Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondjam meg anyunak,...

Hogyan mondjam meg anyunak, hogy nem szeretem a mostani gimit?

Figyelt kérdés
Sajnos csak egy gyenge gimnáziumba ahová én egyáltalán nem akartam menni.A tanulmányi eredményem általános iskolában nagyon jó volt,csak a központi előtt egy nagyon rossz dolog történt és ez miatt nem tudtam magamhoz illően teljesíteni,ezért csak ebbe a gimibe vettek fel.Eleinte nem sírtam,hogy ide fogok járni,nyáron is próbáltam másra terelni a gondolataimat,de augusztus vége felé minden kijött rajtam.Amióta tart az iskola folyamatosan sírok és emésztem magam.Az osztályommal egyáltalán nem jövök ki jól,pedig próbálkozom nyitni feléjük,de nagyon nem vagyok senkivel egy hullámhosszon,ráadásul folyamatosan piszkálnak. Mindennap sírok,hogy csak ide vettek fel és ide kell járnom 4 évig,ahol tanulni,figyelni egyáltalán nem lehet.Sokszor a sírás órákon is előjön Amikor hazajövök kicsit jobabn érzem magam,de aztán eszembe jut,hogy holnap is iskola és újra,megint rám jön a hosszú sírás.Próbáltam felvetetni anyunak,hogy váltsunk iskolát(oda akarok menni,ahová először),de csak hárít és nem hiszi el,hogy nagyon rossz itt nekem.Mit tegyek?
2013. szept. 15. 12:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem mondod elég erélyesen. Mondjuk ahhoz elég vaknak kell lenni, hogy ne vegye észre, hogy a gyereke minden nap kibőgi a lelkét... Egyértelműen mondd meg neki, ne csak "próbáld felvetni"...
2013. szept. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szerintem is ez a legjobb megoldás...Hátha félévkor átmehetek.Egyébként szerintem azért hárít mert,tesóim egy másik gimibe jártak ami erős volt és a tanárok állandóan piszkálták őket.Szerintem ezért nem akar erről beszélni..é
2013. szept. 15. 12:51
 3/4 anonim ***** válasza:
Kezd úgy, hogy "anya, beszélnünk kell!" És mondd el neki, nem szereted az iskolát, hogy szenvedés az egész, hogy borzasztóak az a osztálytársaid, hogy nem lehet figyelni az órákon, hogy te majd tovább szeretnél tanulni, de ebből az iskolából esélytelen, hogy majd bárhová is felvegyenek, stb. Mondd el, hogy a másik suliba szeretnél menni, ahova eredetileg is. Anyukád ezt el tudja intézni, év közben is lehet iskolát váltani, s amíg tanköteles vagy, jó eséllyel át is vesznek.
2013. szept. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
"Anya átakarok iratkozni egy másik gimibe.Itt nagyon rossz.Nem tudok figyelni,az osztállyal sem tudok kijönni.Piszkálnak és nem kedvelem őket.Nekem ez itt nagyon rossz.Kérlek segíts átiratkozni félévkor."
2013. szept. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!