Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A ti szüleitekkel lehet...

A ti szüleitekkel lehet normálisan megbeszélni dolgokat?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem tudok kijönni az anyámmal. Semmit sem tudok vele megbeszélni, mert szerinte neki mindig mindenben igaza van és ettől nem tágít. Ma is lett volna egy probléma, amit meg kellett volna beszélnünk, hogy hogyan tudnánk megoldást találni rá, de neki az eszébe sem jut, hogy közösen keressünk valamilyen kompromisszumos megoldást. "Neked kell megcsinálni, oldd meg ahogy akarod." Egyébként nem nagy dologról van szó, csak annyi, hogy eddig én gondoztam a macskáját, amikor ő kb. hetente/kéthetente hivatalos dolga miatt egy-egy napra elutazott itthonról. Ezentúl viszont nem fogok tudni minden héten csak a macska miatt hazaszaladgálni, mert munkát is vállaltam az egyetem mellé. Felháborodás, lelki terror, "rád még ebben sem lehet számítani", stb.


De mindegy, nem is az alapsztori a lényeg, csak hogy egy ilyen banális dolgon is képesek vagyunk összeveszni, még ennyit sem tudunk értelmesen megbeszélni egymással. Na és persze nem ez az egyetlen ilyen történet, nyilván nem ez az egy eset akasztott ki annyira, hogy kérdést tegyek fel róla. Kb. hetente vannak hasonló típusú vitáink, ahol mindig nekem kell fejet hajtanom, akkor is, ha semmi értelme nincs az ő verziójának. (Mondjuk ha otthon laknék, több vita lenne. De kollégista vagyok, így valamivel elviselhetőbb.)


Elnézve az ismerőseim kapcsolatát a szüleikkel néha az az érzésem, hogy csak mi vagyunk ezzel így és mások, ha nem is mindent zökkenőmentesen, de viszonylag normálisan meg tudják beszélni a dolgaikat egymással. Mi viszont semmit. Mondjátok, hogy nem vagyok egyedül... :( Tudnátok valamilyen tanácsot adni esetleg? Én már teljesen elvesztettem a reményt, hogy bármikor is normális lesz a kapcsolatunk.


22N


2013. szept. 12. 23:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Nézd, anyukád jóval idősebb nálad, egy csomó dolgon túlvan, amin Te még nem.... valószínűleg csomót gürcölt, mire családot tudott alapítani és téged pedig egyetemre járatni. Ő már egy kiégett, megtört ember. Ne akard megváltoztatni (reménytelen) és ne is vitatkozz vele. Köszönd meg amit eddig érted tett és próbálj minél hamarabb a saját lábadra állni.


Egyes embereknek javíthatatlanul rossz a természetük, de ezt szinte mindig a nehéz élet hozza ki belőlük.

2013. szept. 13. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Amúgy szerintem inkább az a kivétel, ha valaki normális szülő (ember tud lenni) legtöbben belefásulnak az "értelmetlen" munkába.

Az én apám se jobb...

2013. szept. 13. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
régen én is így éreztem, de ma már sokkal jobb, és belátom, hogy majdnem mindig nekik volt igazuk! Mai napig jól kijövünk, és inkább én vagyok az, aki rossz természet, anyám meg elviseli, mert én a gyereke vagyok, aki néha hisztis, hülye és nem tudja mit akar, ezért hálás vagyok. Szerintem nem ritka, hogy normálisok a szülők. Én azt látom, mindenki segíteni akar a gyerekének, megteremti az iskolán felül a lakhatását, kolesz, v. albi, esetleg lakást vesz neki, aztán később házasságban is segítenek, építkezés, előleg v. hitelben nyújtanak anyagi segítséget. Nos, ha az olyanok lennének többen, akik nem törődnek az utódaikkal, akkor nem ilyen világban élnénk... A gyerekeknek szinte életük végéig kell a törődés, ők nem olyanok, mint a macskák, hogy fél évesen már le vannak választva. Szerintem neked is szükséged van anyukádra, és lehet, hogy csak most látod úgy, hogy elviselhetetlen vele. Sztem többet ad neked, mint gondolod, csak ezt képes az ember nem észrevenni, ha jól felidegesítik..
2013. szept. 13. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Apukámmal bármikor bármiről tudok beszélni.

Végül is anyuval is, de nekem apuval szorosabb a kapcsolatom.


A macskás dolgot abszolút megértem amúgy, neked a saját életedet kell élned, és a munka/tanulás azért fontosabb, mint, hogy egy macska béniszittere legyél...


28/N

2013. szept. 13. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mi sem jöttünk ki anyukámmal... Belátom, nagyon sokat segített,de a végén már ott tartottunk, hogy azt mondta, inkább elköltözik, de elege van belőlem, nem bír elviselni. Nos, elköltöztem, leérettségiztem, dolgozom, néha pár órára meglátogatom és ennyi. Eleinte rosszban voltunk, mára már elviselhetőbb.


18/L

2013. szept. 13. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az én anyám is ilyen, csak neki lehet igaza, ő semmiben nem hibás. Ha valamit próbálnék vele megbeszélni, de nem ért vele egyet, már meg sem hallgat, hanem elkezd üvölteni. Nem normális. Alig várom, hogy elköltözzek.
2013. szept. 13. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!