Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti visszaadnátok a pénzt?

Ti visszaadnátok a pénzt?

Figyelt kérdés

Van egy barátom, aki most fejezte be (egyelőre) a tanulmányait, és kezdett saját életet.

Az anyja adott neki nagyjából 100 000 forintot, mert erre a pénzre mindenképpen szüksége volt a költözéshez, és nem tudta megkeresni. (Ez bonyolult.) Nem volt róla szó, hogy ez kölcsön, vagy csak úgy adja.

A történethez hozzátartozik, hogy az anyja mindig mindent megtagadott a sráctól. Elüldözte az apját a házasságból, aztán őt is kirakta a lakásból, a nagyszülőkhöz. (Ekkor még kicsi gyerek volt.) Utána megtartotta az egyedülálló szülőnek járó emelt gyerektartást sok éven keresztül úgy, hogy semmit nem költött a gyerekre. A lista hosszú.


A srác érthető okokból meg akarja szakítani a kapcsolatot az anyjával, mert másképp rabszolga módon élne nagyon sokáig. De úgy érzi, nem teheti meg addig, amíg a pénzt vissza nem adja. Úgyhogy most tépelődik, mert nem áll olyan jól anyagilag, viszont az anyját sem szeretné tovább elviselni.

Ti a helyében úgy éreznétek, hogy tartoztok? Mit tennétek?


2013. szept. 14. 16:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen anyám lenne, akkor ha beleszakadnék is, de vissza adnám a pénzt, és utána nem vághatná a fejemhez, hogy bezzeg ő segített, én meg így hálom meg...
2013. szept. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
hálálom...
2013. szept. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én is visszaadnám a pénzt. Ha megszakítom vele a kapcsolatot, akkor ne kiabálhasson rám kígyót békát, hogy kihasználtam őt, vagy megloptam, leléptem a pénzével, stb stb.
2013. szept. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!