Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnám ezt az anyukámma...

Hogyan tudnám ezt az anyukámmal megbeszélni?

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok. Gerincferdülésem van ami súlyosabb fajta. S 3 éve korzettet hordok, hogy ezzel akadályozzam a romlást. Körülbelül 5 évet jártam gyógytornára de már abbahagytam. Régebben rendszeresen jártam a gyógytornászomhoz, illetve tornáztam otthon. A korzetett is rendesen viseltem. De ma már három hónapja lesz hogy nem tornázom, s nem hordom a korzetett egyáltalán. Anyukám folyamatosan ösztönöz hogy tornázál itthon, s hogy viseljed a korzetett. De egyik fülemen be a másikon ki. Tegnap pedig megígértem hogy elkezdem, de megszegtem a szavam s emiatt anyukám nagyon megharagudott.Mivel már több hete ezt hajtogatja próbálj meg ma már tornázni s hordani a korzetett. De én mindig azt mondom erre majd holnap... s ez megy már hetek óta. Emiatt már nem bízik meg bennem. Azt mondja lesz*rja hogy mi lesz a hátammal. De ugyanakkor a speciális schroth gyógytornához, amelyet itthon kell végeznem ha már nem járok a gyógytornászomhoz, szükséges hogy ott legyen velem s figyelje például hogy jól-e csinálok egy adott légzési gyakorlatot. Régebben mindig figyelte a tornámat, de most már nem mivel elég régen nem tornáztam. De én szeretném ezt megbeszélni vele, hogy segítsen nekem a gyakorlatoknál, de amikor felhozom ezt a témát azt mondja nem érdekel, nincs mit megbeszélnünk. Akkor most mitévő legyek?
2013. júl. 5. 07:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ő neked akart jót,de te hárítottad,meg előtte tulajdonképpen te sz&rtad le mi lesz a hátaddal,neki elege lett belőle és nem érdekli.Csodálkozol?
2013. júl. 5. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

17 éves vagy. Nőj fel! Tartsd be, amit ígértél és csináld a gyakorlatokat, vagy vállald a lustaságod következményeként fellépő egészségromlást.



A te hátad, a te egészséged, a te felelősséged. Nem anyukádé. Nem tud helyetted tornázni. Ennyi.


(Bocsánat a kemény hangnemért, de nekem is gerincferdülése van - most már enyhébb, mert én BETARTOM amit kell - és mindig felhúz, ha valaki ennyire nem törődik az egészségével.)

2013. júl. 5. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

1: eldöntöd, hogy mit akarsz és mire vagy hajlando, mit teszel meg a saját érdekedben? (De nam bla bla, hanem amit elhatározol azt meg is teszed!!!!)

2: Megkéred anyukádat, hogy ebben segitsen.

3: Ha megszeged a legkisebb mértékben is az igéretedet, nem rinyálsz, hanem viseled a következményeit!

2013. júl. 5. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én a helyedben azt csinálnám, hogy elkezdenék ott tornázni, ahol a ház legnagyobb tükre van. Ha anyukád látná, hogy próbálkozol, akkor szerintem idővel megenyhülne és segítene. Meg persze hord azt a szart, bármennyire is kényelmetlen, ezzel is csak az elszántságodat bizonyítanád neki.
2013. júl. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mit szeretnél megbeszélni az anyukáddal? Hónapokig zsolozsmázott neked, hogy hordd, és tornázz. Nem tetted, azt mondod, egyik füleden be, másikon ki. Aztán azt mondod, hogy elkezded, és mégsem teszed meg. Anyukád helyében én is azt mondom, hogy akkor csinálj, amit akarsz, ez a te hátad, a te életed, ha ferde akarsz maradni, akkor oldd meg egyedül.


Bocs.

2013. júl. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Így jártál, megértem anyudat
2013. júl. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a korrekt válaszokat, ösztönzőleg hatott ma már tornáztam is egy órát. :)
2013. júl. 5. 19:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!