Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Meghívjam az apámat a szalagav...

Meghívjam az apámat a szalagavatómra?

Figyelt kérdés

Tízéves koromban hagyott minket egyedül az apám négy kicsi testvéremmel és az anyámmal. Nagyon ronda dolgokat művelt az egész családdal, az egy dolog, hogy megcsalta anyát, de bántotta is, a nagyszüleimet is, plusz az anyagi csőd szélére tett minket, miközben 2 öcsém még óvodás volt...

Ennek már nyolc éve, azóta anyának hál'Istennek, lett új párja, aki nagyon szeret minket és őt is. Sokkal inkább tekintem apámnak, mint az igazit. Viszont két éve apám felkeresett bennünket. Nagyon szét volt csúszva, látszott rajta, hogy megszenvedte az elmúlt éveket. Sehol se volt már az a sikeres, céltudatos, öntörvényű ember, akit régen ismertünk. Bocsánatot kért és könyörgött anyának, hogy fogadja vissza. Ekkor már volt nevelőapám, így szerencsére esélye sem volt, hogy anya megbocsát neki (előtte hajlott volna rá). Én nem tudok neki megbocsátani, és bár mostanában gyakran jön hozzánk látogatni, el-elviszi a kicsiket játszótérre, városba, ilyesmi, és most már úgymond "normális." Anyát és a nevelőapámat nem zargatja, viszont velem folyton próbálja megtalálni a közös hangot. Én viszont nem igazán szeretnék vele kapcsolatot tartani. Nem utálom, nem vagyok vele bunkó sem, csak megtartom a kommunikációt a minimális szinten. Viszont most lesz a szalagavatóm. Anya szerint hívjam el őt is, de nekem nem fűlik a fogam hozzá... Ráadásul nem vagyok hajlandó vele keringőzni az ún. "első szabad táncot", ami ugye apa-lánya meg anya-fia, mint az esküvőn... Azt a nevelőapámmal szeretném. Nem akarom, hogy apám ott legyen, de anya folyton azt mondja, hogy abból még talán nagyobb baj is lehet, ha megsértődik...

Szerintetek mit csináljak?

18L



2013. szept. 17. 21:20
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
Én elhívnám. Nem kell ahhoz vele táncolnod sem jópofiznod, úgysem nagyon fogod látni őt. Viszont ha anyukád is ezt tanácsolta akkor biztosan jó oka van rá. És persze nem kell az ő példáját követned, attól, hogy ő elhagyott, nem kell neked is "elhagyni". Hívd csak meg, de ne hagyd hogy bármiben akadályozzon, így anyukád is megnyugszik, a te lelkiismereted is tiszta és apád sem fog megsértődni. :)
2013. szept. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az a másik gond, hogy korlátozott számú jegyem van csak... és nem tudom, hogy adjam-e neki vagy akkor már adhatnám másnak is.
2013. szept. 17. 21:28
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is hívd meg.
2013. szept. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
80%
Hívd meg de ne táncolj vele. Az az apa, aki nevelt téged.
2013. szept. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
80%
Ha tudod, hogy nem cirkuszol, akkor hívd meg. Ha várható, hogy cirkuszol, vagy megaláz téged, vagy kínos helyzetbe hoz, akkor ne. Az az apád, akit te annak tekintesz, nem az, aki annak tekinti magát.
2013. szept. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hívd el apukádat több ok miatt is.

1. Az, hogy ő csúnyán viselkedett egy dolog. Te ne sűllyedj le a szintjére, ne viselkedj vele csúnyán.

2. Tudom írtad, hogy nem haragszol rá, de ha nem hívod meg, akkor azért kicsi harag van felé, azért nem akarod hogy ott legyen. Engedd el magadtól ezt a minimális haragot is, mert a harag mindig abban van és azt keseríti aki érzi és nem azt aki iránt érzi.

3. Megváltozott apukád, a maga módján javult. Tudj megbocsájtani. Ez nagyon fontos. Légy emberséges és bocsájtsd meg neki a múltat.

4. Jogod van azzal táncolni, akivel akarsz. Ha hozzád közelebb áll a nevelő apukád, akkor táncolj vele nyugodtan akkor is, ha ott van apukád. Meghíváskor meg is mondhatod neki ezt is.

2013. szept. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!