Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan beszéljem rá anyukámat...

Hogyan beszéljem rá anyukámat az iskolaváltásra? HELP

Figyelt kérdés

Röviden:


Engem felvettek egy olyan gimnáziumba,ahová én egyáltalán nem akartam jönni mert előre,tudtam,hogy milyen lesz...A célom egy erős gimnázium volt,de a központit egy rossz hír miatt nem tudtam hozzám illően megírni,gy csak ide nyertem felvételt Az osztályom botrányos.Piszkálnak,ócsárolnak engemet is és másokat is,a tanárok tanítása egyenlő a 0-val. Szeretnék egyetemre menni,no meg sokkal szívesebben járnék be a másik suliba,ha ott tanulhatnék.Sokat sírtam emiatt.Tegnap beszéltem barátnőmmel ő azt mondta,hogy feleslegesen sírok,nekem attól nem lesz jobb,inkább kapjam össze magam,és tanuljak normálisan valamint üljek le anyával megbeszélni a dolgokat,és hátha félévkor átvesznek.Ma elhatároztam magam,hogy beszélek vele.Mit mondjak neki?Hogyan legyek határozott?


Köszönöm:)


2013. szept. 16. 20:21
 1/8 anonim ***** válasza:
62%
Nyugodtan mondd meg neki, hogy nem felel meg a képességeidnek ez a suli. Meg fogja érteni és melyik szülő ne örülne annak hogy a gyereke többet akar elérni. Habár én azt tanácsolnám, hogy próbáld meg megszokni a helyet. Én most mentem a város legjobb gimnáziumába de nem nagyon találom a helyem egyelőre. Hihetetlenül nehéz, szóval gondold meg, hogy biztos akarsz-e 3-8-ig tanulni, stb. Arra is számíts, hogy különbözetit kell majd írnod...
2013. szept. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mivel a gyereke vagy, és ezért elvileg az érdekeidet nézi, pontosan ezt, amit ide leírtál, szóról-szóra.


Aztán hozzáteheted azt, hogyha nem sikerül az átvétel, annak nem lesz negatív következménye azon túl, hogy te továbbra is kellemetlen helyen leszel, szóval addig fogsz próbálkozni, amíg nem sikerül.

2013. szept. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Első válaszoló: ha egy gimi nehézséget okoz, mi lesz az egyetemen?
2013. szept. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok: Nem tudom még, de tényleg nehezen megy... Remélem ez még csak a nyári fáradtság és újra belerázódok...
2013. szept. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%
4-es nekem barátságosabb környezet a főiskola mint a gimi volt persze más a kettő
2013. szept. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mármint 3-as:)
2013. szept. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

5-ös!


Nem a környezeten van a hangsúly, hanem azon, hogy akinek egy gimi is nehéz... mit akar az egyetemen, főiskolán?


Mondjuk igaz, büfészakból Dunát lehetne rekeszteni. Visszagondolva... még abból a volt osztálytársamból is diplomás lett, akit érettségin meghúztak.


Mondjuk ennek nagyon nem így kellene lennie.


Kérdező!


Hányszor fogod még feltenni ezt a kérdést? Most harmadjára olvaslak!


Félév előtt úgysincs esélyed átkerülni.

NE picsogj, hanem tanulj! Ne csak azt, amit a "gyenge" gimidben leadnak, hanem annál sokkal többet, mert az "erősben" biztos, hogy jobban haladnak, többet várnak el.


És még ha át is vesznek, a következő az lesz, hogy azon siránkozol, hogy "nem tudok felzárkózni... itt mindenki jobb nálam! brühű!".

Előzd meg ezt!


Ha anyukád látja, hogy ez a suli meg se kottyan neked, akkor könnyebben fog arra hajlani, hogy megpróbálj átkerülni.

2013. szept. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 DeAnn ***** válasza:
tesómnak si sulit kellett váltani, amikor elkezdte a középiskolát, őt is állandóan piszkálták, nem voltak jó jegyei, elég rosszul érezte ott magát. iskola-pszichológushoz is elküldték az akkori sulijában, ő ezt alátámasztotta, hogy jobb lenne az iskolaváltás, átment egy másikba, onnan szinte haza se akart jönni.
2013. szept. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!