Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen szülő az ilyen? Miért...

Milyen szülő az ilyen? Miért kell még a párkapcsolati dolgokba is belekeverni a pénzt?

Figyelt kérdés

21/L vagyok, húgom 17 éves.

Nem csak a mi szüleinknél látom ezt, másoknál is, de szerintem ez a viselkedés annyira szánalmas.


Miért akarnak a szülők a lányukból egy pénzéhes ribit varázsolni? Nekem már van párom, de nekem is mondogatták sokszor, meg most húgomnak is mindig : "ne aggódj, keress valami gazdag pasit aki eltart, úgyis találsz" és hasonló mondatok garmadája.

Én megmondtam nekik, hogy gusztustalanul viselkednek, de ők nem vették a lapot, mert szerintük ez teljesen normális viselkedés, meg hogy régen is így volt, stb.


Olyan sok pénzéhes ribizli van, miért akarnak a szülők is még rátenni egy lapáttal? Húgommal egykorú egyéneknél is látom...hogy valaki 16-17 éves létére 30-35 éves hapsival jár, aki szemmel láthatóan tehetős.


Miért kell ezt? Vagy csak én akadok fent ilyesmin? Én komolyan nem értem, miért kell belekeverni a pénzt a szerelembe. Párom nem tehetős, engem az nem is érdekel, mégis cs*szegetnek a szüleim, mert "nem hozzád való", stb.


Miért? Egyáltalán hogyan gondolkodhatnak így egyes szülők? Ha ennyire pénzéhesek, miért nem ők teremtenek valahonnan pénzt maguknak?



2013. szept. 10. 19:53
 1/9 anonim ***** válasza:
26%
Kis naív vagy.
2013. szept. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem maguknak akarnak pénzt. Nektek.

Nem szép de tudják milyen szegénynek lenni ma.

2013. szept. 11. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%

Tényleg nem egy szép dolog, de a szüleid tudják, hogy máshogy egy ember már nem tud megélni. Nem rosszindulatuak, csak szeretnék anyagi biztonságba tudni a lányaikat.

Majd rájössz ha összeköltözöl a pároddal, és napi szinten feszültség lesz köztetek a pénz miatt.

2013. szept. 11. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

... épp csak azt nem tudják, hogy könnyen kiszolgáltatottságot eredményezhet egy gazdag pasival összekötni az életed. Aki gazdag, az se most jött le a falvédőről. Üzlet, amivel mindkét fél tisztában van. És megnézheted magad, ha elállsz ettől az üzlettől.

Kétlem, hogy a mai világban csak ebből lehet megélni. Csak az az igazság, hogy az emberek képtelen addig nyújtózkodni, míg a saját(!)takarójuk ér...

Egy házasságban (de legalábbis komoly kapcsolatban) kicsit több kell az anyagi biztonságnál, hogy jól működjön. Sokkal fontosabb, hogy hasonló legyen a hozzáállásotok a pénzügyekhez. És bumm, máris nem lesz vita abból, hogy ki mire költ a másik háta mögött. Ennyi a titok.

Kétlem, hogy valóban olyan kényelmes az élet, ha szex közben, vita közben mindig azt kell szem előtt tartanom, hogy nem bánthatom meg a másikat, mert ő ad enni, vagy legalábbis miatta élek olyan színvonalon, mint amilyenen. Magyarán hierarchia van köztünk. Elég volt az az alá-fölé rendeltség, amiben a szüleimmel vagyok anyagilag. Nekem pl. nagyobb kényelem az, hogy hasonló helyzetben nőttünk fel, hasonlóan kezeljük a pénzt, közösen(!) érjük el a közös céljainkat.

Ez nagyon emberfüggő dolog. Van, akinek lazán megy az, hogy ilyen megfontolásból válasszon párt. Én nem irigylem tőle, nekem nem ilyen igényeim vannak. Nekem nem is mondtak soha ilyet a szüleim. De ha mondtak volna, akkor sem érdekelne. Persze, az embernek kell a pénz. De nem mindegy, milyen áron. Egy kapcsolat önmagában attól, hogy el van eresztve az egyik fél, még nem lesz jobb.

20L, egy kis naiv.

2013. szept. 11. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem vagyok naiv, nagyon jól tudom, hogy milyen nehéz manapság megélni, de ahelyett, hogy azt mondogatnák, hogy tanuljon, hogy minél jobb állása legyen, helyette "keress gazdag pasit aki ELTART".

Az, ha valaki eltartatni akarja magát, szerintem önmagában undorító tulajdonság.

2013. szept. 11. 09:49
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Már nem azért kedves első, de a kérdező pont akkor lenne naiv, ha a szülei szavát követné.

Rokonéknál volt ilyen. A lányka fejét állandóan teletömték, hogy nembaj ha rossz a jegye, megesik, majd talál egy gazdag pasit aki eltartja. Ennek kb 5 éve. Most ott tartanak, hogy a lány egy végtelenül önző, nagyon anyagias lény, aki emellett buta mind a föld. 1 barátja volt eddig (mesélték), aki igaz h vmennyire gazdag(abb volt náluk), csak nem ejtették épp a fejére, és nem szerette (ki igen?) az anyagias kurvinyekeket.


Nekem öcsém van, 16 éves. A korosztályából rengeteg olyan lányt látok, aki nála akár 2-szer idősebb emberrel jár. Aki normális fiú, azt a 16-17 éves lányok le se sz@rják, mert sokuk olyannyira felszínes, és anyagias (vagy mondhatom úgy is, hogy "presztízs mániás"), hogy nem látnak tovább az ember pénztárcájánál.

És rendre látom, hogy a szülők elnézik. Itt bizony a szülőkkel és a nevelésükkel van a nagy probléma. Szerintem aki ilyeneket mond a gyerekének, maga is pénzéhes, csak nem tudta a "pénzes vágyait" beteljesíteni, ezért a gyerekkel próbáltatja meg ugyanezt.

2013. szept. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Engem évek óta eltart egy nem gazdag,de sok fizikai munkát végző férfi! Nagyon régóta élünk szeretetben,hűségben,békességben együtt! Az eltartottság,az eltartás nem feltételezi a szerelem hiányát és nem minősít egy kapcsolatot,ha az őszinte érzelmeken alapul!
2013. szept. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Minden normális értékrenddel rendelkező szülő tanulásra biztatja a gyermekeit, és nem azt mondja, hogy keressen egy pasit, aki eltartja.
2013. dec. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Most magamra ismertem, mert az én anyukám is ezt mondogatja egy ideje. De szerintem csak viccből, mert mindig nevetve mondja... De végül is ha szerelmes leszek valakibe, az nem a pénze miatt lesz. Az csak jó ha van, mert manapság már nehéz megélni, sajnos. :S

18L

2014. márc. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!