Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hova tudok fordulni segítségér...

Hova tudok fordulni segítségért mikor az édesanyja elakarja venni a gyermekem?

Figyelt kérdés
Az édesanya kiakarja sajátítani/mielőtt pálcát törnél kérdezz!!!egy apuka aki 59 éves és a kisfiam 7 és fél

#szem #Több mint 1 éve #zajlik a per #és a gyermekem #láttára megy tönkre.
2013. szept. 17. 12:12
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
83%
egy JÓ ügyvédhez
2013. szept. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Mióta van veled a gyerek, van-e erről bírósági határozat?


Egyáltalán nálad van-e a fiad elhelyezve hivatalosan.



Sokal több információt légyszíves.

2013. szept. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Kevés infó.

Közös felügyeletben vagy hogy van a gyerek Nálad? Van-e munkád? Exnejednek van-e? Iszik-e vagy folytat-e olyan életmódot? Te?

2013. szept. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Először is nem értem a gyereket miért nem kérdezik meg soha, hogy kinél szeretne inkább lenne. Másodszor: ez tényleg nagyon kevés információ, válóper esetén pedig csak az ügyvéd segíthet. Ha esetleg arra gyanakszol, hogy az anya bántja a gyereket vagy más gond van, akkor lehet kérni egy független orvosszakértő (pszichológus) véleményét.
2013. szept. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
37%
Kérjetek fel közvetítőt,mediátort.Jobb megpróbálni rendezni,mint bíróságra vinni mert az lassú ,nehézkes és egymás között is az érzelmek ,indulatok miatt sokkal nehezebb dűlőre jutni.Ezért jó egy hivatásos mediátor.
2013. szept. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Ha ilyen érzésed van, gyermekjóléti szolgálat, gyámügy első körben, aztán ügyvéd.
2013. szept. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Ügyvédhez, elsősorban.

A beadványokat semmiképpen se te írd meg, ha jó benyomást akarsz tenni a bíróságra.

Ebből gyerekelhelyezési per lesz, bizonyítanod kell, hogy jó helyen van a gyerek nálad, el tudod látni, stb.

Az anyának ugyanezt kell bizonyítania.

Ahol a bíróság megítélése szerint jobb helye van, oda ítéli.

És könyörgöm, a helyesírásodon javíts, mert az biztos nem jó pont, ha a 7 és fél éves gyerek jobban ír nálad... (márpedig remélem, hogy jobban ír...)

2013. szept. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Ez egy nagyon kacifántos történet..De próbálom röviden leírni.Mikor a gyermekem született én nős voltam az édesanya férjnél volt/nem éltünk soha együtt/A gyermekemet haza vitte a férjéhez,és az Ő nevét is kapta/független attól,hogy én voltam jelen a szülésnél is,és én közöltem a gyermekem születését a feleségemmel is.Az édesanya becsapta a férjét neki nem mondta meg az igazat!!!Amikor a kórházat elhagyták sírva néztem,hogy elviszik a gyermekemet,de az anyja megnyugtatott,hogy láthatom mindig/én sem tudtam mit csináljak/mondtam neki,hogy nem tudom meddig tudom ezt az állapotot fent tartani és 3 hónap után kértem költözzön el mert én ragaszkodom a gyerekemhez!!!!-addig is minden nap lopva látogattam mikor kihozta a levegőre/pedig Vecsésen laktak én meg a 2.ker-en.Az édesanya elköltözött az általam bérelt lakásba Angyalföldre./Elmondani szeretném mielőtt belekötnének és már az elején megmondtam,hogy nem válok el!!!!!/Hitegetés nem volt!!!!Tanúkkal tudom igazolni,de ezt az édesanya is elismeri.3 év gyes következett mindent én fizettem,minden nap a gyerekemmel voltam,ha az édesanya kérte ott is aludtam!!! A feleségem is elfogadta ezt a helyzetet.Az egész nyarat együtt töltöttük a balatoni házamban amíg a gyes tartott,azután már én voltam lent a gyerekkel volt,hogy 1 hónapig folyamatosan!!!-az édesanya nem jött le---még hétvégén sem---igaz hét közben dolgozott.Első év után vettünk közösen 1 lakástamit felújítottam minden lelett cserélve/igaz csak egy 58nm panel1 +2 félszobás/az édesanya nevére amit most letagad de bizonyítani tudom ,hogy közösen vettük még felvétel is van arról,hogy elismeri/rögzített hang/ és hogy teljes legyen a kép egy autót is kapott tőlem az Ő nevére,amit szintén elismer/igaz az autó most nálam van de nem tudom eladni mivel az Ő nevén van/---BOSSZÚ!-de folytatom.Az édesanya munkabeosztása olyan volt ,hogy másnaponként dolgozott akkor este 20h-ig mire hazaért cca 21h lett Én minden nap ott voltam mikor nem dolgozott akkor is!!!-mentünk a gyerekért a bölcsődébe később az oviba,amikor dolgozott csak én mentem/minden másnap/akkor én etettem fürdettem játszottam meséltem tisztába tettem stb. Nagyobb baj cca 6 éves koráig nem volt/eltekintve a kisebb vitáktól,de hol nincs?/ azután ment volna iskolába.---egyszer az édesanyja megkért vigyem el hozzám a gyerekemet ,mert ahol dolgozik buli lesz és egy vidéki barátnője nála fog aludni.Mivel elég nagy az a lakás voltam olyan hülye,hogy felmentem azt hiszen nem kell írnom,hogy egy másik pasi volt ott!! ott álltam a gyerekünkkel---és kértem menjenek el mert leszeretném fektetni!!!!-elmentek----de innen pokol lett az élet.Tudtam,hogy egyszer eljön mikor más hapsi kell hiszen cca 20 év van köztünk/de azt hittem a gyerekünk SZENT!!!Én szerettem volna,hogy menjen iskolába Ő nem!!!Ezért Nevelési Tanácsadóba küldtek/az óvoda is azt mondta,hogy iskola érett!!!Ott az édesanya max-san ellenem fordult,és kiállítottak egy olyan papírt,hogy az apa idézem" az édesanya tudta nélkül megjelent és az ajándékba vett autót is vissza lopta"nem így volt---de kérdezem ha így lett volna akkor is miért kell ezt egy iskolába váló íratáshoz ezt csatolni?/ha valaki nem hiszi bemásolom!!!

