Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meghívjam alkoholista édesanyá...

Meghívjam alkoholista édesanyámat a doktori védésemre?

Figyelt kérdés

Nem tudom, mi legyen, azért még is csak az édesanyám.


De -bár most épp jól van- bipoláris depresszióval is kűzd.


Félek, hogy a pezsgőzés után esetleg elszabadulna (sajnos olyan, gyerekkoromban is nagyon sokszor hozott kellemetlen helyzetbe az iskolában, sőt az esküvőmön is).


Nem tudom mi legyen, bár sok fájdalmat okozott már életemben, mégis csak az anyám és szerintem érdekelné is, csak félek, hogy "nem tudna viselkedni".


Nekem rokonom sincs nagyon más. Rajta kívül apu lenne, meg anyósom és apósom.


Mi a véleményetek?


29/N


2013. júl. 2. 18:41
 1/7 anonim válasza:
75%
Mond meg neki hogy bízol benne hogy elhívod és itt hivatkozz a múltbeli cikikre, de kösd ki hogy nem ihat, ha inni kezd, elküldöd.
2013. júl. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy elég nagy a kockázat. Az esküvőn is bizalmat szavaztam neki (3 éve volt). És már a sminkeshez reggel 6-kor is részegen jött.


Köszönöm a választ!

2013. júl. 2. 18:49
 3/7 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem hívd meg. Legyen Rád büszke!

Még jobban magába roskad, ha ebből kihagyod.

Azért mégis csak felnevelt, ha nem is anyához méltó magatartással. De tudd, nincs tökéletes anya, maximum elég jó anya.

2013. júl. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem hivnam meg, mivel az edesanyad az a fajta ember, aki oromeben, banataban is iszik, igy most ujra szegyenkeznel, csalodott lennel.

VAgy meghivod, de nem varsz csodat, mivel ismered, igy tudod azt, hogy mire szamithatsz!

2013. júl. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
34%
Hívd meg szerintem! Ha nem hívod meg, akkor sajnos azt az énjét fogod erősíteni, amit nem szeretnél...(hogy ő egy alkoholista, aki csak szégyenbe hoz). Mond neki, hogy örülnél neki, ha ott lenne veled egy ilyen jeles napon, és szépen, kedvesen kérd meg, hogy legyen aznap józan! Ha vállalhatatlan állapotban jelenne meg mégis, akkor küld haza...
2013. júl. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az is egy megoldás hogy hazaküldöd ha látod rajta hogy nem épp a jó állapotában van, de ez nem tudom mennyire kivitelezhető (azaz hazamenne e, ha kérnéd?).

Szegény nehéz helyzetben van, jó nagy érzelmi gubanc lehet benne. Vagy mondjuk azt lehetne, hogy ha apukád is ott lesz, akkor ő figyel rá, esetleg hazaküldi? Előtte kérd meg őt külön erre, bár nem tudom milyen apukád és anyukád viszonya. Ha rossz, akkor persze ez nem szerencsés.

De anyukáddal is beszélj előtte és mondd meg neki hogy mit vársz tőle.

Szóval szerintem is hívd el, amúgy azt írtad hogy "pezsgőzés után", tehát magán a védésen akkor valszeg nem csinálni semmit?

2013. aug. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ja bocsi ha késő volt a válasz. Amúgy hogy sikerült?
2013. aug. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!