A régi felfogás egy évet írt elő, de ma már általában csak a temetésig hordanak feketét, vagy addig sem.

Mit szólsz egy köztes megoldáshoz, ami csak egy kis szalag a ruhádon? Kérdezd meg anyukádat erről. Mond, nyomaszt a fekete ruha, de így ki tudod fejezni a gyászt, s mások is elfogadhatónak tarthatják.

2013. szept. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
71%

Én sem hordanék gyászruhát soha, a fájdalmam csak rám tartozik minden esetben. Nem érdekel, mások hogyan állnak a kérdéshez, tehát nem zavar, ha valaki "hivatalosan" eljárva a kellő ideig hordja a feketét, de számomra ez a "rítus" nem jelent semmit.

Részedről meg még képmutatás is lenne (nem sértegetni akarlak!), hiszen jó ideje nem is beszéltetek egymással, lényegében idegen volt számodra.

2013. szept. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:
66%

A gyász belülről fakad és nem a ruha színéből.

Általában azért hord ilyenkor mindenki fekete ruhát, mert ez a megszokás illetve, hogy ne szólják meg. Én sem szeretem a fekete ruhát! Rakj egy kis fekete szalagot a mellkasodra, ha mégis szeretnéd valamilyen szinten a külvilágnak is tudatni, hogy gyászolsz.

2013. szept. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
86%
Amúgy meg elég szánalmas, ha valakit egy haláleset csak annyira ráz meg, hogy "jajj, a szomszéd Gizike lássa ám, hogy gyászolunk". Vicc.
2013. szept. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
83%
Hat erről egy közeli rokonom jutott eszembe: amikor az édesapja halt meg, csak a temetésre ment feketébe, amikor az anyósa, egy évig járt gyaszban. A "vicc " az egészben, hogy az apját szerette, az anyósat nem, de abban a családban ez volt a szokás es nem akarta, hogy megszoljak.....
2013. szept. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Ha felveszed a ruhat ne Anyud, hanem Apud miatt vett fel!
2013. szept. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
65%
Én nem hordok feketét senki halála után. Számomra a gyász belül zajlik és nem a ruha színén múlik...
2013. szept. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!