Lényeg az édesanyát javasolták/a gyermek gondnokságára/ ez nem ítélet csak javaslat/ a másik probléma az volt ,hogy én másik iskolába szerettem volna íratni ,amit Ő el is fogadott volna az elején de mégis abba íratta most jól figyelj!!! -idézem "SZUTYOK" iskolának nevezett rögzítve van/telefonon ellenőrizhető!!!Ilyen egy szerető anya!!!Ezek után már én nem járhattam fel a lakásba!!!---ezért az utolsó év úgy telt,hogy egyik nap nálam volt másik nap nála...ezt a gyerek is elfogadta--mivel jobb nem volt!!!---na most jön a legcsúnyább része a szennyes teregetés ---nem szoktam de a gyermekemről van szó!!!!

Amikor már éreztem ,hogy nem sokáig járhatok fel a KÖZÖSEN vett lakásba az iratok között találtam egy BÍRÓSÁGI ítéletet ahol az édesanyát 2 év próbára ítélték áruházi lopásért 21 e ft értékben lopott!!!!---én nem tudtam erről

a gyermek akkor volt 3 és féléves mikor ez történ mert vele volt /babakocsiba/ rejtette SZÖRNYŰ!!! mint a c......k Közben a köztünk levő viszony nagyon megromlott.Nincs vége...Ő közben felvette a nevem,eddig ez nem érdekelt ,de ezek után ebben a helyzetben már jobban /mikor más partnere-barátja van/Ő azt mondta,hogy ezt bárki megteheti bemész az Önkormányzatba és kéred a név változást 10 ezer ft...Nem akartam elhinni,hogy ez így megy.Elmentem azt mondták ez akkor lehetséges ha senkit nem sért a név és nincs a közeli hozzátartozok között ilyen nevű.De ha komolyabban érdekel menjek el az Igazságügyi Minisztériumba. Elmentem.Ott tudtam meg,hogy a nevemben kiállított egy papírt két hamis tanúval aláíratta és így vette fel a nevem!!!---ezért a Minisztérium hivatalból átadta a rendőrségnek okirat hamisítás miatt.Mivel a 2 év próbába ez beleesett összevonták és megbüntették 300e ft-ra./ Megjegyzem ha elmondta volna nem megyek el!!!!/Ezek után jött a gyerekemmel való zsarolás.

A következő módon!!!KÉRLEK FIGYELJ!!!-idézem/rögzített beszélgetés/"LudasMatyi 3szor adja vissza

1.Nem fogod látni ......../a gyereked/

2.Évekre vissza perelem a gyerektartást!

3.Nem fogod tudni eladni az autót

És per pillanat így is van!!!

Beadta a Bíróságra Ő a felperes és az első tárgyalás alkalmával csökkentették a láthatásom/ már 2 hetente láthatom hétvégén és hét közben 1 nap mehetek érte az iskolába.A szünet fele az enyém---kivétel a nyári/legfontosabb/ 11 hétből négy volt az enyém 2x1hét 1x 2hét itt tartok cca 3 havonta van egy tárgyalás eddig oda jutottam most kezdik az én tanúimat meghallgatni/de érzem ,hogy hova próbálják alakítani ,mivel mindenki Nő a Bíró is!!!/Az Ő tanúi 1 barátnő+ az édesapja össze vissza hazudnak/részben bizonyítani tudom/Ennyi röviden iskolába elvagyok a tanárok előtt vágva /Ők is Nők/ látják anya többet mehet a gyerekért biztos az apa a hibás!!!---sportra szerettem volna járatni /fiú gyerek de az anyja nem engedi---én fizetném!!!!papíron még közös felügyelet van de semmit nem érek vele!!!!Még nincs ítélet!!!De szerinte ez még több év!! és látom a gyermekem megy tönkre és egyre rosszabb a magatartása "zöld alma" minden nap És nem tudom elmagyarázni,hogy apa erről nem tehet!!! Lehet engem elítélni de én nevelni és gondoskodni szerettem /szeretnék!!/ a gyerekemről -de nem ez a lényeg!!!Pedig mindenhol azt hallom mi a gyerek érdeke.Én azt szerettem volna ha 50-50 % de az anyja nem fogadja el lényeg a BOSSZÚ!!!Így én is kénytelen voltam beadni egy ellenkeresetet mert nincs más lehetősége,és közben nézni ,hogy megy tönkre lelkileg a gyerekem!!!Sokan több szülő aki ismeri az óvodából,pszichopata!! .-az mert normális ember nem akarhat rosszat a gyerekének!!!-de hogy tudom bebizonyítani ilyen törvények mellett!!!Annyit elárulok a következő tárgyalás okt.eleje


Köszönöm,hogy elolvastad---minden tanácsot meghallgatok akkor is ha rám nézve hátrányos.

2013. szept. 17. 14:05
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem értek a jogi dolgokhoz, de szerintem nem nagyon tudsz mást tenni, mint jogilag rámászni az anyára.Mindent összeszedni, ami azt mutatja, hogy te alkalmasabb vagy a gyermek nevelésére, ill. ő mi miatt alkalmatlan. A másik felet is meg kellene hallgatni, így nem korrekt véleményt mondani. De a leírásod alapján morálisan nem egy követendő példa a gyerek számára. Te az anyagiakat hagyd, a lakást és az autót, mert az nem vet jó fényt rád, hogy ezen acsarkodsz az anyával. Én visszaadnám az autót is, hisz az csak egy tárgy, a fiad többet ér. Az egy jó pont lenne. Emeld ki, hogy anyagilag biztosítottál mindent a gyermekednek, de ne követelj vissza semmit, mert akkor úgy fog tűnni, te is csak bosszúhadjáratot folytatsz! A gyermekelhelyezésre koncentrálj, és add be, amennyiszer szükséges! Előbb-utóbb az anya pénzét és idegeit felemésztik a jogi hercehurcák, elfárad a védekezésbe, és ha te elég kitartó vagy, nyerni fogsz. A bírók sem akarják majd ezt az ügyet huszadjára tárgyalni, így engedni fognak talán. De azt is tartsd szem előtt, hogy a gyermek mindenképp megsínyli ezt az időszakot, meg leszel utáltatva vele, ő tönkre fog menni érzelmileg!

Sajnos a magyar jog nem ismer igazságot:( Mindent figyelembe véve, ha a gyerek érdekeit vesszük, akkor ő úgy jár a legjobban, ha nem pereskedtek a feje fölött, megpróbáltok békés kapcsolatban lenni az anyával, a láthatáson törődsz vele és biztosítod a szeretetéről. Ez esetben talán, ha nagyobb lesz, és az anyja tényleg nem megfelelő anya, akkor ő fog hozzád költözni önként, és a legnagyobb diadal az lenne a számodra.

Sajnálom, ha vigasztalót nem tudtam írni!

2013. szept. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az őszinte válaszod.
2013. szept. 17. 14:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!